reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Metotreksat - ciąża pozamaciczna

Miała któraś z Was może niewielkie plamienie brązowe przed miesiączką?
Za 2 dni wypada mi termin miesiączki, ostatnia miałam 4.12 jak beta spadła poniżej 100. pobolewa mnie czasem podbrzusze i czuje tkliwości piersi, od 2 dni mam malutenkie plamienie, ale jestem przewrażliwiona bo jakieś 2 tygodnie temu skończyło się to plamienie które było z ciąży pozamacicznej.
3 dni temu beta była już zero
Zastanawia mnie czemu mam to małe plamienie i już się zestresowałam..
Z tego co lekarze mi mówili (nadal jestem w procesie) to krwawienia i plamienia są normalne
 
reklama
Miała któraś z Was może niewielkie plamienie brązowe przed miesiączką?
Za 2 dni wypada mi termin miesiączki, ostatnia miałam 4.12 jak beta spadła poniżej 100. pobolewa mnie czasem podbrzusze i czuje tkliwości piersi, od 2 dni mam malutenkie plamienie, ale jestem przewrażliwiona bo jakieś 2 tygodnie temu skończyło się to plamienie które było z ciąży pozamacicznej.
3 dni temu beta była już zero
Zastanawia mnie czemu mam to małe plamienie i już się zestresowałam..
Ja dopiero spadłam z bety, krwawiłam tydzień po mtx i łyżeczkowaniu i na razie nic a nic plamienia , biały śluz
 
No ja ostatnia @ miałam 30 października, teraz mam wrażenie, że śluz jest taki jak przed okresem. Beta z czwartku tego ujemna. Innych objawów nie mam jak tkliwość piersi a u mnie był to standard tydzień przed . Moja szwagierka zawsze plami 2-3 dni przed miesiączką u niej to norma ja nigdy więc może się coś przestawiło ? Albo zadzwonić po nowym roku do gin dla spokoju
 
No ja ostatnia @ miałam 30 października, teraz mam wrażenie, że śluz jest taki jak przed okresem. Beta z czwartku tego ujemna. Innych objawów nie mam jak tkliwość piersi a u mnie był to standard tydzień przed . Moja szwagierka zawsze plami 2-3 dni przed miesiączką u niej to norma ja nigdy więc może się coś przestawiło ? Albo zadzwonić po nowym roku do gin dla spokoju
Tak właśnie myśle ze mogło się coś przestawić, po pierwsze ciąża pozamaciczna to nie jest dla organizmu normalna sytuacja, po drugie metotreksat.. a właśnie niektórzy tak plamią przed miesiączką, ja tak miałam może z raz w życiu, zobaczymy czy przyjdzie okres w terminie, jak nie to spytam gin po Nowym Roku jak doradzilas :) dziękuje ❤️
 
Tak właśnie myśle ze mogło się coś przestawić, po pierwsze ciąża pozamaciczna to nie jest dla organizmu normalna sytuacja, po drugie metotreksat.. a właśnie niektórzy tak plamią przed miesiączką, ja tak miałam może z raz w życiu, zobaczymy czy przyjdzie okres w terminie, jak nie to spytam gin po Nowym Roku jak doradzilas :) dziękuje ❤️
A może 14 to nie była miesiączka bo miałaś jeszcze hormon HCG wydaje mi się ale nie znam się do końca, że przy tym hormonie nie ma @ a teraz albo Ci się rozkręca albo mówią czasem, że plami się jak jest cykl bezowulacyjny a po tym silnym cholerstwie to nie wiadomo 🤔
 
Skoro niektóre babki maja i oczyszczanie macicy i potem plamienia i to nawet kilka tygodni po mtx to wszystkie takie plamienia o ile nie towarzysza temu inne objawy są normalne, niestety. Ten zastrzyk nie jest obojętny dla organizmu, przecież miał za zadanie pozbyć się cp
 
A może 14 to nie była miesiączka bo miałaś jeszcze hormon HCG wydaje mi się ale nie znam się do końca, że przy tym hormonie nie ma @ a teraz albo Ci się rozkręca albo mówią czasem, że plami się jak jest cykl bezowulacyjny a po tym silnym cholerstwie to nie wiadomo 🤔
Ja poznałam wtedy po tym ze bolało mnie podbrzusze i ze był w terminie @, wcześniej jak się zaczęła cp tez miałam okres, tylko 5 dni spozniony… w szpitalu raz mówili ze to @ a raz kazali podawać jako @ termin październikowej zwykłej miesiączki wiec sama zgłupiałam.
Ale masz racje, to może być jakiś cykl np bezowulacyjny bo mtx powoduje przejściowe zaburzenia płodności…
 
reklama
Skoro niektóre babki maja i oczyszczanie macicy i potem plamienia i to nawet kilka tygodni po mtx to wszystkie takie plamienia o ile nie towarzysza temu inne objawy są normalne, niestety. Ten zastrzyk nie jest obojętny dla organizmu, przecież miał za zadanie pozbyć się cp
Masz racje, myślałam ze ze spadkiem bety do zera nie będzie już plamien ale jednak skutki leku mogą być różne
 
Do góry