reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Metotreksat - ciąża pozamaciczna

Hej dziewczyny, czy Wam lekarz też kazał robić posiew z pochwy na choroby przed badaniem drożności jajowodów ?
Trzeba zrobić, tak.
A lekarz dał skierowanie ci czy sama prosiłaś? Pytam z ciekawości ☺️
Czy to twoja pierwsza ciąża?
Ja miałam biochem w 2022 a później cp.
 
reklama
Trzeba zrobić, tak.
A lekarz dał skierowanie ci czy sama prosiłaś? Pytam z ciekawości ☺️
Czy to twoja pierwsza ciąża?
Ja miałam biochem w 2022 a później cp.
Pierwsza ciąża i cp :( drożność jajowodów mam w zaleceniach ze szpitala a mój ginekolog kazał zrobić posiew na choroby i w razie wu wyleczyć przed zrobieniem drożności.
 
Moja gin nic nie mowila o konieczności robienia droznosci. Ja jestem w takiej sytuacji ze mam dwoje dzieci. Chcialam trzecie. Przed planowaniem teraz kolejnej ciazy mam zapisane przez gin ze robimy wymaz na mykoplazme ureaplazme chlamydie bakterie gram dod i ujemne i jak sie przeleczymy to bedziemy sie starac.
 
Moja gin nic nie mowila o konieczności robienia droznosci. Ja jestem w takiej sytuacji ze mam dwoje dzieci. Chcialam trzecie. Przed planowaniem teraz kolejnej ciazy mam zapisane przez gin ze robimy wymaz na mykoplazme ureaplazme chlamydie bakterie gram dod i ujemne i jak sie przeleczymy to bedziemy sie starac.
To pewnie dopiero wtedy da Ci skierowanie jeśli uzna ze drożność jest potrzebna :) ja na razie jestem na innym etapie to nie wiem co mi lekarz doradzi
 
Moja gin nic nie mowila o konieczności robienia droznosci. Ja jestem w takiej sytuacji ze mam dwoje dzieci. Chcialam trzecie. Przed planowaniem teraz kolejnej ciazy mam zapisane przez gin ze robimy wymaz na mykoplazme ureaplazme chlamydie bakterie gram dod i ujemne i jak sie przeleczymy to bedziemy sie starac.
Właśnie to moja pierwsza ciąża i nawet jak by mi szpital nie zlecił to sama dla własnego spokoju bym to zrobiła, bo boje się drugiej takiej cp a wiem, że teraz jest większe ryzyko powtórki. Ja mam podobne posiewy co Ty ale może gin szuka przyczyny cp i ewentualne prze leczenie 🤔 a nie zaszkodzi
 
Właśnie to moja pierwsza ciąża i nawet jak by mi szpital nie zlecił to sama dla własnego spokoju bym to zrobiła, bo boje się drugiej takiej cp a wiem, że teraz jest większe ryzyko powtórki. Ja mam podobne posiewy co Ty ale może gin szuka przyczyny cp i ewentualne prze leczenie 🤔 a nie zaszkodzi
Niektórzy uważają sprawdzanie drożności św zbędne a jedna cp to pech, ale wiadomo, że będziemy robić co się da by zmniejszyc ryzyko 😀
 
To pewnie dopiero wtedy da Ci skierowanie jeśli uzna ze drożność jest potrzebna :) ja na razie jestem na innym etapie to nie wiem co mi lekarz doradzi
chyba nie bierze tego pod uwage w naszym przypadku. Bo w lutym daje nam zielone swiatlo na staranie. A jesli sie wydarzy cos wcześniej to oczywiście poprowadzi ta ciążę.
 
Podobno to,, naoliwia" jajowody i je udrażnia jak są zrosty i zawsze to mniejsze ryzyko ☺️
Z tego co czytałam w innych tematach na tych forum - nie zawsze cokolwiek zmienia i są lekarze którzy uważają ze nie pomaga a szkodzi. Mam jednak ogromną nadzieję, że po prostu miałyśmy pecha i to tylko statystyka - zdarzyło się raz jeden i jedyny i już nie będziemy musiały nigdy do tego tematu wracać 😀
 
reklama
Do góry