reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

Madzik, ja też polecam wkładki, pod koniec ciąży zwiększa się wydzielina z pochwy, jest ok jeżeli jest biała lub przezroczysta.
Nika, mam te same odczucia, że coraz mnie więcej i w dodatku puchnę, ale to już na szczęście końcówka. Mam nadzieję, że sytuacja się poprawi.
Ja dziś byłam na małym spacerku, potem spałam, a teraz odpoczywam. O dziwo nic mi się dziś nie chce, nawet szykować rzeczy dla Małego.
 
reklama
Mi ginekolog polecała, żeby częściej, kilka razy w ciągu dnia zmieniać bieliznę zamiast używać wkładek, bo często zawierają jakieś środki zapachowe, czy rumianek czy inne i one mogą jeszcze powodować zwiększenie się wydzieliny.

Avanti - no kiedyś musi na nas przyjść kolej, do końca życia w ciąży nie będziemy :tak::-):-):-) Ale rzeczywiście ten czas szybko leci, ani się obejrzymy, a nasze maleństwa będą raczkować :-):-):-)
 
Dziewczynki na poprawe humorku zrobilam salatke z tunczyka,jakos mi sie zachcialo i troszke zjadlam bo nie dawno wciagnelam tez obiad.
Teraz znow leze,wczesniej bolal mnie brzuch w okolicach pepka,czulam jak mi sie skura rozsciaga i pewnie bede mic nowe rozstepy-calkiem GRATIS:baffled::baffled::baffled:.
Na dole tez mnie pobolewa i caly czas twardy-ale ze mnie maruda:nerd::nerd::nerd:
 
Dominika, ja używam tylko wkładek bezzapachowych, hipoalergicznych z apteki. Niestety, ostatnio musiałabym co chwila zmieniać majtki:zawstydzona/y:. Aż się pytałam ginki czy tak może być, stwierdziła, że wszystko jest ok i w normie :szok:
Ewelcia, wcale nie jesteś maruda, tylko te ostatki ciąży naprawdę dają w kość:crazy: Mi na przykład od kilku dni strasznie dokucza zgaga - wystarczy, że się położę i mam wrażenie, że cała zawartość żołądka ląduje mi w przełyku.:baffled::-(

Od kiedy się dowiedziałam, że nie mogę mieć położnej znów zastanawiam się nad cc. Po 20 tygodniach leżeniach nie mam kondycji, a po urodzeniu 2 dzieci wiem, że kondycja przy porodzie jest bardzo ważna. Jestem przeciwniczką cc na żądanie, ale u mnie ginka nie wykluczała wskazań medycznych, właśnie przez to, że długo leżałam, bardzo przytyłam, no i mam wadę wzroku -2 na jedno oko, a każdy kolejny poród to większe ryzyko. Z drugiej strony cc, to jednak operacja i trochę się boję. Nie wiem co robić:-(
 
Co do szpitala to sama nie wiem.. Chyba chciałabym na Karowej rodzić. Wiem, że tam jest duże oblężenie i może być ciężko, ale moja mama jest lekarzem i może uda jej się skontaktować z jakimś lekarzem lub położną stamtąd, żeby dostac skierowanie właśnie tam. Poza tym mój mąż nie ma prawa jazdy :wściekła/y:, a na karową mamy autobus spod domu, do innych jest gorszy dojazd.
Dominika nie wiem czy powinniście się tak nastawiać na dojazd autobusem....:dry:
wydaje mi się że chyba lepiej zainwestować w taksówkę albo karetką w takiej sytuacji...
autobus się spóźni coś pójdzie nie tak i jeszcze będziesz się denerwować
 
Mi pasują wkładki belli, nie lubię też zapachowych a te sa takie naturalne- choć ogólnie nie lubię chodzić we wkładkach:baffled:
dzięki dziewczyny za rady


Vinniki to mnie teraz przestraszyłas, ja tez dużo przytyłam (20 kg) i ogólnie nie mam jakiejś dobrej kondycji fizycznej bo sporo w domu polegiwałam na łóżku z uwagi na bóle kości ogonowej:-( przez jakieś ostatnie 3 miesiące:-(

Laila no chyba że Dominika ma do szpitala bliziutko i ma stalowe nerwy hehe:tak:

A wiecie co?? jak ostatnio byłam w szpitalu na tym KTG to 4 panie do porodu przyjmowane były i nic a nic nie było widać po nich ze juz rodzą. Siedziałam koło rejestracji wiec slyszałam jak mówiły co ile mają skurcze, jak jedna powiedziała że ma co 5 minut skurcze to się aż na nią spojrzałam a ona normalnie wyglądała:happy::sorry2: zastanawiałam się jak ja wtedy będe wyglądać.. hehe zawsze wyobrazałam sobie jak to w filmach taką stekającą kobietę wijącą się ,,:dry:
 
Ja o dziwo nie mam zgagi:eek:ale jak zjem za duzo to czuje to jedzenie w gardle az mi rosnie i ciagle mi sie odbija:baffled::baffled::baffled:wrrrr a wczesniej tak nie mialam,teraz czuje jak synek kopie mnie w zoladek i pewnie dla tego.
No fakt Vinniki ty lezalas dlugo i twoje obawy sa uzasadnione.Nie wiem czy my mozemy ci cokolwiek doradzac,chyba ta decyzje musisz podjac sama.

Dominika,raczej Laila ma racje.
 
No z tą położną to faktycznie przekichane :((. Nie da się juz i ja tez się boję. Nie wiem gdzie jechać jak się zacznie :( boje się bolu i komplikacji boje się wszystkiego
 
Witajcie dziewczynki. Ja niestety tylko na chwilkę bo znowu nie mam internetu u siebie ... eh :-:)-(
Dominika, mój chłop też niestety bez prawa jazdy, i ja w żaden sposób nie nastawiam się na autobus. Pomimo, że mam zaraz spod bloku pod samiusieńki szpital. Będę dzwonić po brata, albo teścia, a w razie gdyby nie mogli to taksówka.
Vinniki, trudno coś doradzić, siłami natury już rodziłaś, więc można powiedzieć, że masz wprawę, no ale jeśli boisz się o kondycję, to może rzeczywiście lepszym wyjściem jest cesarka ... Musisz się szybciej zastanawiać, bo coraz mniej czasu :-)

A ja dziś na pełnych obrotach. Dokupiłam sobie asortyment kuchenny o którym Wam wspominałam. Mam stolnicę, blachy do ciast, radełko, korkociąg i co najważniejsze wałek (na tomka? :-D) Dziś muszę spisać sobie od mamy przepis na faworki i w tym tygodniu działam:-):-) Dodatkowo mam w planach zrobić sobie zapas pierogów (dziś robiłam kopytka) i mini-pączków. :-)

Aa i powiem, że przysłali mi materac, tym razem normalnie, bez pobrania, dziś była śliczna pogoda i kazałam go babci wynieść na dwór, żeby się powietrzył :-):-)
 
reklama
Wykapalam sie stanelam przed lustrem w samej bieliznie i co.....i jestem w szoku:szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::baffled::baffled::baffled::baffled::baffled::baffled::baffled::baffled::baffled::szok::szok::szok:kiedy ja to zrzuce!!!!!!
Z ciekawosci przymierzalam spodnie z przed ciazy wejsc weszlam w nie ale....... sa ciasne jak cholera:dry::angry::wściekła/y::zawstydzona/y:o zapieciu pod brzuchem nie ma mowy!!!!
Wlasnie uswiadomilam sobie ze nie bede miala w czym chodzic po porodzie wrrrr.....zla jestem.Mam nadzieje ze jakos zrzuce te nadmierne KG.

Magdalenka ja mialam wczoraj robic paczki tak sobie ubzduralam w czwartek ale jak moj chlop to uslyszal to malo nie spalil ze zlosci.Mowi ze on mi kupi ile tylko bede chciala ale mam lezec i nie piec,a na faworki tez mam ochote ale pewnie nie pozwoli mi ich zrobic:crazy::crazy::crazy:
 
Do góry