reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

ale przyznaje :))

nie umiem pisac skladnie wiec wybaczcie ze sie powtarzam. mam taki potok mysli jak jestem na forum ze szybko chce przelac na klawiature :-)
 
reklama
hej mam pytanie jakich pieluszek będziecie uzywac - pampers? chodzi o firmę ;) a moze znacie jakies tańsze? ja myśle że 1 to kupie te a potem bede szukała tańszych i w jakim proszku najlepiej prać dziecięce ciuszki? znam tylko jelp :)
 
Nika ja tez zaczynam od pampersow. Nie wszystkim one pasuja. Najtansze sa chyba te z Rossmana.
Jeśli chodzi o pranie to najlepiej w plynie do prania. Ja uzywam Loveli.
 
Z tańszych a przyzwoitych (czyt. piorących;-)) proszków polecam polskiego Dzidziusia, w nim pralismy małej i w niego zainwestowaliśmy tym razem... a pieluszki hm z tańszych słyszałam że te najmniejsze od ok 2-5 kg to tylko chyba Pampers, Huggies i Happy (choć ponoć szybko się "przesiusiowują" :-()a od 3-6 kilo są już biedronkowe i takie kupiłam, też ponoć bardzo przyzwoite. Zobaczymy... Dodam że moja mała była na Huggies, ale ponoć się popsuły, a Pampers ja uczulały :baffled:
 
Ostatnia edycja:
Co do proszków to powiem wam ze polozna mowila zeby nie przyzwyczajac dziecka do proszkow jak Jelp czy Dzidziuś tylko prac od razu w normalnych bo szpitalne ciuszki posciel itd sa prane w zwyklych proszkach. ja niestety juz wypralam wszystko w Dzidziusiu i mam 3 opakowania jeszcze wiec je bede uzywac, ale szybko chyba postaram sie wprowadzic proszek dla doroslych. Zobaczymy jak maly zareaguje.
Co do pieluszek to rozmawialam z mamusiami i one kupowaly po 2-3 rodzaje z roznych firm bo na przyklad jedną małą uczulały huggies a inną pampersy. Ja na przykład uzywajac podpasek czy tamponow nie kupowalam OB tylko Belli i bylam bardzo zadowolona i tak podobnie zrobie z pieluchami. Mysle ze te Belli nie odbiegaja jakosciowo od Pampersow. Ale mogę sie mylic.
 
Ja na początku będę używała pieluszek Huggis, ale trzeba uważać bo są 2 rodzaje. Różowo-niebieskie są słabe, a żółto-niebieskie super (o ile nie pomyliłam kolorów). Popsuły się? Cóż, sprawdzę, bo już kupiłam 2 paczki. Sprawdziły się u 2 moich starszaków. Pampersy i Happy też dla mnie były ok.
 
Co do proszków to powiem wam ze polozna mowila zeby nie przyzwyczajac dziecka do proszkow jak Jelp czy Dzidziuś tylko prac od razu w normalnych bo szpitalne ciuszki posciel itd sa prane w zwyklych proszkach. ja niestety juz wypralam wszystko w Dzidziusiu i mam 3 opakowania jeszcze wiec je bede uzywac, ale szybko chyba postaram sie wprowadzic proszek dla doroslych. Zobaczymy jak maly zareaguje.
Co do pieluszek to rozmawialam z mamusiami i one kupowaly po 2-3 rodzaje z roznych firm bo na przyklad jedną małą uczulały huggies a inną pampersy. Ja na przykład uzywajac podpasek czy tamponow nie kupowalam OB tylko Belli i bylam bardzo zadowolona i tak podobnie zrobie z pieluchami. Mysle ze te Belli nie odbiegaja jakosciowo od Pampersow. Ale mogę sie mylic.

Hm położne różne rzeczy mówią, a każde dziecko jest inne ;-)Nam ostatnio położna wciskała że nie trzeba żadnej specjalnej diety mieć jak się karmi a ja z doświadczenia wiem, że smażone, cytrusy, odmleczne, gazowane, tłuste itd... na początku odpadają :no: jakby proszki dziecięce nie były potrzebne to by ich nie produkowali, a substancje zawrte w dorosłych na dłuższą metę mogą uczulać albo podrażniać skórę dziecka!

A Happy są chyba Belli, nie? :) a Huggies uzywallismy też tych jednych i nie pamiętam których, ale nie były niczym nasączane tzn żadnymi balsamami, bo mała reagowała na nie odparzeniami :(



P.S. I też mam 3 opakowania Dzidzisia... :-p
 
Ostatnia edycja:
Kitki – a to Ci zazdroszczę, że Twój Maluszek odwrócił się główką na dół. Powiedz, czy sama zauważyłaś jakieś zmiany: np. w odczuwaniu ruchów? Bo moja Mała chyba nadal miednicowo ułożona…


A proszek kupiłam Jelp…Pieluszki zamierzam najpierw Pampers wypróbować.
 
Dziewczyny, udaje Wam się jeszcze zrobić pedicure? ;-) Ja do wanny ledwo się mieszczę, bo mam krótką i wąską, a sięgnąć w niej do stóp to prawdziwa akrobacja. Więc siedzę teraz cała dumna z siebie ;-);-);-)
Stópki (opuchnięte) pewnie warto już oddać w ręce specjalisty, a w poszukiwaniu prysznica pewnie będę chodzić po sąsiadach :-)
 
reklama
asiunia74 mi ostatnio udało się jeszcze zrobić samej miał zrobic mąż ale ja chciałam być twarda i dałam rade :-)
Nika81 co do proszku to ja też mam dzidziusia ale nie zamierzam długo używać jakis miesiąc i tyle później w zwykłym i płyn do płukania senstive a pieluszki zdecydowanie pampers mi sprawdziły się super i mimo większej ceny wystarczały na dłużej niż te tańsze więc jedno w drugie wchodziło jeszcze huggies też były dobre :tak:
 
Do góry