reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

Dziewczyny mam problem :(

wybrałam dzisiaj wyniki na toxoplazmozę i przeciwciała Ig M wyszły mi ujemne ale Ig G mam 67,0.
Dobrze ze dzisiaj byłam na wizycie u profesora to 29go grudnia mam przyjśc do niego na oddział i zrobi mi dokładne USG płodu dziecka i zadecyduje wtedy co ze mna będzie, czy będę przyjmować antybiotyki czy nie. Ujemne Ig M i dodatnie Ig G świadczy o przebytej toxoplazmozie wiec generalnie nie ma konieczności przyjmowania antybiotyków ale chce obejrzeć najpierw dziecko., Tak strasznie się martwię.
Niedość, że z jednej strony cukrzyca to teraz jeszcze te wyniki sa takie fatalne. Dobrze ze z własnej inicjatywy zrobiłam sobie badania na Toxo bo gdyby nie to to bym mogla nie wiedziec.
Eh Ci lekarze. :(

Pytałam o antybiotyki czy sa one nieinwazyjne, to odpowiedział, że dla dziecka raczej nie są inwazyjne, ale gorzej ze mną. nie iwem co to oznacza. I co mi może grozić.
 
reklama
Justina84 w moich wynikach na toxo też wyszło że już przechodziłam i lekarka powiedziała ze to bardzo dobrze więc nic już nie rozumiem:-)
Vinniki nóżka troszke boli ale juz lepiej będzie blizna ale co zrobić:-(
edis ale organizacja z robotą super:-)
 
Justina nic sie nie martw.
Edis super ze masz tyle ludzi do pomocy,sama pewnie bys nie dala rady.
Maniulka do jutra moze bedzie lepiej z Twoja noga.
Vinniki super ze maz ma troszke wolnego i moze cie wyreczyc,fajnie miec takiego wspanialego meza,moj tez by chcial mi pomoc ale nie stety pracuje.
Ja dzis strasznie padnieta zrobilam krokiety i rybe po grecku i mam dosc.Jutro zrobie sledzie pod pierzynka, upieke ciasto i skroje warzywa na salatke,mysle ze dam rade.
Dzis w ciagu dnia musialam polezec bo kregoslup i nogi odmowily posluszenstwa-masakra.
Pocieszam sie tym ze dzidzia juz nie dlugo bedzie z nami:-)
 
Kolejny dzien kiedy padam na twarz ze zmeczenia:baffled:Dopiero teraz mialam czas usiasc na kompie.
Truda,ewelcia,modroklejka - mnie tez dzis stwardnial brzuch.Niby biore na to fenoterol ale chyba sie przecenilam.Stalam w kuchni od godz.17 do 23 i widocznie macica sie zbuntowala.Wzielam leki i juz mam miekko ale tez sie wystraszylam troche.A do tego czuje ze mam w nogach...zakwasy od tego stania!
Atsonia - super prezent od meza takie zabiegi spa&wellnes!Ja ostatnio bylam w spa 2 lata temu i to tylko dlatego ze firma stawiala.Zawsze uwazalam ze to za drogi luksus i albo robie domowe spa w lazience albo peelingi z piachu morskiego i masaz skaczac w falach podczas wakacji:-)
Maniulka - maz zrobil ci porzadny prezent,nie pozalowal ci i sie wykosztowal:tak:super!
Edis - ale smakowicie opisalas swoje potrawy!
Justina - nie martw sie na zapas z ta toksoplazmoza
Vinniki - napisalas tak pozytywnie o tej radosci cie rozpierajacej,ze mimo ze padam ze zmeczenia to i mi sie udzielilo:tak:
Nika- super ze lozeczko juz doszlo,a nie mowilam?;-)
Miotlica - wspaniale ze nowe mebelki beda cieszyc oczy na Swieta :happy:

Dziewczynki poniewaz jutro moze zdarzyc sie tak ze nie bede miala czasu wejsc na komputer (Wigilie mamy w 2 domach w 2 miastach - u jednych i drugich rodzicow) to zawczasu zycze Wam z okazji Swiat Bozego Narodzenia :

Żeby karp był doskonały
i pierogi smakowały.
Dużo szczęścia i radości,
w tym dniu samych pomyślności.
Prezentów i humoru dobrego,
wszystkiego najlepszego!
 
Justina84 w moich wynikach też wyszło że przechodziłam toxoplazmozę więc nie wiem o co chodzi :crazy:. Niech lekarz lepiej Cię zbada, skoro uważa to za konieczne, ale nie martw się na zapas bo na pewno wszystko będzie dobrze ;-)
 
Jesli w wynikach wyszlo ze przechdzilas toxo,to pozostaje pytanie kiedy???
jesli przed ciaza to super BO MASZ WTEDY PRZECIWCIALA KTORE CHRONIA TWOJE DZIECKO, jesli zarazilas sie wczasie ciazy to zrobia ci dodatkowe badania i dadza leki .
głowa do gory, grunt to zachowac spokoj i ufac lekarzom.

ja na szczescie konczylam studia promedyczne i nielismy to wszystko na wykładach, wiec jak zaszlam w ciaze to sama powiedzialam lekarzowi jakie ma mi zlecic badania....szkoda ze nie widzieliscie jego miny:szok:
 
Lawiny radosci,
potopu milosci,
lampek migania,
koled spiewania.
Prezentow bez liku,
wiele kolednikow
oraz Sylwester do rana
z lampka szampana!
Wesolych Swiat​
 
dziewczynki skaldałam już życzenia ale jeszcze raz wszystkiego NAJ NAJ NAJ :-)
Znikam jeszcze szarlotke upiec i jedziemy do rodziców pod Radom.

Odebrałam wyniki na cukrzyce i na cczo miałam 78 a po 50g miałam 120:) Wszystko ok :) ufff


Do napisania gdzieś koło poniedziałku:-D

P.S. te które mogą to niech jedzą pysznosci póki jeszcze ciąża się nie zakończyła:tak:
a te które nie mogą niech się trzymają do kolejnych świąt- kiedyś bedzie lepiej:-D

papa
 
Niech się spełnią świąteczne życzenia,
te łatwe i trudne do spełnienia.
Niech się spełnią te duże i te małe,
te mówione głośno lub wcale.
Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,
niech się spełnią w Nowym Roku !
Niech Nowy Rok pozbawiony będzie przykrości,
A składa się z sukcesów i samych radości!!!

Wszystkiego dobrego, miękkich brzuszków i zero skurczy :-D

 
reklama
Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
Przyniesie Wam spokój i radość.
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
Żyje własnym pięknem,
A Nowy Rok obdaruje Was
Pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
Niech spełniają się wszystkie Wasze marzenia.

Kochane! Życzę Wam naprawdę wspaniałych Świąt, dużo odpoczynku i radosnych chwil z maluszkami w brzuszkach :-D
 
Do góry