reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

sluchajcie moze ktoras z was sie zna ...na wyniku z tego posiewu mam tylko napisane flora fizjologiczna.....nic o zadnych bakteriach...babka sie mnie na izbie pytala czy posiew jest jałowy.... ja jej na to ze chyba tak...bo nie ma wzmianki o tych bakteriach...czyli czy flora fizjologiczan to to samo co posiew jałowy...?lekarka ktora mi oddawala wyniki w szpitalu mowila,ze okej wszystko....ale ja juz nie wiem
 
reklama
Tanu, ja niestety Ci nie pomogę, bo nie znam się na tych wynikach...

Ale u mnie w domciu fajnie pachnie. Piernik już upieczony, a teraz pieke kruche ciasteczka:-)
 
O tych cwiczeniach Kegla ja tez zapominam jak mi sie przypomni to cwicze.
Bylam w pracy zaniesc zwolnienie i gadalam z szefem,troszke byl zdziwiony i na reke mu to nie bylo,ale wypytal sie mnie jak sie czuje,na kiedy mam dokladnie porod i ze jak juz mam to zwolnienie to mam lezec dbac o siebie i o dzidzie:-)
Powiedzial ze mam jutro przyjsc na impreze firmowa,oic nie bede bo nie moge,ale na kolacje i deser moge zjesc-powiedzialam ze jak bede sie lepiej czula to przyjde:-).
beda mieli problem w pracy bo jak poszlam to szef mial zamiar wieszac grafik a teraz wszystko musza zmienic bo ja juz nie bede pracowac hehehe.
 
Miroslava nie zaproponowali ale jutro ide do diabetologa to ja moze zaproponuje ;-)a co to badanie daje? - Juz doczytalam. rzeczywiscie powinnam zrobic.
Mirka a co na święta bedziesz jadla? ;) bo ja sie zastanawiam czy wogole jechac ;/
 
Ostatnia edycja:
Justina to badanie sprawdza poziom cukkrów w krwi 2-3 miesiące do tyłu.Normy są od 4,8-6,0 , a ja mam 5,3, czyli jak u zdrowego człowieka. Wczoraj diabetolog pozwoliła mi nawet dodawać 1/2 łyżeczki cukru do herbaty. Następną wizytę mam teraz dopiero w styczniu.
 
Justina, Miroslava - współczuję z tym cukrem... Ja niestety mam to samo. Z jednej strony trzeba uważać na każde jabłko czy mandarynkę (o kompletnym zakazie słodyczy i cukru nie mówię...) a z drugiej strony np. jabłka mają mnóstwo innych potrzebnych witamin i nie można ich wycofać.:-(
Justina - a ile czasu po jedzeniu mierzyłaś cukier - godzinę, czy dwie?
Mi lekarka mówiła, że jeżeli pilnujesz żeby jeść 5 razy dziennie i w sumie ok. 2300 kalorii z wszystkich posiłków to cukier nie powinien tak skakać.
Ale fakt, że jest to bardzo uciążliwe...
 
Dominika, mi lekarka pozwoliła zjadać 1 owoc dziennie. A badam poziom cukru na czczo i godzinę po głównych posiłkach, czyli 4 razy dziennie, ale jeść mam 6 małych posiłków dziennie, tyle, ze nie bardzo mi to wychodzi:-) Ale ogólnie wyniki mam dobre. A jakie wyniki Wy macie 1h po posiłku??
 
Miroslava - Zależy po jakim posiłku... ;)))) Ja sprawdzam zazwyczaj 2h po jedzeniu. Wtedy po 2h mam 117mg, 134, 128, 112, 131, 142 - mniej więcej w tych okolicach, więc nie jest najgorzej, no ale oczywiście staram się pilnować.
 
Dziewczyny ja badam po półtorej godziny i nie ma sie czym martwic ze jedne badaja po godzinie, inne po dwoch a ja np po poltorej. tylko, ze po poltorej godziny kiedys mialam 114 a po godzinie sobie zmierzylam wtedy i wyszlo mi 137. takze jutro musze o tym wspomniec dlaczego mam mierzyc po godzinie..
jem dziennie pol grejpfruta albo co drugi dzien. w zaleznosci czy zasluzylam. cukier mierzę po kazdym posilku bo chce wiedziec jak to wyglada po jakim jedzeniu. i jem sniadanie, pozniej w pracy co 2.5godziny kanapke z wedlina i salata albo ogórkiem, jak wracam do domu tp jakies mieso z sałatka i na kolacje robie sobie salatke grecka albo cos innego wymieszam.
 
reklama
u mnie to wygląda mniej więcej tak

przed sniad. po śniad po obiedzie po kolacji
89 125 110 101
86 132 104 115
94 115 103 112

Justina, moja diabetolog powiedziała że kobiety w ciąży powinny badać 1h po posiłku, ale czemu to nie wiem

Dziewczyny, a może założymy osobny wątek o cukrzycy?? Po co mamy dziewczynom tutaj smęcić?? Co o tym myślicie??
 
Ostatnia edycja:
Do góry