reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

reklama
To tak jak ja kuba urodził sie w 29 tygodniu dla mne bedzie to przelomowy tydzien oby do tego 38 wtedy to jest normalny juz termin
Truda, nie wiedziałam, że Kubuś urodził się tak wcześnie... Jeżeli możesz to napisz mi jak to było. Ile ważył? Czy długo leżał w inkubatorze? Jak zniosłaś poród? U mnie duże ryzyko przedwczesnego porodu, dlatego chciałabym wiedzieć jak najwięcej.
Ja Krzysia urodziłam w 36 tyg, ale ważył 3550 i wszystko było ok.
 
truda to co za witaminy bierzesz? Ja mam feminatal od 2 trymestru do konca ciaazy i pozniej jeszcze jak sie malucha karmi piersia.....

wczoraj siostra podala mi od swojego gina normy hemoglobiny dla kobiet w ciaazy od 13,5 do 10 bodajze....

ja tez chce dotrwac do 38 tygodnia moj Hubert urodzil sie w 39 tyg...
 
truda to co za witaminy bierzesz? Ja mam feminatal od 2 trymestru do konca ciaazy i pozniej jeszcze jak sie malucha karmi piersia.....

wczoraj siostra podala mi od swojego gina normy hemoglobiny dla kobiet w ciaazy od 13,5 do 10 bodajze....

ja tez chce dotrwac do 38 tygodnia moj Hubert urodzil sie w 39 tyg...

Myfa ja biore prenatal Classic tak i po ciazy tez sie bierze witaminki jak sie piersia karmi
 
ja tez ten prenatal biore...ale lekarz powiedzil zeby brac ten drugi ..chyba complet sie nazywa bo ten claskic nie ma jodu....ale chyba teraz materne kupie bo ten prenatal mi smierdzi jakos:-)
moj kuba mial termin na 24 a urodzil sie 19...lekarz przy porodzie powiedzil...ze jego zdaniem to chyba termin zle obliczony bo wyglada jakby jeszcze z 2 tygodnie powinien polezec w brzuszku......teraz termin mam ustalony "na oko" bo zupelnie zapomnilaam kiedy mialam ostatnia miesiaczke...wiec tak bardziej z usg....
 
cześć dziewczyny ;-)
nudzę się :sorry: i was podczytuję nadrobiłam swoje zaległości bo 2 dni nie zaglądałam na forum
czytam że problemy z bezsennością się zaczynają u mnie to samo w nocy nie mogę spać ale za to z rana śpie do 10 a nawet ostatnio do 11 :szok:
też w nocy męczy mnie pęcherz i latam czesto do toalety a pozatym mój dzidziuś pomylił sobie dzień z nocą bo w dzień prawie wcale się nie rusza a za to w nocy takie harce sobie urządza że mam wrażenie że skóra na brzuchu mi pęknie tak kopie :-D:tak:
truda ja też biore Prenatal classic a w 3trymestrze mam zmienić na Prenatal DHA
kaczuszka napisz jak tam po wizycie napewno będzie wszystko ok :tak:
justina dobrze że już jesteś z nami i w szpitalu dobrze cię traktowali i miałaś super opieke :-)

 
Truda, nie wiedziałam, że Kubuś urodził się tak wcześnie... Jeżeli możesz to napisz mi jak to było. Ile ważył? Czy długo leżał w inkubatorze? Jak zniosłaś poród? U mnie duże ryzyko przedwczesnego porodu, dlatego chciałabym wiedzieć jak najwięcej.
Ja Krzysia urodziłam w 36 tyg, ale ważył 3550 i wszystko było ok.

a wiec tak Kuba 29 tydzien przyczyna krotka pępowina i zanik tetna płodu miałam cesarke a zaczeło sie od tego iz nie czulam od kilku dni ruchów dziecka poszłam do lekarze tetno oki ale cos sie obnizyła głowkai skierowala mnie do szpitala tego samego dnia pojechałąm i po 2 godzinach Kuba był na świecie
Wag 1350 gramów i mierzył 42 cm dostał 0 punktó w piewszej minucie w trzeciej 3 tylko
Sztucznie wętylowany z anemia z objawami niedotlenienia
Był w szpitalu ponad 2 miesiące to ejst coś strasznego zobaczyłam go o 9 rano 25 stycznia urodził sie 24 stycznia o 20 00 wieczor
Malutki pełno kabli peło roznych dzwieków echhhh
W piatej dobie zycia zatrzymanie akcji serca dlugow byl reanimowany i doszlo do wylewu w móżgu od tego czasu rehabilitacja w inkubatorku pozniej bylam uczona ja dostał zapalenia płuc antybiotyki udało sie wyleczyc oczywiscie ode mnie pobierali krew i dawali jemu z powodu anemii
Kontrala oczek okazało sie ze ma poszerzeone naczyńka krwionośne i miał robiona krio terapie na jedno oczko pomogło a na drugie nie wiec robiona miał drugia operacje krio i pomogło przez ten czas jego pobytu nic sie nie działo aaaa trzy dni naswietlania bo dostał zółtaczki Ja juz byl w domku kolejna kontrola oczek okazalo sie ze ma retinopatie wczesniacza operacja w warszawie lecz nieudana i teraz nie widzi na jedno oczkaDo tego jak sa wczesniaczki maja niedomykalność przedsionka sercowego ktore powinno sie zamknac z czasem u niego jest oki do ktoregos tam miesiaca mial niedomykalnosc zastawki pucnej ale to nie ejst nic groznego mozna z tym zyc to nie ejst żadna patologia
Wizyty u niego codziennie od rana do wieczora codziennie kanurowanie ja tylko mozna było oczywiscie pare razy dorwał mi is edo cycka ale wylatywało mu mleczko bo nie u iał tak dobrze ssać;-) cieżkie chwile jak pozniej byl juz na oddziale patologii wczesniaczej to moglam go brac i ubierac w malenkie ciuszki trzymac na raczkach uczylismy sie karmic a on pic z butelki bo tak do puki sie nie nauczy to jest karminy przez sade
w koncu waga 2 kg i jesli zdrowy do domku
Przepraszam ze tak chaotycznie napisane ale tego tak nie da sie opisac o trudno i ciezko na serduszku
 
ja biorę feminatal 400 metafolin+DHa
w 1 ciąży brałam prenatal i miałam po nim straszne zgagi
ja urodziłam synka w 39 wg okresu, ale wg usg w w 37 tc, bo aby zajść w ciąże ponad 6 mcy brałam silne hormony i dni płodne po nich jakoś inaczej...
w 28 tc miałam kryzys, ale podali silne środki na likwidację skurczy i zastrzyki małemu na rozwój płuc.... więc liczę że teraz też się uda...
Truda....trudno coś napisać, straszne przeżycia...
 
Ostatnia edycja:
nawet nie wiedzialam ze jest feminatal 400 haha no nic zaczne go brac chyba - zakladajac ze siostra odemnie odkupi witaminki te co mam zeby sie nie zmarnowaly....
a feminatal 400 dha jest dla
kobiet od 13 tygodnia ciąży i karmiących piersią

w pierwszej ciazy bralam materne o zgorzo bomba witamin, ale podobno maluchy wieksze sie rodza po niej,,,,
 
reklama
Truda, traumatyczne przeżycia... Dziękuję, że napisałaś, aż mi się normalnie płakać zachciało jak czytałam Twojego posta... Musiałaś być bardzo dzielna. Jakie to jednak ważne aby maluszki były w brzuszkach jak najdłużej... Bo to, że dziecko da się uratować to jedno, ale ta późniejsza walka o życie i zdrowie maluszka jest straszna. Mam nadzieję, że dziś jest wszystko dobrze z Kubusiem.
Trzymam kciuki za nas wszystkie aby szczęśliwie udało nam się donosić nasze dzieci do końca...
 
Do góry