reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

Modroklejka wydaje mi sie ze to prawda bo ja to wzielam z watku Moderacja,Administratorka to tam wkleila i prosila zeby porozsylac po watkach.

Ja jako ze nie jestem w Polsce bedziemy tutaj w IE mamy w planach zorganizowac zbiorke rzeczy,spakujemy w karton czy dwa i wyslemy kurierem bo poczta to za duzo wyniesie.......
 
reklama
a ja mam kilka "ale"
Jakiś czas temu nowelizowano ustawę, dzięki której małżonkowie mieli nie dziedziczyć długów po sobie, to raz.
Dwa, można "odrzucić spadek" po zmarłym i wtedy owa matka i dziecko nie są obciążone długami męża, fakt tracą to co było wspólne, ale wychodzą na czysto .....
 
no tak tylko co zrobić w sytuacji jak sie ma 400 tysiecy kredytu na własny dom albo mieszkanie? iść pod most?:-:)-( np jak sie zostaje samemu bo nie ma się innej rodziny? albo jest sie z bidula?
to też nie taka prosta sprawa:-(
są różne sytuacje w zyciu..:-(
 
Magdalenka mozna odrzucic spadek ze zlym i dobrym inwentarzem,czyli jak wzieli kredyt na dom i kupili go i jesli ona (ta matka) odrzuci kredyt to dom tez:-:)-:)-(
Jesli przyjela dom to kredyt tez nie stety:-(

Dzis w celowniku widzialam jak wnuczek(23lata albo 22) po babci musi splacic 24tys dlugow,babcia zmarla i jego mama tez.
Nie zostala wprowadzona sprawa do sadu w ciagu pol roku od smierci-tyle jest czasu,a wnuczek nie wiedzial ze taka sytuacja jest i co biedak teraz charuje i splaca....:-(
Mowili tez ze banki celowo nie zwracaja sie do rodziny zmarlej osoby zaraz po smierci tylko odczekuja jak minie pol roku i wtedy bo dobrze wiedza ze wtedy "ktos" musi zwrocic ta kase
 
Ewelciu, jesli załóżmy mają dom to komornik go im tak zabierze, ten dług jest spory więc kobieta pewnie straci wszystko co miała i jeszcze przez wiele lat będzie to spłacać, a po odrzuceniu spadku, traci wszystko fakt, ale ma czyste konto ..... rozumiesz o co mi chodzi?
 
Magdalenka rozumiem.......
Szkoda mi i tak tej matki bo jesli zabiora jej dom na poczet dlugow ona i dziecko zostaja na lodzie:-:)-:)-(
A jak wiadomo zaczac od zera z malym dzieckiem i to samemu jest duzo gorzej niz jak jest sie we dwoje
 
reklama
Do góry