reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

Witajcie po długiej przerwie, tak mi trudno znaleźć czas na pisanie przy trójce dzieci! Staram się czytać i być na bieżąco z marcowymi Mamusiami i ich maluszkami, ale pisać naprawdę nie mam kiedy :-( Rano angażuje mnie Romek, dom, zakupy i gotowanie, a po południu starsze dzieci i korki z angielskiego których udzielam... I tak leci dzień po dniu.
 
reklama
Vinniki wiem coś o tym.Przy trójce dzieci jest co robić.Jeszcze żeby wszystkie były w domu to nie byłoby żle , a tak dwoje starszych w szkole , trzeba zawieść , przywieść, a to angielski, a to niemiecki i tak całe popołudnia spędzam w samochodzie,albo czekająć gdzieś na nie.
 
Witajcie,
ja przy śniadanku, Dominik właśnie zasnął. Nocka w miarę fajna:)

Justina-dawno Cię nie było, ale fajnie, że zaglądnęłaś. Buziaki dla Olka, już duży chłopczyk z niego.
Vinniki ty również witaj. Domyślam się, że przy trójce dzieci jest co robić:tak:.
 
hej dziewczyny, no tak. do prawy wrocilam juz w polowie lipca.
troche jestem przemeczona bo w nocy olek jeszcze je.. ok 3.30-4 budzi sie na jedzenie a "po drodze" trzeba wstawac aby go ululac bo sie budzi. smoka odstawilam mu miesiac temu i przez to trudniej jest z zasypianiem.
marzy mi sie przespana noc.. daleka droga przed nami..
 
Justina ja tez odstawilam smoka w poniedzialek bedzie 5tyg ale u nas o niebo lepiej ze spaniem,nie budzi sie i nie szuka a i z zasypianiem nie ma problemu:-)
 
Dziewczyny co planujecie na mikołajki - w sensie spotkania z Mikołajem? U nas w domu kultury ma być mikołaj w piątek o 10-tej, zastanawiam się czy iść bo chciałabym zdjęcie zrobić małemu :-) i myślę w niedzielę nad odwiedzinami centrum handlowego - tam zawsze jakieś atrakcje dzieciom robią, a Wy co myślicie?
 
ewelcia, jakieś rady może jak odstawić smoka, pewnie przegapiłam ten moment u Was.

Eve ja zabralam i tyle,koniec nie ma smoka juz hmmm w poniedzialek bedzie 5tyg:tak::tak::tak:.
Nie dalam mu na noc pierwszy raz,jak zjadl kaszke to dalam wody sie napic i prawie zasnal....... troche marudzil poglaskalam po glowce i zasnal.
Budzil sie 6 razy w nocy, dawalam pic a dwa razy jesc!!!
Nastepnej nocy budzil sie 3 razy chyba , potem 2 razy i teraz tak zostalo ze budzi sie raz lub dwa razy.
W dzien jak szedl spac to bylo gorzej,ale przez pierwsze pare dni.
A wygladalo to tak: ze jak nie byl za bardzo spiacy to nie zasnal tylko marudzil.
Jak byl calkiem padniety to dawalam wody sie napic( teraz tez tak jest) i zasypial przy butelce a jak nie zasnal to i tak go odkladlam do lozeczka i glaskalam po glowce i lulal.

Jak plakal strasznie ( zdarzalo sie i tak) bo nie chcial zasnac to sie i tak nie poddawalam tylko tulilam i mowilam spokojnym glosem.......po kilku probach odkladania zasypial.
Wydaje mi sie ze trzeba byc konsekwentnym w tym co sie robi,chodzi mi o to z ejak jednego dnia zabierzesz smoka a na drugi dzien dziecko jest strasznie nie dobre to nie powinno sie dawac tylko to przetrwac bo jesli dasz to wyczuje ze zawsze tak bedzie.

jak bedziesz miala jakies pytanka to pytaj

Chcialam jeszcze dodac ze jesli Ada ssie smoka w dzien to moze sprobuj jej najpierw w dzien zabrac i wogole nie dawac.
ja mialam z tym dobrze bo mij Szym w dzien wogole dydola nie uzywal :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
iśku - ja też chciałam zrobić zdjęcie z mikołajem ale odpuszczę w tym roku. mała dopiero co wyszła z antybiotyku, a w takim centrum wiadomo.... nie tylko zdrowi ludzie przychodzą, dzieciaki zasmarkane... a i Mikołaj pewnie za każdym razem rąk nie myje:sorry: Może w przyszłym roku
 
Do góry