reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

Widze ze Wam sie na wspomnienia zebralo:))
Szym wazyl 2925g dlugosc 49cm obwodu glowki nie znam bo nie mierzyli.....urodzil sie w 38tyg

Mamy kijawa pogode i net dziala jak chce:wściekła/y:
 
reklama
ja obwodu też nie pamiętam, mała urodzona w 37 tygodniu najprawdopodobniej- z wyliczeń początek 38, bez skurczy, na zimno. 3200 - i 55 cm.więc bez rewelacji wszystko w normie.
Gosia - za to u mnie w szpitali brali laski w 40 tygodniu, jak tydzień sama nie rodziła to z przydziału dostawała oksy albo żel... więc nie wiem co lepsze...
 
Ale macie fajnie , że wasze dzieci same zasypiają.Marysia jeszcze nie śpi,mam ją na rekach i pewnie zaraz zaśnie.Ale żeby sama w łóżeczku to nie ma mowy.Ja zawsze lecę na jej najmniejsze piśnięcie.Doskonale wiem że tak nie powinnam ,ale nie potrafię inaczej.:tak:
ja mam podobnie, tzn. nie zasypia sama, tylko przy cycu albo na rękach - nie mogę inaczej, bo by mi starszą budziła, gdybym próbowała ją przestawić na zasypianie samemu... czasem udaje się, że leży w łóżeczku a ja stoję nad nią i głaszczę po główce, albo po prostu stoję i zasypia... i też lecę na każde zapłakanie - dzisiaj pół nocy spałą z nami, bo jak ją odładałam, to po godzinie było stękanie - kwękanie i popłakiwanie :sorry:

witaj zasmarkana mamo :-D

ja rodziłam w 40tc, właściwie dokładnie w terminie, 4280gr i 60cm, główka 34cm - poród ekspresowy naturalny :tak: (a starszą w 39tc, 4000gr i 60cm, główka 36cm, też sn)
 
Dzie-ń do- bry :-D

Nareszcie w domu!! W swoim łozku spalam i sie nie wyspalam, dziecie moje zas chcialo spac ze mna... ale usnał w łozeczku wczoraj...

Dzis mamy gosci,.. z mezem chcemy zesfatac jego dobrego kumpla z moja kolezanka :-) tak wiec mam w planie zrobic dobra kolacje i wino i no.
Tylko ciekawe czy najmłodszy zechce dzis bez ceregieli usnac :eek:

Sebastian, maz moj, powiedzial ze trzeba go wymeczyc... no ale jak? :no:

Jasne ze mozecie sobie ukrucic na ZS, ale to brzmi jak jakis skrot choroby, moze byc Smarkus :cool2:

Dzis zrobilam Fabikowi jajecznice, no ale zjadł niewiele i musialam uraczyc go kasza, a teraz spi... a ja mialam sprzatac, pranie jakies wstawic, ale przeciez nie bede tarabianiła jak spi. Chociaz nie raz przeciez sprzatalam jak spi ale no tak sobie tłumacze moje urocze lenistwo.:-p

Biuro obsługi z Ery do mnie dzwoni, ale ja nie wiem czego oni chca ( nie dowiem sie jak nie odbiore ale jakos mnie to nie ciekawi ) wczoraj tez dzwonili :szok:

A jak juz piszemy o wagach urodzeniowych,
Fabo miał 3290 g 58 dł. Urodzilam w 25 min.
Teraz ma prawie 8 miesiecy i ostatnio na szczepieniu wazył 9,200. ale to było chyba miesiac temu... nie wiem... nie pamietam :-)

Mielismy go zarejestrowac na szczepienie te ostatnie juz w tym pierwszym roku zycia, a pani nam powiedziala ze wszystkie szczepienia sa odwołane!!!:szok::szok: to chyba z powodu grypy!
Az strach gdzies wychodzic, no ale oczywiscie nie mozna tez popadac w paranoje ale kurcze wizja zachorowania mnie przeraza!!

Mam kilka pytan.
Czy :-p
Czy uzywacie chodzika?
Czy dalej wozicie dzieci w nosidłach tylem do kierunku jazdy?
Czy Wasze dzieci raczkuje, siedza same, stoja? :-)

takie moje pytania...

dopijam zimna kawe :-)
 
reklama
Moja Marysia nie raczkuje|(ale próbuje i zaczyna)tylko pełza:-D.Sama siedzi jak ją posadzę ale nie bardzo umie sama usiąść,nie stoi sama,w foteliku jeżdzi już przodem.Chodzika nie używam i nie będe.A Marysia za tydzien bedzie miała 9 mies.Moja starsza córka zaczęła chodzić jak miała 9,5 mies. ale nie ma szans żeby Marysia też tak zaczęła.
 
Do góry