reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

Może któraś z was ma jakiś pomysł w czym lub na czym kłaść w ciągu dnia małego jak ma porę aktywności. Do tej pory leżał na leżaczku Fisher Praice z różnymi bajerami ale szukam jakiegoś alternatywnego pomysłu. Tobiasz ma niecałe 2,5 miesiąca ale już ma ok 68 cm i właściwie to wygląda na jakieś 4 miesiące. Kurde jak człowiek rodzi duże dziecko to później szybko się okazuje, że w zabawkach dla maluchów już mu średnio wygodnie a jest jeszcze rozwojowo niedojrzały do tych dla starszych.:confused:
 
reklama
Mój organizm chyba już się przyzwyczaił do około 5 godzin spania na dobę, dzisiaj w dzień spałam 2 godziny i teraz zasnąć nie mogę :-D czekam aż mała się obudzi, ale mi zrobi psikus jak wstanie dopiero o 5,6 :-D. Teraz sobie postanowiłam że będę kąpać Patrycję codziennie, zauważyłam że wtedy lepiej śpi, hi hi i zawsze po kąpieli wali kupkę :-D. Jak jej wczoraj nie kąpałam to nie mogła chyba zrobić kupki i ją brzuszek bolał około 19 bo tak nóżkami przebierała. A dzisiaj i przed wczoraj nic ;-). W czwartek i w sobotę też nie była kąpana (kąpałam co dwa dni) i też zauważyłam ten ból brzucha u niej, co prawda nie trwa to długo bo jakieś pół godziny i jak ją się mocno przytuli to to przechodzi, ale lepiej żeby takich bóli nie miała ;-). Oprócz tego kupkę ma zawsze rano pomiędzy 3 a 6 (o 3 zmieniam jej pieluchę a potem o 6)
 
Ostatnia edycja:
mi też nadżerka ujawniła się w ciąży:baffled: a teraz jak byłam na "przeglądzie" to lekarz nawet o tym nie wspomniała, a jak się zapytałam o to, to powiedziała ze jest tak malutkie i nieznaczne że z tym to nawet nei ma co robić:confused::confused: w kazdym bądź razie zapewniła mnie że nie mam czym się martwić, ale mi to jednak nei daje troche spokoju.
U mnie koleżance po wypalaniu tez wróciła:baffled: jak widac to indywidualna sprawa jak reagujemy na to..
 
Dziewczyny ja miałam wypalaną nadżerkę i ... nic nie bolało:-). Najpierw mi psikneła czymś co chyba troche znieczuliło, słyszałam tylko jak strzela ale nie czułam bólu. Przez miesiac zakaz seksu.
Serio mnie nic nie bolało, jeszcze tego samego dnia poszłam na popołudniu do pracy;-)
ja miałam tak samo, nie wiem może to też zależy od wielkości nadżerki :dry:

CYTAT katesh28
Może któraś z was ma jakiś pomysł w czym lub na czym kłaść w ciągu dnia małego jak ma porę aktywności. Do tej pory leżał na leżaczku Fisher Praice z różnymi bajerami ale szukam jakiegoś alternatywnego pomysłu. Tobiasz ma niecałe 2,5 miesiąca ale już ma ok 68 cm i właściwie to wygląda na jakieś 4 miesiące. Kurde jak człowiek rodzi duże dziecko to później szybko się okazuje, że w zabawkach dla maluchów już mu średnio wygodnie a jest jeszcze rozwojowo niedojrzały do tych dla starszych.:confused:

No właśnie ja te z czegoś szukam, w sumie podobał mi sie ten fotelik co pokazywała chyba EVE , Wojtek waży już prawie 7kg więc też jest duży jak na swoje 2 miesiące.
 
Irmaa duzo wazy Twoj Wojtus:tak:
agusia to juz bedziesz wiedziala zeby nie spac w dzien:-Dmi to pewnie by nie przeszkadzalo tylko ze ja nawet nie mam jak sie zdrzemnac w dzien:baffled::no:.
A chciala bym chociaz z godzinke od czasu do czasu.

Madzik z czego robicie ogrodzenie??
Bo my tez chcemy robic w tym roku i jeszcze zesmy sie nie zdecydowali dokladnie.
Ma nam stawiac meza szwagier.
Tesc zalatwia nam plany od grudnia i d tej pory nie sa zatwierdzone a wczoraj niby mialy juz byc gotowe:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:.
Jak mnie to wszystko wkurza to szok!!!!
Siedza te krowy w biurach i tylko kawe pija.
Tesc jak wczoraj poszedl tam niby po odbior i ta jak go zobaczyla w drzwiach to sie zachlysnela malo co by sie nie udusila:-D:-D:-D
 
No właśnie Tobiasz też ok 7 kg. Oglądałam dzisiaj leżaczki na Allegro i znalazłam fajne modele, które mogą służyć jako zwykły leżaczek a potem można je złożyć do pozycji siedzącej. Bo Tobiasz już się buntuje przed leżeniem i próbuje się składać do siedzenia więc obawiam się, że sam leżaczek na długo się nie zda. Lekarz mi powiedział że teraz jest wprawdzie za wcześnie na siedzenie ale że raczej na pewno szybko zacznie sam siedzieć. Dzisiaj leżał oparty na moich kolach w takiej pół siedzącej pozycji i się kurdupel mały wybił tak że udało mu się usiąść i chwilę tak wytrzymał. Szczerze powiedziawszy to ciągnęło go na boki ale nie kiwał się do przodu ani do tyłu. A jak się rozdarł jak go zmusiłam żeby się położył walczył żeby znowu usiąść.:baffled:
 
Ostatnia edycja:
Katesh moja mala identycznie-rwie sie do siadu i juz.Odrywa se sama plecki i glowke i na chwile siada.A w lezaczku jak tylko skonczyla 3 mies nastawilam jej pozycje polsiedzaca.
 
Dołączam z synkiem do dzieci próbujących usiąść i stanąć:-D ale co się dziwić w tych czasach "szybko" się żyje, dzieci do szkoły od 5 lat to Nasze pociechy muszą się spieszyć:-D:-D:-D
 
Jilia zgadzam sie z tobą nie ma się co dziwić naszym dzieciom .Tak patrze i kurcze Sara twoja myszka jest starsza od mojego o miesiąc i 10 dni . A Mikołaj się przeziębił w nocy kaszlał i ma katarek a to na pewno dlatego że musiałam zmienic pieluszkę na dworz bo zrobił kupke oby szybko mu przeszło właśnie się obudził i chce jeść więc do zobaczenia.
 
reklama
Ewelcia my z braku juz kasy zrobiliśmy ogrodzenie z siatki, a tylko brama i furtki (do śmietnika i normalna furtka) sa takie ładne kute, na przęsła juz zbrakło:baffled:. Nie robiliśmy klinkieru a chcemy zakryć matami trzcinowymi. Wiesz jak to wygląda?:confused: nam sie podoba i tacy oslonięci będziemy:-) a klienkieru nie robiliśmy bo jeszcze została nam do polożenia kostka, narzucic kolor domu (ocieplenie juz zrobione), oraz taras (chcemy drewniany), wiec szkoda juz nam było pakować w samo ogrodzenie:baffled:
A co do bab w urzedach to nie mam słów na nie:angry: mielismy dużo przejść. My nie musimy mieć pozwolenia na ogrodzenie bo mamy droge prywatną i nas to nie obowiązuje.
Zreszta wkurza mnie juz to cale wykańczanie domu bo tylko kasa i kasa:szok: nosz matko kiedy ja tego życia poużywam. Obiecaliśmy sobie w tym roku pojechać do ładnego pensjonatu nad morze na 2 tygodnie (willa Amor w Krynicy chyba), mam nadzieje ze to nam wyjdzie. Do ładnego z pełnym wyżywieniem, bo za granice to sie boje z takim berbeciem. Kiedyś trzeba jechac w końcu na wakacje bo ciągle oszczędzaliśmy:baffled:bo ciagle na dom potrzeba:baffled::wściekła/y:
Własnie bo Ci nie odpisałam, jak posiedzicie tam jeszcze ze 2 lata to dom będzie tak przez zime nieogrzewany?ale kaloryferów nie zakładacie jeszcze? Znaczy się ja bym sie bała bo czesto kradna, a najgorzej jak wiedza że do domu rzadko ktoś zagląda:baffled:
katesh co do leżaczka to my mamy takie w przedziale 0-18 kg, który ma 3 pozycje, siedząca, półleżąca oraz typowo leżąca. My na razie używamy tylko leżącej jeszcze.


A co do dzieci to mój potrafi przeraczkować przez pół naszego wielkiego łoża, a jak go położe na brzuch to sekunda i już na pleckach lezy:baffled:dziś chciałam nagrać to ale zanim zdązyłam sięgnąć po aparat to on juz sie przewrócił na plecki:-D a aparat leżał obok niego:-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry