reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

ja normalnie dostaje i to chyba z pracy.. zawsze do 10 jest, i gadalam z kadrowa to powiedziala ze po koncu umowy placi mi zus ale juz teraz zglupialam moze nie wszystko mi powiedziala... ale wyplate mam jak zwykla o czasie a przynajmniej dotego czasu tak bylo
 
reklama
Witajcie ja już wstałam:-D
M poszedł do taty do Urzędu Miasta cos tam załatwiac i wypełniac druk, żebyśmy mieli dodatek mieszkaniowy:tak: Choc troszkę nam będzie lżej i więcej pieniążków dla dzidzi zostanie:tak: Czekam na niego bo codziennie mi robi śniadanko..:zawstydzona/y::-D a ja juz tak sie do tego przyzwyczaiłam, że tylo się rozsiądę i czekam:zawstydzona/y::-D No ale sam chciał;-) Przyzwyczaił mnie:-D
o jakie sliczne dziekuje :)))

a mozna sobie dac suwaczek np na pulpit komputera???
Można, można:tak: Mi M ustawił ten rózowiutki co dzidzia w okienku przeskakuje sam na dany miesiąc:tak: tez mam vistę:tak:

Agniesiak ty mi tu z frytkami nie wyjezdzaj bo za mna to juz kilka dni chodza,ale nie cierpie zapachu tluszczu w domu(bo mnie mdli) a frytkownica poszla sie pasc nie ma kto pojechac po nowa:-D:-D:-D
Ale chyba sie jutro zmobilizuje i pojade.Bo przy takich e-ciotkach to musze byc na wszystko przygotowana.Strach kompa wlaczyc bo wyjada z jakas potrawa:-p
Dobra juz dobra:-p:-) Udanych zakupów dzis życzę;-) Znajdziesz nową frytkownicę i fryty będa jak ta lala:-D

hej! jeszcze tutaj nie pisałam ale przeczytałam kilka ostatnich stron i doszłam do wniosku, że chyba warto zacząć :-)
Ja jeszcze niestety nie znam płci mojego maluszka, a już nie mogę się doczekać kiedy zacznę szaleć po sklepach :)
Witaj i zagladaj do nas częściejU nas wesoło i kulinarnie najcześciej:tak::-D

Cześć dziewczynki :-)

Ja od piątku jestem na zwolnieniu do końca października. Doktor na wizycie mi kazał brać Feminatal Metafolin 400 + DHA (strasznie drogie to :szok:) i dodatkowo magnez, bo mam już skurcze macicy. Poza tym przeokropnie boli mnie w krzyżu i miednicy, szczególnie jak sobie trochę pochodzę i postoję.
Ja tez to biorę:tak::-) I lepiej się czuję po tym:tak: Pamiętam że przez tydzien raz nie bralam bo mi sie opakowanie skończyło i czułam się nijako.. więc gin zalecił dalszej pochłanianie tabsów:tak: Bardzzo drogie.. jak na takie tableteczki:-( No ale czego się nie robi dla dzidzi i siebie;-)







 
ide dzisiaj sie zapytac do plusa jakie telefony maja z mixa i jakie papierki potrzeba bo musze nr tel zmienic...
Sprawdź sobie na stronce w necie jakie telefoniki proponują:tak: Upatrzysz sobie a w sklepie go dokładniej obejrzysz:tak: Z tego co mi wiadomo to potrzebne zaświadczenie o zarobkach:tak: A dlaczego zmieniasz numer, jeśli wolno zapytac?:sorry::-) Ktos Cię nęka?
 
Witam :) ja już po wizycie, maleństwo nam nie pokazało co ma między nóżkami, mała kruszynka siedziała z podkulonymi nóżkami i nie chciała nam pokazać :) Po za tym waży 330 gram i termin zgadza się z tym z miesiączki :)

Mam pytanie do kobiet na zwolnieniu, po jakim czasie dostałyście pieniążki z zusu?

Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

Dzień dobry
ccaroline85 moje maleństwo też waży 330 g, a termin z USG wypada na 9 marca czyli w moje urodziny:-) Fajnie by było jakby synuś zrobił mi taki prezent urodzinowy.
Ja jestem na zwolnieniu już 3 miesiąc i pieniążki dostaje ostatniego dnia każdego miesiąca, dlatego że płaci mi zakład pracy,a później rozlicza się z ZUSem. Jeśli u Ciebie w pracy jest zatrudnionych więcej niż 20 osób to też tak będziesz miała,czyli dostaniesz pensje tak jak zwykle dostawałaś, a jeśli nie to dostajesz pieniążki bezpośrednio od ZUS i wydaje mi się że wtedy może być obsunięcie kilku dni.
 
neka mnie ta laska mojego meza od dziecka ... ehhh wczoraj jak do mnei napisala w ogole jak cos pisze to momentalnie mi gorąco sie robi, zaczynam sie trzasc i nieziemsko wygladam cala w nerwach :zawstydzona/y::-( az sieboje ze dzidzi zaszkodze....wczoraj jak wyszlam z domu przed 22.00 tak wrocilam przed 1.00 w nocy :zawstydzona/y: taka bylam zla na meza ze do niej zaczal cos tam pisac i to jeszcze jakies slodkie smski normalnie jeszcze tylko brakowalo w nich zdrobnialego jej imienia:wściekła/y: i wsciekla jestem jak nie wiem i przykro mi jak cholera...i nie bede sie dzielic swoim mezem i jak bedzie trzeba to odejde... bo tego nie wytrzymam... ze ona ma tupet jeszcze do mnie pisac zebym meza uspokoila zeby sie do niej nie odzywal bo ona z nim ne ma zadnych spraw ... poprostu jak widze od niej smsy to mnie telepie... az mi dzidziusia zal ze musi przez ta szmate tle przezywac :zawstydzona/y::-(
musze maila zmienic i nr tel zanim znow cos wymysli ze sie znim piep...y po kątach jak przed slubem napisala... idzie sie wykonczyc ehhh
 
Mam pytanie do kobiet na zwolnieniu, po jakim czasie dostałyście pieniążki z zusu?
ja normalnie dostaje i to chyba z pracy.. zawsze do 10 jest, i gadalam z kadrowa to powiedziala ze po koncu umowy placi mi zus ale juz teraz zglupialam moze nie wszystko mi powiedziala... ale wyplate mam jak zwykla o czasie a przynajmniej dotego czasu tak bylo


Hej, jeżeli chodzi o chorobowe, to za pierwszy miesiąc wypłaca prawcodawca, ale za kolejne już zus. I do 15stego dnia każdego miesiąca powinnaś dostać pieniążki z zusu :-):tak: I jest to 100% płacy, na umowie masz np, 1300zł to 1300zł dostajesz

Jeżeli firma w której pracujesz zatrudnia do ok 20 osób, czy jakoś tak
 
Ostatnia edycja:
witajcie
ja przed chwilką zakonczylam sniadanko :) sie wysypiam teraz
niestety w dalszym ciagu nie wiem kto siedzi w moim brzuszku, moze nastepnym razem sie uda zobaczyc, musze czekac do 9 listopada teraz,
ale ten moj maluch jest chyba tlusciutki z usg wyszla mu waga 400gram, w necie pisza ze w 18 tygodniu wazy kolo 150 gram, jak na razie wszystko w porządku sie rozwija maluszkowi
 
Witam porannie ;p

Obudzilam sie o 5tej.. i od tamtej pory na chwilke sie położyłam ale zdrzemnęłam sie tylko na pół godzinki bo mnie moja dzidzia obudzila kopniakiem w pęcherz hehe. I padam teraz na twarz z niewyspania.. Chyba zaraz się znów położe.. :)
 
reklama
hello babeczki,
co do wypłacania pensji z ZUS-u, to ja jeszcze nie dostałam za wrzesień, wczoraj sprawdziłam, i zaświadczenie przyszło dopiero 13 października, i kase dostanę 26:eek:
więc zależy od tego kiedy pracodawca wyśle zaświadczenia, a ma na to niestety pół roku(prawnie) więc w sumie nie mogę się czepiać, ale i tak muszę z nim pogadać żeby starał się regularnie wysyłać b ja regularnie dostarczam i powinny tu wchodzić jakieś względy estetyczno-moralno-człowiecze:tak:
 
Do góry