reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

reklama
My się zastanawiamy i chyba skorzystamy.W szkole rodzenia też ma być spotkanie poświęcone temu tematowi, o może coś więcej się dowiem.


Czytałam, że w lutym 2008 albo 2009 (nie pamiętam) koszt pobrania był 1590zł. Oprócz tego przechowywanie 400zł miesięcznie, ale można wykupić jakiś pakiet na przykład 2000zł na 10 lat czy jakoś tak.


Ja wczoraj dzwoniłam do siebie do płac i pytałam jak to jest na zwolnieniu. Biorą średnią z 12-tu miesięcy i pomniejszą jakieś składki, niby płacą 86,29% czyli trzeba pomnożyć razy 0,8629. Ja już sobie sprawdziłam, jutro powinnam mieć kasę, to zobacze czy się zgadza. Mi jakoś zakład pracy płaci,a im chyba zus.

Dzisiaj pierwszy raz mały mi coś wsadził pod żebro, masakra, nawet długo to czułam. A teraz fika i już tak od kilku godzin, to dziecko wcale nie spi !:szok:

Kochana, chyba nie do końca z tym ZUSem. Mam księgową w rodzinie i ona tez mówi, ze L4 ciążowe płatne 100%. Zresztą do tej pory mi się zgadzało, tylko za ostatni miesiąc jakoś mnie oszukali. Poczekam na kolejną wypłate i w razie czego pójdę się dowiadywać.

Mag, gratuluję synka :tak:

A skąd wiadomo o tej osteoporozie? Jak to wyszło?

Dziękuję. O tej osteoporozie to gdzieś w wynikach wychodzi, nie wiem dokładnie prawdę mówiąc, po czym to się rozpoznaje. Już na poprzedniej wizycie mi mówił i kazał jeśc mięsko, którego w większosci nie znosze, ale trochę się zmuszam. W sumie białko zwierzece ogólnie. Mówi, ze moj synuś całe wapno ze mnie wyciąga, a ja zawsze miałam go mało. Zwłaszcza, ze mój organizm generalnie nie toleruje produktów mlecznych, ani nic co zawiera sporo wapnia. Moja Mamcia tez chorowała od lat na osteoporozę (nigdy się nie nauczę tego pisac).
 
Marry, Młoda mamusia - dziękuję za gratulacje :tak:
teraz 2 miesiące będziemy debatować nad imieniem :-D Ale w każdym razie nie jest już "ono" :-D
 
Kochane niby ciążowe l4 jest płatne 100%... to ciekawa jestem, dlaczego w grudniu dostałam 1870zł, a powinnam dostać 2300zł??? 430zł wyparowałooo?? Podobno sobie zabierają na jakieś tam składki no i za wzbogacenie...
 
Zaraz Was doczytam, spieszę z informacjami :-D
Mój Dzidzidziuś waży tylko 1655g
biggrin.gif

rochę martwi mnie moje ciśnienie. Przed ciążą miałam zwykle 90/60. Dzisiaj 140/90 i takie mam cały czas w ciąży. Bardzo przyjemnie mi się słuchało lekarza. Cały czas tylko: prawidłowe, prawidłowe, prawidłowe...
biggrin.gif
Ale szok - przytyłam już 17 kilo. Masakra, w życiu bym nie powiedziała patrząc na siebie, naprawde tego nie widzę. Dzidź mały, wody są w dolnej granicy normy, więc naprawdę nie wiem gdzie te kilogramy?! Może faktycznie woda mi się zatrzymuje?
Zeby nie było tak całkiem idealnie to postępuje mi cały czas ta osteoporoza ciężarnych, dotałam nakaz spędzania czasu na słonku (skąd ja mu słonko wezmę?
uff2.gif
) i oczywiście dalej musze się katowac białkiem zwierzecym. A Mały ma okręconą pępowinę wokół szyjki. Tak, tak - Mały -mojej Kinderniespodziance wyrosły jajeczka i siusiaczek! Bedzie synuś
biggrin.gif
Nasze rodziny sa skazane na dziewczęce wymarcie
biggrin.gif
Gratulacje synusia :) Zaraz zmienię na naszej liście z niespodzianki na chłopca :) Skoro synuś owinięty jest pępowiną będziesz miała cesarkę? Czy już wcześniej miałaś ją zaplanowaną, coś mi tak się kojarzy?
 
reklama
Gratulacje wielkie Mag;-)

wpadłam zeby sie przywitac i znowu uciekam..bo zasypiam:))))))) moje urocze starsze dziecko mnie doprowadziło do bólu głowy:sorry2:

Młoda mamusia, zaproszenie zaakceptowane;-)
 
Do góry