reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

a mnie się nie pytajcie. biust mam chyba ze 2 rozmiary większy:szok: twardy i bolący, że w nocy budzę się jak śpię na brzuchu, bo tak boli:szok: w każdej bluzce wygląda koszmarnie. a tak poza tym to czuję się dobrze, upał u nas tez robi się nieznośny
 
reklama
no ja właśnie chyba nie mam większego bo w stanik się mieści :-D ale szczególnie po nocy i w nocy...boli jak cholera ...szczególnie po bokach aż do pach... a że mam sporawy biust to ma co boleć :-)
 
mój mówił, że po witaminach się tylko olbrzymie dzieci rodzą, więc nie brałam, ale teraz osłabiona byłam i biorę witaminki, jak skończę opakowanie to zapytam gina co i jak, jak powie, że mam nie brać to nie będę
poziomki jak samopoczucie kochana?

Do duu.....y Suchło mi się na dole jak przed@ a do planowa jest dopiero 7.08
 
Co do witamin ja biorę Falvit mama, uzupełnia też dzienne zapotrzebowanie na kwas foliowy. Czy ktoś może wie jak jest z DHA? Jaki preparat to zawiera?

DHA - kwas tłuszczowy Omega-3 a ciąża

16-10-2008
Dodaj do | http://www.addthis.com/bookmark.php...as tłuszczowy Omega-3 a ciąża&content=&lng=pl http://www.addthis.com/bookmark.php...as tłuszczowy Omega-3 a ciąża&content=&lng=pl http://www.addthis.com/bookmark.php...as tłuszczowy Omega-3 a ciąża&content=&lng=pl http://www.addthis.com/bookmark.php...as tłuszczowy Omega-3 a ciąża&content=&lng=pl http://www.addthis.com/bookmark.php...as tłuszczowy Omega-3 a ciąża&content=&lng=pl


Każda spodziewająca się dziecka kobieta pragnie, aby jej maleństwo było zdrowe i mądre. Czy wie jednak co wpływa na prawidłowy rozwój dziecka, a w szczególności na jego inteligencję, zdolność postrzegania, wzrok i układ nerwowy? Odpowiedź zamyka się we wciąż tajemniczym dla wielu matek określeniu „DHA”. DHA to jeden z wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy Omega-3, które mają szczególne znaczenie dla prawidłowego rozwoju mózgu oraz wzroku. DHA znajduje się w każdej komórce naszego ciała.
e411bf5de287f10c92d793d363d561a5.jpg
Zobacz również:






Jest szczególnie istotny dla prawidłowej pracy mózgu, wpływa na ostateczny kształt układu nerwowego, zdolności umysłowe. Wykazano, że od połowy ciąży DHA wbudowuje się w siatkówkę oka dziecka i bierze udział w przekształcaniu sygnałów świetlnychw impulsy nerwowe, które przekazywane są do mózgu.

Jedynym źródłem DHA dla dziecka jest jego własna matka. Przekazuje ona dziecku DHA najpierw przez łożysko, a następnie wraz z mlekiem karmiąc piersią. Wczesna suplementacja od 13. tygodnia ciąży pomaga jej zgromadzić odpowiednie zapasy DHA, z których korzysta dziecko w drugiej połowie ciąży oraz podczas okresu karmienia piersią.

Organizm kobiety ciężarnej nie jest jednak w stanie samodzielnie wytworzyć wystarczających ilości DHA. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że dzienne zapotrzebowanie na DHA podczas ciąży wzrasta nawet czterokrotnie. Przyszła mama, chcąc uzupełnić ilość DHA w swoim organizmie, ma do wyboru dwa rozwiązania: sięgnąć po DHA pochodzenia roślinnego lub te pozyskiwane z ryb. Nie wszyscy wiedzą, że ryby nie produkują kwasów Omega-3, lecz czerpią go ze spożywanych przez siebie alg. Istotne jest więc, aby były to ryby morskie, najlepiej tłuste takie jak makrela, łosoś, dorsz, tuńczyk, śledź. Warto się upewnić, że pochodzą z czystych ekologicznie rejonów, w przeciwnym wypadku ryzykujemy, że są skażone na przykład ołowiem czy rtęcią. Ludzki organizm nie wytwarza kwasów Omega-3, gdyż nie ma odpowiednich ku temu enzymów. Wygodniej zatem, i o wiele bezpieczniej, jest sięgnąć po suplementy diety, które uzupełnią ilości kwasu DHA w organizmie.

Wiele czasu minęło, zanim kobiety zyskały świadomość jak ważną rolę podczas ciąży odgrywa kwas foliowy. Teraz przyszedł czas na DHA.
 
futrzakowa mnie też bolą aż po pachy, ale ostatnio zaczęły boleć i sutki, tak więc bolą już całe

nie strasz mnie...:-D bolących sutków chyba już nie przeżyję :-) najgorzej jest jak wstaję z łóżka wtedy biust wydaje mi się taaaaaaaaaaaaaaaaaki ciężki i czuję wtedy najwiekszy ból ... bo jak juz stanik ubiorę to moge smiagac cały dzień praktycznie bez większych boleści :-D
 
Co do witamin ja biorę Falvit mama, uzupełnia też dzienne zapotrzebowanie na kwas foliowy. Czy ktoś może wie jak jest z DHA? Jaki preparat to zawiera?

jest bardzo dużo specyfików z DHA ...ja brałam firmy Olimp ale jakoś 3 tyg temu przestałam - nie wiedziałam że to tak istotne w ciąży... a ginek mi powiedział że jak zjem porządna rybę raz na tydzień to w zupełności wystarczy..ale zapytam go jeszcze raz:-)
 
reklama
Witam ;)
Dołączam do grona marcówek :-D. Jestem lipcówką 2007 - mamą Wiktorka.
Termin wg @ 16.03.2011, wg usg 17.03.2011. Od dwóch dni siedzę sobie na zwolnieniu i planuję do końca być w domu, bo poprzednią ciążę od 5mieś. przeleżałam.

Ginka przepisała mi preparat PregnaPLUS z kwasami omega EPA i DHA, koszt ponad 40zł/mieś. Strasznie drogie te witaminki :baffled:

Pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe mamusie. Wpadam czytać Was już kilka dni, ale nie zawsze mam czas pisać.
 
Do góry