reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

ewkasp wiesz, a mi nawet pasuje, że ma tylko 1 drzemkę, bo wtedy po pierwsze pośpi dłużej jednym ciągiem a nie 2 - 3 razy po 30 minut. Poza tym często miewała nieregularne drzemki i musiałam się sporo nakombinować, by jakoś plan dnia ułożyć, zwłaszcza że jeszcze jest Weronika, którą z przedszkola trzeba odbierać. Tylko ostatnio nocki są okropne, budzi się co chwila, cyca z buzi nie wypuszcza, no ale to sprawka zębów - wszystkie 4 wychodzą.
Jeśli chodzi o kapcie, to ja słucham się swojego starego pediatry oraz Zawitkowskiego, którego podejście do rozwoju dzieci bardzo mi odpowiada. Tak więc i Lila i wcześniej Weronika śmigają w samych skarpetach, oczywiście z ABS lub skórzaną podeszwą, a jak tylko zrobi się ciepło, będą po prostu bose nóżki :-) Weronisia do niedawna cały czas biegała bez kapci, teraz zakłada je tylko dlatego, że pasują do sukienki ;-):tak: Ot modnisia mi rośnie :tak: A w sumie to Liliance kupiliśmy w decathlonie takie buciki Decathlon - obuwie buty DOMYOS - Light baby shoe DOMYOS - do zabaw sportowych w sali. właściwie są jak skarpety - miękie, dające się wykręcać na wszystkie strony, tylko od spodu mają silikon w tych polach, gdzie stopa styka się z podłożem. Na razie są troszkę za duże i mała od razu je ściąga, ale za 2 miesiące będą jak znalazł. No chyba że tak jak siostra będzie wolała ganiać na bosoka :tak:
 
reklama
witajcie moje kochane Marcóweczki, dobrze, że piszecie o tych butkach i papciach bo ja właśnie się nad tym głowię, Natalce strasznie marzną stópki, w domu mamy panele a pod nami są puste pomieszczenia, których jeszcze nikt nie wynajął i nie grzeje, zresztą w żłobku Pani też mówiła, że Natka ma zimne nóżki - stąd pewnie co chwilke katar, nosi podwójne skarpetki ale się w nich ślizga a te z abs znalazłam tylko cienkie więc rozważam właśnie jakieś buciki lub pantofle..

mam w związku z tym pytanie - jak mierzycie dzieciaczkom stópkę, żeby dobrać odpowiedni rozmiar butków? tak normalnie centymetrem?
 
Ostatnia edycja:
hej:)
pieknie za oknem dzis,słonko i tylko -9;)
my jeszcze samodzielnie nie chodzimy ale Małgosia nosi albo skarpetki z abs albo kapciuchy te skarpetowe ze skorzana,miekka podeszwa.
musze sie po cichu pochwalic ze moja niunia juz od kilku nocy nie budzi sie na mleko;)

miłego dnia mamuski:)
 
witajcie moje kochane Marcóweczki, dobrze, że piszecie o tych butkach i papciach bo ja właśnie się nad tym głowię, Natalce strasznie marzną stópki, w domu mamy panele a pod nami są puste pomieszczenia, których jeszcze nikt nie wynajął i nie grzeje, zresztą w żłobku Pani też mówiła, że Natka ma zimne nóżki - stąd pewnie co chwilke katar, nosi podwójne skarpetki ale się w nich ślizga a te z abs znalazłam tylko cienkie więc rozważam właśnie jakieś buciki lub pantofle..

mam w związku z tym pytanie - jak mierzycie dzieciaczkom stópkę, żeby dobrać odpowiedni rozmiar butków? tak normalnie centymetrem?

najlepiej to isc do specjalnego sklepu i poprosic o zmierzenie? Bo nie tylko rozmiar sie liczy, ale tez szerokosc bucika.
 
kajtusza najlepiej by było gdybyś wzieła mała ze sobą bo to jest tak jak pisze Harsharani u nas np maly ma szerokie przygubie i nie karzdy bucik wchodzi no i jak pisałam przy zakładaniu buci strasznie podkurczał paluszki tak ze innych nie mogliśmy włożyć a w sklepie będziesz miała możliwość sprawdzenia jak Natalce zakładają się takie bucie i wybrania najwygodniejszych
 
to prawda, bardzo trudno na oko dobrac kapcie, a tym bardziej buciki. Bartek ma bardzo wysokie podbicie jak sie okazalo, i nie wszystkie buty da sie na nozke zalozyc, a przeciez ma byc zdrowo i wygodnie.
Agniesia, zgadzam sie z Toba ze stopa powinna miec bezposredni kontakt z podlozem, u nas jednak przy raczkowaniu maly mial tendencje do podkurczania jednej stooki, wiec rehabilitantka zalecila "zdrowe" dla nozki kapcie. dlugo zwlekalam z zakupem, ale przelamalam sie i 2 tygodnie temu bo dlugich poszukiwaniach, pytaniach i weryfikacji zdecydowalam sie na befado. na kilka godzin dziennie Bartek ma je zalozone, glownie rano, jak podlogi sa jeszcze zimne. chodzi tez oczywiscie na boso. kapcie polubi, nozki nie marzna i mysle ze jest ok.
 
Ewkasp jasne,że jeśli jest taka potrzeba to kapciuchy są jak najbardziej uzasadnione. A befado ją polecam, dla starszej niuni kupowłam na wiosne i lato zawsze buraki befado. Kopciuszka też mają fajne i spełniające wymagania o których mówią rehabilitanci
 
Hej Babebczki,

ja tez jestem na etapie kapci/bucikow dla Jaska, najpierw zakupilam takie jak pokazala Patris
http://images7.fotosik.pl/1040/29084c7d452fe886med.jpg

u nas w ogole sie nie sprawdzily, spadaly ze stopki, przekrecaly sie na boki, Jasiek je uwielbia... ale obgryzac:-D

takze ja ich nie polecam.
Teraz zamowilam Befado i czekam az babcia mi przysle z Polski;-)

21_r Befado Papcie chłopięce przedszk.ODDYCHAJĄCE (2104187282) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Milego dnia!
 
reklama
witajcie!

katjusza ja przymierzałam Zosi kapcie i wkładałam swój mały palec by miała trochę luzu:tak: jej pierwsze to 18stki (mniejszych, sztywnych pantofli nie spotkałam), Helena ma po ZOsi:-p polecam bardzo Befado, są naprawdę śliczne:-)
 
Do góry