reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Miło że mnie przyjęłyście do swojego grona :) W takim razie się może napisze kilka słów o sobie :) Mam na imię Patrycja , w marcu skończyłam 30 lat jestem z Wrocławia. 29.03 urodziłam synka przez cc. To moje pierwsze maleństwo więc mam niewielkie doświadczenie ale na szczęście instynkt matczyny jak na razie mnie nie zwodzi chociaż tyle :).Mój synek już siada jak go sobie sadzam na kolanach i opieram o siebie w takiej pół leżącej pozycji.Przewraca się jak na razie na prawy bok i tak się zastanawiam jak go symulować żeby się próbował na lewy przewracać :).Macie jakieś dobre sposoby na to? Ja ostatni swoje dziecko znajduje często w poprzek łóżeczka taki z niego wiercioch :).

Jeszcze jedno mam pytanie czy wam też wypadają włosy ? Mnie zaczeły wypadać 4 miesiące po porodzie czyli nie dawno.Strasznie mi wychodzą po prostu sajgon wszędzie ich pełno i jeszcze do tego się jakieś takie sianowate zrobiły.Nie wiem co mam z nimi zrobić , może macie jakieś rady :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej,
wczoraj już nie miałam siły do Was zaglądać, bo po pobycie na wsi padałam już na twarz. Młoda grzeczna jak aniołek, kuzyni Marcina przyszli to byli pod wrażeniem. No tak, na pokaz to ona potrafi ;)

patris moja młoda też najpierw długo przewracała się najpierw na prawy bok tylko, a teraz już sama bez stymulacji z mojej strony przewraca się tez na lewy, niedługo dojdzie do tego pewnie przewracanie na brzuch z lewego boku i się będzie kulać po całym pokoju.
julia nie przejmuj się komentarzami ludzi, durni są czasem i nie myślą nad tym co mówią; mini szałowa! :) A Dominik na zdjęciu fajnie wygląda :)
spring mam nadzieję, że to nic poważnego u Ani

Maja cały czas z leżenia ciągnie głowę do przodu ale do siadania z tej pozycji to jeszcze daleko :) Ale chętnie siedzi podparta na kolanach, uspokaja się w ten sposób jak ma dzień marudzenia.
Pogoda taka sobie, Marcin zabrał ze sobą do pracy wózek w bagażniku, więc jak przyjdzie mi do głowy wyjść gdzieś z młodą, to tylko w nosidełku na ramionach. Ale szczerze mówiąc wczoraj się nawdychałam świeżego powietrza i dziś bym w domu posiedziała :) Obiad mamy na trzy dni (od teściowej :D), więc wymyślać nie muszę. Ach wczoraj pojechaliśmy sobie na rowerach a Maja została z teściową. Oczywiście jak to ona żeby babci nie męczyć spała w najlepsze, a jak tylko wróciliśmy to wstała, żeby mama miała co robić ;) Usnęła o 20:30, ale wstała dość wcześnie bo o 5ej, nakarmiłam przewinęłam i spała do teraz. Właśnie słyszę, że zaczęła gadać z kotem i pszczółką.
Udanego poniedziałku dla wszystkich!
 
hej dziewczynki :) nocka minela i znow nowy dzionek jutro jedziemy z malym na echo serca ....i ja na ug jamy brzuznej i okolic tych gdzie mnie boli najbardziej......ale dziiaj jeszcze o tym nie myle......maly bawi asie na macie a ja leze i leniu****e;/a hcyba pora ogarniac sie i isc na spacerek .
 
witam w ulubiony dzień tygodnia :sorry2:
młody dziś jakiś pobudzony :confused: na razie u nas nie pada, ale pewnie będzie. Słońce przebija przez szare chmury, ciekawe czy zdążę wyjść na spacer. Wezmę folię przeciwdeszczową i pelerynkę :-D
M usypia młodego, bo marudzi na drzemkę i wkurzony ten mój dzieć straszliwie...
Potem przed 13 M wybywa do pracy, a my podbijemy parkowe alejki.

barbra, jaki stoicki spokój, ja bez wózka jak bez ręki, chustę mam, ale nie chadzam, nie polubiłam jakoś :no::-)

patris, dziecię samo odkryje, że ma drugi boczek, ale możesz mu czasem położyć po tej stronie zabawkę w oddali lub pomóc się kulnąć. Mój zaczynał od lewego boku, a dopiero potem przyszła kolej na prawy.
A włosy lecą, oj lecą. Witaminki, odżywka i przeczekać :-);-)
 
Jestem juz prawie zdrowa!!!!!!!!!!!!!!!! jupi;-)))

nareszcie!!!! oczy mi nie łzawią i gile nie ciekną aż tak mocno:tak: tylko kaszel i gardło ale to wytrzymam:-p

Witam nowa mamę:-p
koncia- u nas tez taka pogoda dlatego po sniadaniu uciekam na spacer bo potem moze sie nie udac:no:
barbra- co tam masz dobrego na ten obiad??? ja musze coś wykombinowąć tylko nie wiem co???
alamiga- i na twoja królewnę przyjdzie czas także ie nie martw;-)
ola- jak nocka???
 
Witam!

Mam do sprzedania dużo swoich ubrań, noszonych kilka razy, są w bardzo dobrym stanie. Mam siostrę w Anglii i co chwilę mi coś podsyła
biggrin.gif
więc szafa się już nie zamyka.
Najwięcej w rozmiarze 34-36.
Mam bluzki, swetry, spodnie, spódnice, tuniki, kurtki. Wiekszosc po 20 zł, kutrki zimowe troszkę droższe.
Jak mam coś na krótki rękaw mogę oddac za darmo.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany, piszcie.
Nie zrobiłam jeszcze zdjęc ubranek, bo nie wiem czy ktoś w ogóle będzie zainteresowany.

Pozdrawiam
 
Hej,wpadam na chwilke bo zaraz lecimy na szczepienie.
Pinus oj jak fajnie ze juz Ci lepiej:) Gosia dzis obudziła sie tylko raz,o 3 ale zasnac przez godzine nie chciała,no ale nie narzekam bo potem pospała do 7.30:)
Koncia udanego spaceru:)u nas jeszcze piekne słonce i troszke białych chmurek;)
Patris mi tez leca włosy juz od chyba 2m-cy,i pociesze Cie ze to normalne i nie pomoga wiele rzadne tabsy i inne,samo przejdzie:)
Alamiga ma jeszcze niunia czas;)wszystko samo przyjdzie:)

paaaa,miłego poniedziałku:)
 
Cześć Marcjanki!
My już po spacerze,bo pogoda znów niefajna,więc musialam skorzystać z momentu,kiedy jeszcze nie pada. Pocieszę Was,że Ania zaczęła znów budzić się np. o 4.00. Podejrzewam,że jest to spowodowane tym,żę w ciągu dnia ucina sobie drzemkę 3-godzinną:szok: i po prostu o tej 4.00 jest już wyspana (w odróżnieniu od nas;-)). Dzwoniłam dzis do przychodni i zarejestrowałam Anię na 15.00. Zobaczymy,co lekarz powie na ten kaszel.

Pinka super,że już Ci lepiej:tak::-) Ja mam dzis dorsza,ziemniaki i fasolkę szparagową:happy2:

Ola powodzenia na szczepieniu:-)

alamiqa nie przejmuj się tym,że Twoje dziecko czegoś jeszcze nie robi-każde rozwija się w swoim tempie. Moja Ania w ogóle sie sama nie przewraca: ani z brzucha na plecy ani odwrotnie. Za to siedzieć to by chciała non stop i to najlepiej sama bez pomocy

patris z tymi włosami to jeszcze trochę potrwa; jak nie karmisz piersią to kup sobie jakieś suplementy; mnie najbardziej denerwują te walajace się po całym mieszkaniu stosy moich włosów:-)
 
Ostatnia edycja:
patris - witam! :-) co do włosów to u mnie w mieszkaniu jest więcej moich kłaków niż psa:-) biorę witaminy ale to nic nie daje:-) koleżanka która urodziła w listopadzie robiła se nawet badania krwi czy wszystko u niej dobrze jak wypadały jej włosy i morfologię miała ok a włosy przestają jej dopiero teraz wypadać czyli ok 9 miesiąca:-) więc chyba musimy przez to przejść...

ola
- powodzenia na szczepieniu!

alamiqa - u mojej pediatry jest wywieszka co dziecko powinno robić i dla piątego miesiąca jest napisane w zasadzie tylko o przewracaniu się na boki a o turlaniu dopiero w 7mym miesiącu... przy każdej wizycie patrzę na tą rozpiskę i od razu robi mi się lepiej:-D bo czytając tu na forum o osiągnięciach faktycznie można popaść w kompleksy:-D mój zaczął się porządnie przewracac z pleców na brzuch w tym tygodniu... a jeszcze niedawno nawet mi główki nie chciał podnosić! do siadu też mojemu duużo brakuje ale to nic złego... podobno im dłużej dziecko jest leżące/pełzające/czworakujące tym lepiej ...więc na siłę nie ma co zmuszać! Wszystko w swoim tempie:-)
 
reklama
Do góry