reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

PM - w ciąży hormony trzymają nawet te włosy, których wzrost się zakończył, dlatego po porodzie wypadają te , które powinny normalnie wypaść, te z osłabienia no i te, które powinny wypaść w trakcie ciąży - dlatego tak ich wiele.
Mi normalnie, czyt. przed ciążą włosy strasznie wyłaziły i to od jakiś 8 lat - przez ciążę przestały i na razie też nie wypadają - pewnie jak hormony sie ustabilizują to się przerażę jak zaczną wyłazić... :baffled::baffled::baffled::baffled::baffled:
No i posiwiałam sporo w trakcie ciąży...:dry:

Asze - ja odciągam, ale też 2 tyg. otworzyłam Nana (dostałam w "spadku" po Majeczce, bo jej nie służył). No i co? - użyłam go 2 razy u teściów i do wywalenia, bo może stać otwarty 3 tyg. Teraz kupiłam jednorazówki Nana HA 90 ml - wygodne i się nie zmarnuje :tak:
Poza tym u nas ściąganie się idealnie sprawdza, bo jak ostatnio znów Tymona wysypało na buzi, to na wieczór i noc odstawiłam go od piersi, by nie przekazywać mu dalej alergenu i karmiony był moim mrożonym mleczkiem :tak:
Dziś byłam ze szwagierką na zakupach 3h i też zostawiłam mu 170 ml odciągniętego :tak:
 
reklama
Witam wieczorowa porą ;-)
PM, Niekat mi przed ciążą strasznie wypadały włosy a w czasie ciąży niesamowicie się wzmocniły :-) ale na tym koniec bo od kilku dni znowu wyczesyje niesamowite ilości :-( natomiast paznokcie mam nadal (odpukać) mocne, a wzmocniły mi się po ......zdjęciu akrylów:szok:
No i posiwiałam sporo w trakcie ciąży...:dry:

mi znowu włosy, brwi i rzęsy ściemniały ściemniały

Asze my jak pierwszy raz zostawialismy Julke u mojej mamy (miała 3tyg.) chciałam odciągnąć jej mleko u rodziców i pech chciał że zapomniałam całego sprzętu, butlę szybko dokupiłam w aptece ale wydawać kasę na drugi laktator - szkoda mi było więc byłam zmuszona odciągnąć "ręcznie":-Dudało mi się 90 ml:-)

Siwona ja Julce też przemywam buźkę tylko przegotowaną wodą i od czasu jak stosuję krem intensywnie nawilżający Nivea baby-nutri sensitive to buziulka jest śliczna:tak:
a teraz zaczynamy walczyć z ciemieniuchą bo pojawiła się niedawno, oliwka pomogła ale teraz znowu wróciła:wściekła/y:

a my dziś byliśmy na naukach przed chrztem, x tak przeciągał to spotkanie że aż nas tyłki bolały:crazy: nawiązał nawet do Stalina, Lenina, Hitlera, itp.:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
ale chrzest będzie fajny, taki kameralny bo w kapliczce i tylko trójka dzieci będzie chrzczona:-)
 
Hej hej.
My dzisiaj też po szczepieniu. Tak mi żal mojej żabki było, tak strasznie się rozpłakała aż mamusi pociekły łzy:-(

Ale w domku ładnie spała tylko czasem przez sen zapłakała ale ją zaraz szybko przytuliłam i spała dalej.

Niestety Michalina ma skazę białkową, od piatku wszystkie objawy o jakie pytała pediatra się ujawniły albo nasiliły. Ciemieniucha Lakierowane policzki, śluz w kupce i popłakiwanie przez cały dzień. No i kolki były najprawdopodobniej piewszym objawem.Teraz musimy przejść na mleko HA a jak nie pomoże to lcznicze pepti nam przepisze.

wkurzyłam sie bo ona mi mówi że mogłam sama zmienić mlaeko na hipoalergicze jakbym lekarzem była, Jak ostatni byłam i mówie jej że mała płacze po każdym posiłku i kolki są straszne a ona stwierdziła że dziecko sie za duzo najada i płacze. I nic wtedy nie wspomniała żeby mleko zmienić. Zastanawiam sie nad zmianą lekarza:angry::angry::angry:
Mamy małą kąpać w oilatu m i smarować całe ciałko kremem Diprolene tylko sprawdzałam w necie i ta maść jest na receptę a ona mi żadnej nie wypisała.
Czy któraś z Was stosowała ma jakies doświadczenia wogóle ze skazą.???

PM ja polecam Henna Wax na wypadanie włosów. Poleciła mi kuzynka fryzjerka ona też używała po ciąży. Zrobiły jej się straszne zakola a po tej odżywce włosy się wzmocniły i odrastały szybciej.
Ale nadrukowałam chciałam więcej ale już mi sie oczka zamykają

Dobranoc kobitki.
 
Ninja a gdize kupowałas te jednorazowe saszetki Nana bo chciałabym wiedzieć an wszelki wypadek w razie "W";-)
Siwona to super ze Filipek juz ma ładna buźke:-)
Skaba wybaczamy ale wracaj szybko;-)
 
Mrowa - to nie saszetki tylko buteleczki po 90ml :tak:Kupiłam sobie 2 szt.

Moje dziecko dziś pięknie spało ale... do 05.00. Od tej godziny pięknie się uśmiechał chociaż miał wieeelką kupę..:sorry2:
 
Mrówa, to mleko jest w buteleczkach i można je kupić w aptece. U nas w szpitalu takie były. Do tego można też kupić sterylne smoczki, które pasują do tych buteleczek. Tanie nie jest, bo chyba jedna buteleczka kosztuje około 3 zł, ale przy sporadycznym dokarmianiu nie wychodzi drogo.
 
WSZYSTKIEGO NAJ, NAJLEPSZEGO DLA WSZYSTKICH POCIECH!!!

Ostatnio nie miałam czasu nawet napisać na forum, a wczoraj to już zupełnie mała płakała do 15, a potem mnie rozbolała głowa i nie mogłam nawet patrzeć na ekran monitora...
W poniedziałek byliśmy u pediatry i stwierdziła, że Jola ma tylko zapchany nosek... gardło i oskrzela czyściutkie...:tak:

Sabinko
, jak przeczytałam Twojego posta z poniedziałku o wypowiedzi Twojej mamy, to aż się popłakałam, bo mogę sobie wyobrazić jak Cię to boli... i jeszcze cała rodzina na głowie jak masz Nikosia zmizerniałego to już przegięcie:wściekła/y:
Nie dawaj się im, bądź dzielna:tak:

Befatka, dobrze że się odezwałaś... no i jak nie narzekać na służbę zdrowia, nawet w Anglii:-p szybkiego wyleczenia pleśniawek...

Mamma,
chrzciny powinny być kameralne... szczególnie jak się ma dużą rodzinkę...
U mnie będzie z 20 osób, a małż jest zły, że tyle osób... a to dlatego, że z jego strony będzie tylko 5... a co ja poradzę, że mam większą rodzinkę;-)

Darinka, no a ja myślałam że z tymi lekarzami tak jest tylko w publicznych przychodniach... a tu niespodzianka... pewnie że zmieniaj, skoro masz możliwość

PM, co do włosów, to trochę wypadają, ale i tak mniej niż podczas ciąży... ale ja wzmacniam się witaminkami, więc może to pomaga:-)

Skaba
, powodzenia w podjęciu dobrych decyzji:-)

Kasia, dziwne nauki przed chrztem? Myślę, że u nas czegoś takiego nie ma...

Kathi, dobrze już zmieniliście mleczko... Michalince na pewno szybko przejdzie wysypka...
 
Haj u nas nadal uf uf ulga kolki poszly sobie:-) dobrze ze gripe water pomoglo:-)
teraz to znowu brak czasu bo konczymy juz pokoj dla chlopakow:-) a musimy sie sprezyc bo 1czerwca chrzciny i tez mamy 20osob masakra i robimy w domku.
beti u nas tez sa nauki przed chrztem ale w sobote dzien przed :sorry2:
sabincia ja tez bym nagadala ale z drugiej str to pewnie juz ci sie nie chce bo sa wazniejsze problemy... oj zycze zdrowka i dalszej wytrwalosci oby wszystko sie unormowalo 3mam kciuki:tak::tak::tak:
 
reklama
Mrówa, to mleko jest w buteleczkach i można je kupić w aptece. U nas w szpitalu takie były. Do tego można też kupić sterylne smoczki, które pasują do tych buteleczek. Tanie nie jest, bo chyba jedna buteleczka kosztuje około 3 zł, ale przy sporadycznym dokarmianiu nie wychodzi drogo.
na ja tylko bym sobie kupiła gdby mi sie moje skończyło w zamrazalce a tzreba było gdzies nagle wyjść;-)
dzięki to kupie sobie w aptece:-)

Beti super ze Jolcia ma tylko katarek;-) u na sbedzie ok 20 osób na chrzinach i tez robimy w domu:-p
Kasik to rewelacyjnie ze teraz macie spokój z kolkami:rofl2:
 
Do góry