reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

Witam

U nas troszeczke lepiej z buziakiem i to chyba raczej potówki.Ale i tak jest mi zle bo u nas jak nie kolki ,t o wysyoka jak nie wysypka to sie doszukalam plesniawek:-:)-(Jak wroce to poszukam w necie cos na ten temat.
Wspolczuje wszystkim brzuszkowych problemow mamy to samo. Podaje dzidzi COLIEF do kazdej butli- te kropelki nam pomagaja a mimo wszystko czasem tez mamy problemy z kupcia i pierdziochami

Ninja - z tego co wiem gripe water mozna podawac jak dziecie skonczy miesiac.Podawal ktos wczesniej??

Oki uciekam jedziemy zarejstrowac dzidzie
Przepraszam znowu poczytalam tylko z grubsza i serdecznie dziekujemy za wszystkie porady naszym kosianym cioteczkom

Witaj MrsF fajnie ze juz jestes.Ale mam nosa hehehhe
Mrowa mam nadzieje ze z bioderkami bedzie wszystko ok.

 
reklama
u nas i kolki chyba się zaczynaja na powaznie tyle ze nie wieczorem a całodobowo:-(wysypka była ale się zmyła (po zmianie oliwki na balsam z HIPPA) z pleśniawkami walczymy Aftinem.Odparzenia musze potraktowac tormetiolem bo nic innego nie skutkuje a tylko pogarsza sprawę:-(
 
Witam po dluzszej nieobecnosci :)

Troche tam poczytalam co pisalyscie o kolkach i kupkach u mnie jest podobnie tz kupki sa juz samodzielne ale i kolki tez bo Kuba strasznie placze i nie moze spac:wściekła/y:
Nie moge za czesto siedziec przy kompie i pisac poniewaz Kuba bardzo marudny i zreszta musze tez sie zajmowac cora zeby sie nie poczula odrzucona:no:

Uciekam robic obiad pa

Wszystkim dzieciom zycze powodzenia zeby kolki ustaly i kupki byly samodzielne:-)
 
napisałam dużo i mnie wywaliło:wściekła/y:
dziś Zuzia znów spędziła czas z babcia moi rodzice ją uwielbiają a to mały głodomor herbatka mleko ściągnięte i to jej nie wystarczyło więc dostała mleko modyfikowane i później opróżniła dwie piersi jak wróciłam a miałam jak kamień pospałyśmy 2h i jak wróciliśmy do domu to mała od tej pory dalej śpi nawet rozbieranie jej nie obudziło :-)
u nas problemu z kupkami nie ma tylko mała dużo sobie bączków puszcza ale to dobrze chyba co?
 
giza- my kupowaliśmy rotarix i płaciłam za nią 299,90 (w takiej taniej aptece k/nas)ale ceny w aptekach wahają się do 310zł. I malutkiej to nawet smakowało. Przyznam szczerze, że bardzo fajną pielęgniarkę mieliśmy do szczepień. Taka młoda dziewczyna i baaardzo cierpliwa. Tosia ani kropelki nie wypluła szczepionki:tak:. A w nóżkę dostała Infanrix Heksa (172 zł) podobno to tanio, bo pediatra wzięła namiar na tą aptekę od nas, bo powiedziała, że będzie polecać swoim pacjentom (miło z jej strony). A w klinice na jednej szczepionce byśmy zapłacili 80 zł więcej:szok: takie mają ceny:no:. Ale fajnie, że jest możliwość ze swoimi przyjechać. Tylko trzeba mieć wcześniej receptę.

W sumie nie zauważyłam aby Tosia była strasznie marudna po szczepieniu. Dziś rano jedynie wydawało mi się, że ma gorączkę i miała 37,9st a teraz ma 37,3 to znaczy, że jest oki. Nawet nie dawałam jej paracetamolu.

Befatka- zgadza się gripe water jest od 1m-ca i tak jak pisała Ninja jest bardzo skuteczny:tak:. Polecam! My wcześniej stosowaliśmy herbatkę koperkową Hipp od 1 tygodnia. I teraz też ją czasami podaję jak widzę, że Tosi chce się pić;-).

My dziś mieliśmy gości (rodzinka wpadła na 3h) małe tornado przeszło przez nasze mieszkanie, bo przyjechało 6 osób i roczny (biegający) maluszek. Wszędzie go pełno taka iskierka:-p:rofl2:. Wow a był taki spokojny jak Tosia jak był malutki...a teraz:szok: oczy trzeba mieć dookoła głowy:-D:-D:-D.

Kurcze martwię się o Skabę i jej Marysie:zawstydzona/y::-(. Bo wczoraj wieczorkiem Skaba pisała smska, że jest zaniepokojona wynikami morfologii Marysi:zawstydzona/y::-(. I nie wiem co dalej. Chyba skrobnę do niej smska. Bo wiem, że chwilowo nie mają dostępu do netu.
 
COŚ O MACIERZYŃSTWIE (NA WESOŁO:-D:-D:-D)


Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ciuchy jak tylko ginekolog
potwierdzi ciąże.

Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy jak najdłużej sie da.

Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciążowe STAJA sie Twoimi normalnymi
ciuchami.

_____________________________________________________

*Przygotowanie do porodu:*

Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy.

Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo ostatnim razem nie przyniosły
żadnego skutku.

Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiącu ciąży.

______________________________________________________

*Ciuszki dziecięce:*

Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w Cypisku w 90 stopniach,
koordynujesz je kolorystycznie i składasz równiutko w kosteczkę.

Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej usyfione i pierzesz ze swoimi
ubraniami.

Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie mogą nosić różowego?

______________________________________________________

*Płacz:*

Pierwsze dziecko: Wyciągasz dziecko z łóżeczka jak tylko piśnie.

Drugie dziecko: Wyciągasz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje
niebezpieczeństwo, że jego wrzask obudzi starsze dziecko.

Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakręcać grające
zabawki w łóżeczku.

______________________________________________________

*Gdy upadnie smoczek:*

Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu.

Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi.

Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi.

______________________________________________________

*Przewijanie:*

Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzinę, niezależnie czy brudna
czy czysta.

Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny, w zależności od
potrzeby.

Trzecie dziecko: Starasz sie zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży
sie na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan.

______________________________________________________

*Zajęcia:*

Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek, do zoo,
do teatrzyku itp.

Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer.

Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej.
______________________________________________________

*Twoje wyjścia:*

Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do
opiekunki.

Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki.

Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, że ma dzwonić tylko jeśli pojawi się
krew.

______________________________________________________

*W domu:*

Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz się na swoje dzieciątko.

Drugie dziecko: Spoglądasz na swoje dziecko, aby upewnić się, że starsze
go nie dusi i nie wkłada mu palca do oka.

Trzecie dziecko: Kryjesz sie przed własnymi dziećmi.

______________________________________________________

*Połknięcie monety:*

Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz się prześwietlenia.

Drugie dziecko: Czekasz aż wysra.

Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego.

_____________________________________________________

WNUKI: Nagroda od za nie zamordowanie własnych dzieci.
 
reklama
PrzyszłaMamusiu, ja dzwoniłam dzisiaj do kilku aptek i za Rotarix chcą od 390 do 410 zł :szok: To strasznie duża różnica. Muszę jeszcze poszukać.
 
Do góry