reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

KRA Kamilkę szczepiłam na pneumokoki i meingokoki po 2 roku zycia - 1 dawką i chyba tak samo bede szczepic Olę chociaż zastanawiam się nad szcepieniem p/pneumo, grozniejsze i czestsze sa zachorowania na meingokoki - i ta zaszczepię na pewno.
 
reklama
to ja już teraz też nie wiem bo mój lekarz mi powiedział że nie ma skojarzonej szczepionki tej po 6 tygodniu życia dopiero później mogę kupić skojarzoną ??!!!
Skojarzoną mam kupić koło 6 miesiąca jak będziemy mała szczepić na pneumokoki
A wy już szczepicie tymi skojarzonymi po 6 tygodniu?
 
Marteczka, tu są podane sczepienia
kal_normal.gif
 
Ja nie szczepię tą 6w1 teraz bo lekarka mi powiedziała,że to trochę za duże obciążenie jak na jeden raz.My idziemy końcem kwietnia jak będzie miała 7 tygodni.
 
giza uff dobrze, że nie tylko ja mam takie odruchy:-D:-D

niekat dołączam sie do pochwał awatarka

kra ja będę szczepić na pneumo i meningotak jak mazdaga - po 2 r.ż. jedna dawką.. właśnie w przyszłym tygodniu szczepię Bartka

marteczka twoja mama postąpiła zgodnie z teorią ewolucyjną - az 80% wskazań podobieństwa noworodka pada na ojca - to taki mechanizm adaptacyjny, bo przekonany o ojcostwie samiec chetniej inwestuje w swoje dzieci:-D:-D:-D no cóż.. kiedyś nie było testów na ojcostwo:-D dodam tylko, ze u roczniaków już jest 50% wskazań, wiec jest szansa, ze Zuzia z podobieństwa (szczególnie do teściowej) wyrośnie;-)
 
lecę z małą do pediatry.. zobaczymy co powie:baffled: i musze ja dopytać o te szczepionki.. choć w sumie jestem zdecydowana na skojarzoną..

mamma wydaje mi sie, ze ta skojarzona standardowo jest podawana dopiero w 7 tyg
 
mamma ja też słyszałam od lekarza że z skojarzonymi poczekać
my dalej walczymy z katarkiem za tydzień kontrola i szczepienie
taki mały nosek a ile fridą tam wyciągam śpików jak u dorosłego zaraz wracam do małej i razem sobie pośpimy dalej bo dziś nas nikt nie odwiedza i robimy sobie dzień lenistwa
 
cześć Dziewczyny!

Marteczka- u nas kupka poszła dziś rano:tak::tak: po 3 dniach. Mała szczęśliwa:tak: i mama też;-). Wczoraj już mąż kupił czopki glicer. ale się wstrzymałam do dziś do końca dnia jakby nie poszła to bym dała. Ale udało się bez:tak:. Ale poprosiłam męża aby też kupił gripe water (woda koperkowa) i daliśmy jej wczoraj jedną łyżeczkę i może to ona pomogła (wielu dzieciom pomaga czytałam na forum.gazeta). To może przed czopkami spróbuj jej podać tą wodę koperkową. Bo u nas też bączki puszczała ale kupki nie było. A w nocy malutka kupka poszła i nad ranem duuuuuża;-).

Ja też jednak biorę skojarzoną (6w1)...nie chcę mieć nic wspólnego z przychodnią:wściekła/y: i idę prywatnie. I dowiadywałam się, że mogę sama indywidualnie kupić szczepionki i podadzą w medicover:tak:, tylko wcześniej pediatra ze mną omawia co i jak i wypisuje receptę. A dzwoniłam do apteki i okazuje się, że różnica jest spora w kwocie jednej szczepionki, bo aż 60zł taniej niż w klinice jak kupię 6w1 i na rotawirusie 50zł taniej;-). Także jak jest taka możliwość to kupię taniej:tak:.

Skaba- czemu myślisz, że Marysia ma skazę białkową? Ma jakieś objawy?

kra- podobno na pneumokoki powinno się dziecko zaszczepić jak ma kontakt z małymi dziećmi np. żłobek i najlepiej jak jest starsze nie teraz. A rotawirus dobrze jest jak najwcześniej, bo im młodsze dziecko złapie wirusa rota tym ciężej przechodzi:-(. A dziś mi powiedziała pielęgniarka jak dzwoniłam, że na pneumokoki czym dziecko starsze tym mniejsze dawki dają i tym samym mniej ukłuć. Także lepiej poczekać chyba...

My zaraz lecimy na spacerek, bo piękna dziś pogoda :-)
 
reklama
Przede wszystkim witam wszystkie mamusie i ich pociechy w domku...

Amie, serdeczne GRATULACJE!!! I witajcie z córeczką w domku...

PM, co za babsko... przecież to Ty decydujesz, a płacisz za tą ch....ą służbę zdrowia, a oni jeszcze odsyłają prywatnie:wściekła/y::no:
My wczoraj byliśmy u neonatologa i okazało się,że Jola nie ma już żółtaczki... jest różowiutka...:-D:tak: a przy okazji ja stosuję do kąpieli nadmanganian potasu... wczoraj pierwszy raz użyłam i była gładziutka...

U mnie niestety mała też zasypia przy karmieniu:-( ale od wczoraj ma takie gazy, że pomaga tylko leżenie na brzuszku i zasypianie z rodzicami... :szok:ale dzisiaj w nocy wypróbowaliśmy smoczek... jak się smerfetka dossała, to myślałam, że go połknie:-) ale za to usnęła spokojnie...

Marteczka, Jola niestety też podobna do tatusia... z buzi, kolor oczu, grupa krwi oraz upór:-p

Skaba, ale się uśmiałam z Twojej odpowiedzi dla Marteczki...:-D:-D:-D:-D:-D coś w tym musi być:tak::tak::tak::tak::tak:

Dziewczyny, mała ma zapchany nosek... kupiłam fridę, ale jakoś nic nie mogę wyciągnąć... co robić????






 
Do góry