reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

PM - ja mam zamiar smarować Tymona przed szczepionkami znieczulającą maścią dla dzieci - Emla. Nie chcę, żeby go bolało, a faktycznie na początku to tych szczepionek jest podobno sporo...
 
reklama
Witam
Ja mam poród na 16 marca , mam pytanie czy któraś z Was rodziła w Krakowie w Rydygierze? czy daja tam znieczulenie? Pozdrawiam
 
Witam nowe i "stare" marcoweczki w kolejny sloneczny poranek :-)

Asze, gratulacje! Porod nie z tej ziemi- 15 minut to chyba jakis rekord miedzynarodowy! :szok::rofl::laugh2: Tez tak chce!! (no moze 35mins bo tyle mam do mojego szpitala :sorry2:). No i witamy kolejna Zuzie na swiecie! :tak::-D


Skaba, Mrowa, witajcie wreszcie i jeszcze raz gratulacje! Dobrze ze juz jestescie bo bez Was to jakos pusto! :tak::-D


MrsF ja mam tez taki sterylizator Aventu ale on jest do microfali a tej na obecnym mieszkaniu nie posiadamy wiec albo musze przejsc na tradycyjne metody albo zakupic mikrofalke:-)

Cicha, ten o ktorym pisalam z Avent'u nie wymaga mikrofali, jest elektryczny i tez na pare - wyglada tak Philips AVENT: Express Electric Steam Steriliser (SCF274/23)


Siwona, ja tez mam dziwne sny ale poniewaz pamiec coraz gorsza to rzadko je pamietam...:dry:

Kasia, a skad Ty tyle energii masz?!:confused: I okna i gotowanie i jeszcze tesciowa na koniec dnia - chyle glowe w podziwie :-D Moze mi przeslij troche bo ja ciagle zasapana i nogami ledwo powlocze :tak:


Ninja, Ty jeszcze w Czestochowie? I jak podroz minela? Plecy bolaly?


A ja dzisiaj mialam kolejna wizyte u poloznej, wymiary mam na 38 tydzien i dostalam 'pozwolenie' na rodzenie (ale sie ladnie zrymowalo hihi) od niedzieli :-). Ciekawe co gin powie za tydzien. Ale glowka jeszcze wysoko wiec chyba to jeszcze potrwa... No i nie chce rodzic zanim lazienka nie bedzie skonczona i przed moim baby shower :sorry2:
 
ASZE WIELKIE GRATULACJOINY!!!!!!! ALE CI SIE FARTNĘŁO!!!!!
PM uważaj z tym Hemoferem bo on może powodować bóle brzuszka u malucha, pij moze jeszcze do tego jakieś herbatki na trawienie, jakiś koperek rumianek anyż.
 
MrsF - będę w Częstochowie jeszcze do soboty, a podróż spoko, no ale plecy jednak bolały jak dotarłam :dry:
A swoją drogą, może uda nam się rodzić tego samego dnia :-p ( i ja tez wolę rodzić ciut dłużej niz Asze bo do swojego szpitala mam 50 min, hahahaahaha)
 
Witam
Ja mam poród na 16 marca , mam pytanie czy któraś z Was rodziła w Krakowie w Rydygierze? czy daja tam znieczulenie? Pozdrawiam

Ja będę rodzić w Rydygierze, dają zzo, jest za darmo.

Asze, ale numer :) GRATULACJE!!!! Szok po prostu :) :tak::-D:-D:-D

Właśnie, byłam na porodówce i rozmawiałam z naszymi położnymi o naturalnym wywoływaniu porodu. Mówiły żeby nie przesadzać z wysiłkiem fizycznym bo to tak na prawdę tylko męczy mamę a niewiele daje. Na przyspieszenie porodu polecaja głównie męża i jego prostaglandyny ;) oraz drażnienie brodawek, tak z 10 - 15 min, żeby wydzielała się oksytocyna. To która teraz? :-)

Ninja, Doris, mam w planie zostawić Was i urodzić w Wielkim Tygodniu, najlepiej w poniedziałek ;) Ale mój maluch tydzien temu miał 3 kg, wiec trochę jest większy od Waszych.

P.Mamusiu, a może by tak hemofer zastąpić buraczkami, brokułami i innymi warzywkami które zawieraja żelazo a można je jeść karmiąc? na pewno podciągnie Ci to morfologię a nie będzie powodowało problemów gastrycznych ani u Ciebie ani u Tosi.


 
remeny - ja też pierwotnie chciałam urodzic na święta, bo podobno wtedy jest najwięcej miejsc w szpitalu i jest mniejsze ryzyko odesłania. W sumie to nie czuję się jeszcze przygotowana na to, żeby rodzic i psychicznie i fizycznie, bo nawet torby nie mam spakowanej, ale jak pomyślę, że byc może będę czekac do kwietnia, to jednak wolałabym wcześniej miec to za sobą.
 
Ja od wczoraj piję tą herbatkę z liści malin. Chociaż mój gin wogóle nie wierzy że ona jakoś działa. Ale aptekarka była przekonana, że działa. Zobaczymy. Ja będę pić tylko jedną dziennie, nie chcę przesadzać.

Remeny ja chciałabym w Wielki Czwartek, żeby w sobotę wyjść do domciu ;-)
Napisz potem czy te metody polecane przez położne zadziałają,
 
reklama
Remeny. Przypomniałaś mi o świetnym sposobie na prostaglandyny. Przy pierwszym porodzie zadziałały doskonale po 2 godzinach rozpoczął sie poród, który trwał 3 godzimy. Ale teraz sie boję tej metody, że za szybko zadziała i nie zdąże do szpitala:):szok: mnjnj
 
Do góry