reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

reklama
Słuchajcie, a co sądzicie o zumbie w ciąży? Poszłam raz przed wynikami, drugi raz nie poszłam, bo było 31 w cieniu i podziękowałam, ale ogólnie bym chciała chodzić dla zdrowia. Tym bardziej, że w plenerze. Opinie w necie są mieszane - od absolutnie, pogięło po jeśli nie będziesz robić salt i dzikich wybryków to spoko.
Ja się zapisałam na pilates, dopiero na koniec sierpnia ale mam zamiar się tak wygimnastykować, żeby znieść poród jak najlepiej 😂
 
Ja się zapisałam na pilates, dopiero na koniec sierpnia ale mam zamiar się tak wygimnastykować, żeby znieść poród jak najlepiej 😂
Ja już się zaczęłam gimnastykować! Chodziłam 2 lata na pilates i byłam fajnie porozciągania, ale potem się przeprowadziliśmy i od 1,5roku nigdzie nie udało mi się zapisać + tu nie ma za barszo bogatej oferty zajęć. Pobrałam sobie apke z ćwiczeniami dla kobiet w ciąży. Myślałam, że to bedzie coś lepszego za dwie dyszki, ale w czq zrobiłam ćwiczenia + pilates + rozciąganie i się zmęczyłam (ale teraz męczy mnie nawet wejście po schodach na piętro). 😆🙈 Jak macie jakieś polecajki na apki/filmiki na yt z ćwiczeniami dla ciężarnych to dawajcie 🤗
 
ja szybko zaczęłam zaszłam w ciążę w wieku 18 lat. Nie zastanawiałam się nigdy nad tym czy chce czy nie chce ale wszystko się zmieniło jak zobaczyłam na USG jak dzidzius się rusza bo dowiedziałam się o ciąży w 10 tyg a wtedy było już widać jak się rusza na USG. Potem druga ciąża 21 lat, trzecia 25, czwarta 31 i teraz ta totalnie niespodziewana. Od zawsze miałam problemy z emetofobia i atakami paniki ale dzięki dzieciakom nabralam siły i pewności siebie. Nie słucham opinii innych ludzi że mam dzieci tylko po to aby brać na nie kasę i że jestem patologią że mamy sporą rodzinę. Zawsze dom jest pełen i zawsze można z kimś pogadać najbardziej bałam się samotności.

Też zaszłam w pierwszą ciążę w wieku 18 lat. A. Z Brzuchem Pisalam mature.
 
Jestem pocz
Ja już się zaczęłam gimnastykować! Chodziłam 2 lata na pilates i byłam fajnie porozciągania, ale potem się przeprowadziliśmy i od 1,5roku nigdzie nie udało mi się zapisać + tu nie ma za barszo bogatej oferty zajęć. Pobrałam sobie apke z ćwiczeniami dla kobiet w ciąży. Myślałam, że to bedzie coś lepszego za dwie dyszki, ale w czq zrobiłam ćwiczenia + pilates + rozciąganie i się zmęczyłam (ale teraz męczy mnie nawet wejście po schodach na piętro). 😆🙈 Jak macie jakieś polecajki na apki/filmiki na yt z ćwiczeniami dla ciężarnych to dawajcie 🤗
Jestem w temacie początkująca, ale jak się wdrożę to chętnie się podzielę 😄
 
reklama
Boję się bardzo:( czy ktoś miał tak wysoką betę w przeddzień planowanej miesiączki?:(
Moim zdaniem powinnaś iść na USG żeby zobaczyć czy jest wszystko ok. Zdarza się że od samego początku pęcherzyk rozwija się nieprawidłowo, lub co gorsza jest pusty. Albo nie rozwija się w macicy tylko gdzieś indziej. Wtedy dostajesz skierowanie do szpitala i niestety ciąża jest już zakończona. A wtedy twój problem jest rozwiązany. Nie musisz wtedy wybierać co będzie lepsze. Może warto sprawdzić najpierw a dopiero później się martwić .
W przypadku jednej Mojej ciąży było od początku powiedziane że rozwija się nieprawidłowo, za wolno itd.... lekarz skierował mnie do szpitala. Tam poobserwowali moja ciążę jeszcze jakis tydzień i niestety pęcherzyk się dalej nie rozwijal stał cały czas w miejscu, nie rósł i nie było widać aby coś miało zamiar się rozwijać. Więc podjęto decyzję o zakończeniu tej ciąży. Tabletek na wywołanie krwawienia i łyżeczkowanie.
Drugi mój przypadek....na początku wszystko wydawało się okej .... Był pęcherzyk, potem pokazal się zarodek i nawet była już akcja serduszka. To był przełom 7/8tygodnia. Oczywiście przyszły mdłości, wymioty i wszystkie objawy ciazy. Następną wizytę miałam za miesiąc czyli w 12 tygodniu. Jak na nią poszłam zarodek już nie żył. I co się okazało że obumar w 8 tygodniu ciąży więc cały miesiąc chodziłam myśląc że jestem dalej w ciąży... Nie miałam żadnych oznak poronienia i cały czas miałam objawy ciążowe.
Jak widać różnie to bywa.
Ja bym się najpierw upewniła czy ciąża jest prawidłowa.
 
Do góry