reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

reklama
Tak ❤️ Niestety trochę stresowo po wynikach badań prenatalnych i stwierdzonym ryzyku pośrednim. Ale dzidzia wymarzona i wyczekiwana 😊
Oj, dobrze rozumiem, te badania sa totalnie wykanczajace psychicznie. Posrednie ryzyko to jednak nie taki diabel straszny 🙏 zaczytalam sie tu w innych watkach o wielu dziewczynach z wysokim ryzykiem a dzieciaki zdrowiutkie, wiec trzymam kciuki, ze u Ciebie bedzie tak samo 🤞❤️
Robisz NIPT czy od razu amniopunkcja? Byly jakies nieprawidlowosci w usg czy tylko te ryzyka?
 
Oj, dobrze rozumiem, te badania sa totalnie wykanczajace psychicznie. Posrednie ryzyko to jednak nie taki diabel straszny 🙏 zaczytalam sie tu w innych watkach o wielu dziewczynach z wysokim ryzykiem a dzieciaki zdrowiutkie, wiec trzymam kciuki, ze u Ciebie bedzie tak samo 🤞❤️
Robisz NIPT czy od razu amniopunkcja? Byly jakies nieprawidlowosci w usg czy tylko te ryzyka?


Mam za wysoką betę - ponad 3 w skali MoM. Reszta jest w normie. Usg prawidłowe. Więc niestety raczej tylko ze względu na betę. Papp-a - 0.8479.
Nie zdecyduję się na kolejne badania ze względu na to, co przeżyłam psychicznie po tamtych badaniach. Myślę teraz, że co ma być to będzie. Będę kontrolować stan zdrowia dziecka - ginekolog nie ma zastrzeżeń. Wykonam badania połówkowe. Ale nie decyduję się na nic dodatkowego.
Mam nadzieję, że faktycznie to tylko statystyka 😔
 
Mam za wysoką betę - ponad 3 w skali MoM. Reszta jest w normie. Usg prawidłowe. Więc niestety raczej tylko ze względu na betę. Papp-a - 0.8479.
Nie zdecyduję się na kolejne badania ze względu na to, co przeżyłam psychicznie po tamtych badaniach. Myślę teraz, że co ma być to będzie. Będę kontrolować stan zdrowia dziecka - ginekolog nie ma zastrzeżeń. Wykonam badania połówkowe. Ale nie decyduję się na nic dodatkowego.
Mam nadzieję, że faktycznie to tylko statystyka 😔
Mialas juz okazje przegadac te wyniki ze swoim lekarzem prowadzacym? Ja sie na ich temat nie chce wypowiadac, bo wiedze mam metna, moze ktoras z dziewczyn tutaj cos wiecej podpowie.
Natomiast jesli chodzi o dalsza diagnostyke- to jest calkowicie twoja decyzja i twoje prawo, jakakolwiek podejmiesz. Dalsze badania lacza sie z dalszym stresem, to fakt. Ja totalnie respektuje, sama nie planuje na razie niczego wiecej, w poniedzialek mam wizyte i zamierzam na razie go with the flow 😇
 
Mialas juz okazje przegadac te wyniki ze swoim lekarzem prowadzacym? Ja sie na ich temat nie chce wypowiadac, bo wiedze mam metna, moze ktoras z dziewczyn tutaj cos wiecej podpowie.
Natomiast jesli chodzi o dalsza diagnostyke- to jest calkowicie twoja decyzja i twoje prawo, jakakolwiek podejmiesz. Dalsze badania lacza sie z dalszym stresem, to fakt. Ja totalnie respektuje, sama nie planuje na razie niczego wiecej, w poniedzialek mam wizyte i zamierzam na razie go with the flow 😇


Miło mi to czytać. Wiele dziewczyn nie odpowiedziało mi w miły sposób 😁 Potrzebowałam tylko wsparcia i chciałam poczytać o szczęśliwych zakończeniach. Nie oczekiwałam namawiania na dalszą diagnostykę także fajnie, że też masz takie zdanie 😁
Tak. Rozmawiałam ze swoją Panią doktor. Mówiła, że oni jako lekarze muszą mówić o ryzyku. Nie jest w stanie zapewnić mnie, że dziecko będzie zdrowe, albo że chore. Nikt nie ma takiej pewności. Mówiła, że absolutnie nie zmusza mnie do dalszych badań i ze względu na moją chorobę, z którą borykam się od lat (epilepsja) rozumie moją decyzję.
 
Ma któraś z Was może Hizero? Jak Wam się sprawdza? Mocno nad nim myślę do domu. Moją zmorą jest najpierw odkurzanie, potem zmywanie podłóg. Szukam czegoś 2w1. Macie coś godnego polecenia jeśli nie Hizero?
Pozwolę sobie na odpowiedź.
Moja znajoma bardzo poleca hizero - jeśli mniejszy brud jest w sensie okruszki itp. To można na samym tym przeżyć cały dzień.
Ale jeśli jest duzy brud to już lepiej odkurzaczem przejechać i potem przejechać hizerem bo będzie i czysto i podłoga umyta - schnie lada chwila. Ja bede chciała sobie kupić na święta. :)
 
Do góry