reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2025

Boleć mnie nie bolało, ale z moim progiem bólu nie jestem najlepszym punktem odniesienia. Po dwóch naświetleniach było ładnie i gładko przez parę dni, ale kolejne mi umykały i efekt psu w d... :p
Właśnie tak myślałam o efekcie trwalszym niż maszynka, ale cena mnie pokonała na te moje liche włosy 🤣

Ja gram w Simsy 🙈🙌 i w planszowki. Tak wtrącając się 🙈
 
reklama
Ja bardzo dobrze wspominam szkołę rodzenia, byłam przy drugim dziecku i było super! U mnie w mieście była zorganizowana za darmo dla mieszkańców. Polecam, nawet nie ze względu na wiedzę, ale można się spotkać z innymi kobietami w podobnej sytuacji, niektóre kontakty zostają potem na dłużej :) jest naprawdę fajnie, w dodatku dzięki temu poznałam fajną położną, która potem raz była u mnie w domu już po porodzie.
Ja po wizycie, z bobasem wszystko ok, skierowanie na prenatalne już jest, czekamy do kolejnej wizyty ❤️
 
Właśnie tak myślałam o efekcie trwalszym niż maszynka, ale cena mnie pokonała na te moje liche włosy 🤣

Ja gram w Simsy 🙈🙌 i w planszowki. Tak wtrącając się 🙈
U mnie to był zakup "za ślubne", gdy jeszcze uważałam, że mój małż nie będzie chciał się trykać w warunkach nieidealnych. Och, jakże się myliłam :D

Planszóweczki też dobra rzecz <3
 
Ja też gram! Ja też! W co grasz?
Wieeeeeele gier, długo by wymieniać 😄 Solowe, multiplayery, generalnie dużo tego 😄 Ostatnio wróciłam do mojego ukochanego Dishonored, trochę też pograłam w wydany niedawno "Rój" w League of Legends i takie tam 😄

Właśnie tak myślałam o efekcie trwalszym niż maszynka, ale cena mnie pokonała na te moje liche włosy 🤣

Ja gram w Simsy 🙈🙌 i w planszowki. Tak wtrącając się 🙈
Wróciłam ostatnio też na chwilę do Simsów!! 😂😂
 
Przypadki, w których nadwaga czy niedowaga wynika z choroby, terapii czy innych czynników niezależnych to inna kategoria, oczywiście. Niemniej uważam, że bycie w formie (nie mam na myśli bycia turbo fit Chodakowską, po prostu taka dobra kondycja ogólna) pomaga w utrzymaniu zdrowia ogólnego. Na raki i inne cuda można zachorować nawet dbając o siebie do granic możliwości, na pewne rzeczy nie mamy wpływu, ale organizm zazwyczaj lepiej te "atrakcje" znosi, jeśli jest w dobrym stanie. I to będzie dla każdego oznaczało co innego - ja przy moim wzroście powinnam idealnie w statystykach ważyć ok. 65 kg, ale wyglądam wtedy jak nosferatu i dla własnego komfortu ważę więcej :D Wiek tez swoje robi, nie mówię, metabolizm się zmienia, ale np. mojego teścia i szwagra dzielą oficjalnie 2 lata, a w kondycji jakby teść był o 30 lat starszy...

Mam może trochę przeczulicę na tym punkcie, bo mam w otoczeniu sporo osób z nadwagą z zaniedbania, które to lekceważą. I nagle zejście z piętra na parter jest wyzwaniem, z dzieckiem/wnukiem na spacer to po co, zakupy można zamówić, jak bierze tabletki na nadciśnienie to przecież wyniki ma dobre, biodra i kolana to bolą przez wiek i nic innego, itd. Bardzo mi zależy na tym, żeby nie być tego typu mamą, tylko mimo porodu w 35 r.ż. mieć siłę i kondycję na to dziecko, może dwa :D
Zgadzam się z Tobą. Forma jest ważna choć chyba każdy ma swoje normy, co to oznacza🤔. Chodakowskiej skalpela nawet nie próbowałam robić, albo może zrobiłabym i nie wstała potem przez następne 3 dni 😂😵. Od wielu lat jestem z pilatesowo jogowych, a ostatnio to najbardziej lubię spacery...

Jeszcze bym coś napisała ale za dużo szczegółów identyfikujących wyszło więc poczekam na wątek prywatny.

A co do preferencji włoskowych to też niestety się tym przejmuję jak się nie odkrzaczę😜ale staram się z tym walczyć, że mi masówka zryła beret🫤 więc kapituluję przy ciemnych na łydkach, pachwinach i pachy. U mnie depilator na światło nawet zadziałał w zeszłym roku, przez jakiś czas miałam spokój ale przez to potem na zimę zapomniałam, a teraz to nie można korzystać z tego ustrojstwa jak się jest w ciąży.

Ale coś, co jest podstawą to higiena😎. Mam wrażliwy nos i po prostu nie mogę😶. Siebie czuję prędko, a jeszcze szybciej i intensywniej innych 🤢 teraz to mi się nasiliło jeszcze. Jak parę tygodni temu chciałam lody 🍦 a kupił przede mną facet niedomyty chyba ze 2 dni i poszedł zanim podeszłam to przez stojące powietrze po nim wzięłam tylko gałkę i musiałam uciec w drugą stronę. Mój mąż rzecz jasna nic nie czuł 😏i nie wiedział o co mi chodzi.
 
Wieeeeeele gier, długo by wymieniać 😄 Solowe, multiplayery, generalnie dużo tego 😄 Ostatnio wróciłam do mojego ukochanego Dishonored, trochę też pograłam w wydany niedawno "Rój" w League of Legends i takie tam 😄


Wróciłam ostatnio też na chwilę do Simsów!! 😂😂
Ja od paru lat zdecydowanie konsolowo. Najbardziej lubię takie epickie rzeczy jak Wiedźmin czy Bóg Wojny, albo gry, które nienawidzą graczy, jak Bloodborne, Dark Souls, Elden Ring... Prawdopodobnie nie powinnam w nie grać w ciąży, bo ciśnienie mi na bossach na 100% skacze, ale z drugiej strony to stymulacja układu krążenia :p
 
A jak działało? Bo słyszałam, że im większy kontrast między skóra a włosami to lepiej działa. I że niestety podobno bolesne :(
U mnie nie bolało nigdy, to tylko takie wrażenie ciepła, w pachwinach trochę bardziej się odczuwa.
Tylko najpierw trzeba było systematycznie co tydzień tak przez 8tyg. Miałam trochę motywacji do systematyczności bo chodziłam wtedy dość regularnie na basen wtedy.
Kupiłam wyprzedażowy po zwrocie za pół ceny. Uważam, że warto. Zaczęłam chyba koniec kwietnia, do czerwca regularnie coraz było ich mniej a potem od czerwca spokój do końca wakacji. Prawie żadne się nie pojawiły.
Ale moja przyjaciółka ma jaśniejsze włoski (fakt, że tylko raz próbowała) i uważa, że to nie działa... Jeśli masz gdzie pożyczyć to warto wypróbować.
 
Ja od paru lat zdecydowanie konsolowo. Najbardziej lubię takie epickie rzeczy jak Wiedźmin czy Bóg Wojny, albo gry, które nienawidzą graczy, jak Bloodborne, Dark Souls, Elden Ring... Prawdopodobnie nie powinnam w nie grać w ciąży, bo ciśnienie mi na bossach na 100% skacze, ale z drugiej strony to stymulacja układu krążenia :p
U mnie też konsola ostatnio. Ale na Souls Like'i to ja nie mam nerwów 🤣🤣 Chyba muszę w końcu ograć Wiedźmina, kiedyś próbowałam zacząć ale uparłam się że muszę oś pierwszej części no i ona niestety mi nie podeszła więc nie poszłam dalej. A ponoć to świetna gra (Wiedźmina znam w sumie tylko z seriali, jakieś tam lore gry też kojarzę ale nie czytałam książek)

Aż mi się przypomniało, że zaczęłam Ghost of Tsushima i jakoś zapomniałam grać dalej 😂😂😂
 
Dziewczyny, chyba moja neutralna relacja z teściem zmieni się w nielubienie.
Jeśli do wyjazdu (2 dni) nie powiem mu, że jest egoistą, którego interesuje tylko piwo, fajki i ryby, to powinnam dostać MEDAL za samokontrolę.
Od dwóch tygodni pies siusia pod siebie, nie chodzi, od paru dni nie je. Ale po co jechać do weterynarza, on czeka, aż pies zdechnie, bo jest stary.
Laski, jeśli ja mu nie powiem, że życzę mu, aby na starość on też leżał bez leków w cierpieniu i czekał, aż łaskawie umrze, to naprawdę, MEDAL powinien być mój.
Próbuje się nie rozpłakać (bezskutecznie), ale jutro wszystko pozamykane i nie ma tu awaryjnego weterynarza (bo bym spakowała tego psa i sama z nim pojechała), a jutro będę pół dnia siedzieć z psem sama w domu, to będę całe rano ryczeć. W piątek dopiero pojedziemy do weta (choć teść chodzi i powtarza, że wymyślamy).
Naprawdę nie mogę, mam ochotę wbić do niego i jebnąć mu w łeb. 🤬🤬🤬🤬🤬🤬
 
reklama
Gdy wprowadził się do mnie mój teraz Mąż, a wtedy chłopak razem z konsolą to poprosiłam o miłą grę taką żebym mogła chodzić i robić misje ale żeby nie była trudna. I dostałam to o co prosiłam czyli Last of Us. 3 razy pytał czy to o to mi chodzi, a ja trzy razy potwierdziłam. Jakież wielkie było moje zdziwienie, że trzeba tam mordować i krew się leje strumieniami. Last of Us pomyliło mi się z Life is Strange oraz Heavy Rain😅
 
Do góry