reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

Ja zrobiłam badania genetyczne i tam mi wyszła "trochę trombofilia a trochę nie" bo jeden lekarz uznał, że trombofilia jest, a P. Hematolog że nie ma. Ale moje wyniki "są kojarzone z trombofilią" dlatego powinnam brać heparynę i acard. Pokazałam wyniki ginekologowi, to powiedział że według niego heparyna koniecznie a acard tak na dostawkę sobie mogę brać więc biorę najniższą dawkę czyli 75mg. Jest tu wiele dziewczyn na forum, które gdyby nie ten zestaw w ogóle być może nie miały by dzieci 😉 Mi hematolog powiedziała że nie ma żadnych badań potwierdzających wpływ heparyny i acardu na donoszenie ciąży, ale jest tak wiele kobiet które np. po wielu niepowodzeniach w końcu zaszły i urodziły dzieci na tym zestawie, że uznaje się go za pomocny. Ja już mam tyle strat za sobą, że boje się raczej go nie brać niż brać
Ja biorę acard 75 od testu a clexane jak się zagnieździl zarodek ja robiłam badania w kierunku tromobofilii i mam stwierdzona detekcję haplotypu M2 w genie ANXA5 i stwierdzono genotyp homozygotyczny 4g/4g ( pai 1 )
 
reklama
Ja dopiero w cyklu z acardem 150 zaszłam 🙈 z 75 nic. Nie wiem na ile to przypadek.
Lekarz kazał mi brać do 32 tygodnia.
Zlecił go z powodu mutacji na trombofilie, ale już widzę, że będę mieć problemy z ciśnieniem, bo mam naturalnie wysokie i pewnie profilaktycznie na stan przedrzucawkowy też bym dostała (o ile tylko na acardzie się skończy).
 
Powiedzcie mi, jak to w końcu jest z tym acardem? W internatach piszą że w I trymestrze może być zagrożeniem dla malucha, ale też ze często stosowany jest profilaktycznie.
Ja dodatkowo mam obawy, bo na studiach najprawdopodobniej nabawiłam się nabytej nietolerancji na aspirynę, a to ten sam kwas. Miałam od tego problemy z oddychaniem. Nigdy acardu nie brałam, a lekarzowi mówiłam że źle reaguje na aspirynę. Do teraz nie wiedziałam że to ten sam kwas 😋 Wam przepisują acard? Jeśli tak od kiedy? I jeśli w I trymestrze to czy nie macie obaw?
Ja mam clexane i acard. Ginekolog powiedziała mi, że clexane jest na krew żylną, a acard na tętniczą. Biorę clexane od początku ciąży a acard tak od 5 tyg.
 
Ja biorę acard 75 od testu a clexane jak się zagnieździl zarodek ja robiłam badania w kierunku tromobofilii i mam stwierdzona detekcję haplotypu M2 w genie ANXA5 i stwierdzono genotyp homozygotyczny 4g/4g ( pai 1 )
Ja mam serpine 1 w homozygocie i 2x MTHFR w heterozygocie. Ze względu na to drugie biorę kwas foliowy metylowany z zalecenia genetyka i hematolog.
 
Ja zapytam może mam które mają doświadczenie już z ciążami. Jak u Was z zębami? Mówią, że po ciąży wypadają........
Nie wypadają , raczej że się psują , ja przed 1 ciąża wszystkie wyleczyłam i nic mi się nie popsuło , to było dawno teraz zamierzam
Iść na kontrolę i jeśli będę miała coś do leczenia to wyleczę w ciąży .
 
reklama
Pracuję w księgowości. Nie wkurza mnie ;) to dziecko by było nieszczęśliwe i niekochane więc nawet nie myślę o tym
O podobne rejony zawodowe do moich. Uwierz dziewczyno, że pracy jest pod dostatkiem w tym zawodzie. Możesz przebierać, wybierać, w dowolnym mieście w Polsce. Pracodawcy bywają bezwzględni- zobaczą że jesteś przywiązana, uległa będą Cię wykorzystywać a jak przyjdą redukcje etatów to pierwsza Cię wywalą. Naprawde nie raz przerabiałam te tematy. Ta praca będzie zawsze, będzie czekać, nie zginie. W ciąży możesz być raz i raz mieć okazję do odpoczynku. Aha i pamiętaj, że idąc na zwolnienie zarobisz dużo więcej kasy niż pracując w swojej super pracy ;)
 
Do góry