reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

A nie boicie się robić prenatalne? Ja bym nie chciała wiedzieć jakby dziecko miało być chore
Nie:) część chorób można leczyć jeszcze w brzuchu u mamy, część od razu po porodzie, a tym najciężej chorym pomóc oraz zapewnić opiekę hospicjum już od momentu diagnozy.

Ktoś pytał o płeć:) z kalendarza chińskiego wychodzi dziewczynka i w sumie fajnie by było:)
 
reklama
A jak to wygląda właśnie przy antykoncepcji jak się zajdzie w ciążę? Czy nie trzeba takiej wkładki jak najszybciej wyjąć/przestać brać tabletki jeśli to antykoncepcja doustna? Nie jest to niebezpieczne w jakiś sposób? 🤔🤔
 
A nie boicie się robić prenatalne? Ja bym nie chciała wiedzieć jakby dziecko miało być chore
Medycyna poszła do przodu, gdy się wie, to można reagować. Niektórzy rzeczy w trakcie ciąży „naprawić” inne to przygotować się na poród wśród wybranych specjalistów. Na zwykłej porodówce mogą nie pomóc, a dobrzy specjaliści robią to na co dzień. Lepiej wiedzieć i się przygotować najlepiej jak się da.
 
Medycyna poszła do przodu, gdy się wie, to można reagować. Niektórzy rzeczy w trakcie ciąży „naprawić” inne to przygotować się na poród wśród wybranych specjalistów. Na zwykłej porodówce mogą nie pomóc, a dobrzy specjaliści robią to na co dzień. Lepiej wiedzieć i się przygotować najlepiej jak się da.
Szanuje zdanie na te temat
 
Dziewczyny a wolałybyście chlopca🩵 czy dziewczynkę🩷?
Ja bardzo długo czekam na dziecko więc mi to obojętnie ale nie ukrywam że zawsze myśleliśmy o synku i mamy imię😌 Dla dziewczynki zupełnie nie bo nawet nigdy nie myśleliśmy👶
I wierzycie w te chińskie kalendarze poczęcia albo że niby przed owulacją to dziewczynka a po chłopak?😂ja w żadne „zabobony”, czarne koty, bociany nie wierzę 😂😂
Ja mam dziewczynkami bardzo bym chciała dla niej dziewczynkę ale jak będzie chłopczyk też będę się cieszyć :) ale wiadomo siostry mają lepszy kontakt :)
Dziewczynka to taka przyjaciółka na całe życie 🥰
Ja nie wierzę w zabobony ale kalendarz chiński mi się sprawdził ; p teraz też pokazuje dziewczynkę więc ciekawe :p
 
Bo nie ma innego terminu do lekarza który mi zakładał te wkładkę.
Ale żeby potwierdzić ciążę nie musi być ten lekarz , mogłaś wcześniej się do innego umówić żeby ci ciążę potwierdzić . Zwłaszcza że mówiła że chcesz usunąć dziecko , w takim
Sytuacjach to od razu się leci do lekarza … usuniesz już taki duży płód !? To nie jest od Zara … to ja już chyba miałam 4-5 usg
 
reklama
Dziewczyny a wolałybyście chlopca🩵 czy dziewczynkę🩷?
Ja bardzo długo czekam na dziecko więc mi to obojętnie ale nie ukrywam że zawsze myśleliśmy o synku i mamy imię😌 Dla dziewczynki zupełnie nie bo nawet nigdy nie myśleliśmy👶
I wierzycie w te chińskie kalendarze poczęcia albo że niby przed owulacją to dziewczynka a po chłopak?😂ja w żadne „zabobony”, czarne koty, bociany nie wierzę 😂😂
Ja jestem team synek, bo w sumie uważam, że mężczyźni mają łatwiej w życiu 🙈 A stary już wymyśla jak będzie z nim jeździł na ryby. Obawiam się, że jak usłyszę o dziewczynce, to będę tak załamana, że będę musiała o tym porozmawiać z terapeutka, żeby od urodzenia nie obarczać jej swoim problem 🤦

Tak, jak dzidzia się dobrze ułoży to lekarz już na prenatalnych może stwierdzić jaka to płeć 😄

Aczkolwiek bardziej wiarygodne są wiadomo połówkowe. Moja koleżanka na przykład do końca ciąży była pewna, że urodzi chłopca. Jakież było moje zaskoczenie jak o 3 rano dostałam od niej SMSa, że ma córkę. Myślałam że mi się to śni. Okazało się, że jednak nie. Faktycznie urodziła dziewczynkę, a wszystko już gotowe na chłopca łącznie z imieniem i taki szok 🤣🤣🤣
Właśnie tak się zastanawiam, ale planuje kupić większość ubranek używanych i działać na zasadzie łapania okazji na vinted - więc nie czekać do połówkowych, tylko już na początku 2 trymestru polować na fajne okazję. Raz, że się lepiej rozłoży finansowo (my ze starym z tych, którzy w Excelu planują ile $ miesięcznie idzie na cel wyprawka i w ogóle), ale właśnie płeć - i tak myślę o kupowaniu ubranek neutralnie kolorystycznie. W sumie to chętnie już bym kupowała, jak widzę fajna cenę (9 tydzień 🤦🤦🤦), ale powstrzymuje mnie myśl, że mi to pecha przyniesie. Albo to kwestia tego, że to 1 dziecko i ja bym chciała wszystko już. 🤦
Niemcom w tie breaku nie idzie. Niestety nie wyeliminowali Francuzów. A szkoda, mają takiego przystojnego polskiego trenera 😁 Michał Winiarski... 👍
Właśnie, zapomniałam o trenerze! To w takim razie też kibicowałam Niemcom. 😅
I zawsze lepiej dogadywałam się z kuzynami i chłopakami w szkole. 😅
A nie boicie się robić prenatalne? Ja bym nie chciała wiedzieć jakby dziecko miało być chore
Nie wyobrażam sobie tego. Wiedząc szybciej, mozna coś już działać. Znam gościa, który zaraz po urodzeniu miał operacje wady serca, bo inaczej by nie przeżył.
 
Do góry