reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

Ja biorę duphaston ze względu na poronienie i acard , acard brałam również w 1 ciazy i jest przeciw zakrzepowi i chyba większość w ciąży bierze
 
reklama
Ja nie biorę Acardu i chyba się powinno brać jak są ku temu powody. Mi w żadnej z trzech ciąż nie kazał lekarz brać także nie wiem
 
Ja też nie dostałam acardu ale słyszałam od koleżanki,że teraz lekarza zapobiegawczo dają ,bo jest dużo poronień . Mój lekarz teraz nie kazał mi brac i w pierwszej ciąży też nie brałam .
 
Mi do drugiej wizyty, która wypada 6 sierpnia na 8+, nie kazał brać niczego poza Puerią Uno i dopiero na tej wizycie podejmie decyzję o ewentualnych Acardach czy innych lekach. To chyba kwestia indywidualna i bardzo zmienna z wizyty na wizytę.
 
Przyczepiam się pod pytanie odnośnie polecanego lekrza z Krakowa 😀
Ja mogę polecić dwóch u których byłam tzn Maciej bodzek on przyjmuje w KRK i w Chrzanowie jest super i bardzo kompetentny oraz z clinicare sobiesław kaszowicz on już w 12 tyg zobaczył płeć.
Jakoś mało mnie ostatnio bo pomagam mężowi przy remoncie, który sami robimy. Spędza mi to sen z powiek. Mdłości nie odpuszczają i dołożyłam 1 tbl xonwea rano i jest lepiej.
 
Mi do drugiej wizyty, która wypada 6 sierpnia na 8+, nie kazał brać niczego poza Puerią Uno i dopiero na tej wizycie podejmie decyzję o ewentualnych Acardach czy innych lekach. To chyba kwestia indywidualna i bardzo zmienna z wizyty na wizytę.
Ciążę prowadzę w poradni przyszpitalnej i co wizytę będzie inny lekarz więc się zastanawiam.czy będą trzymać wspólny front czy każdy swojego.zdania będzie się trzymał;)
 
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Ja właśnie mam taką sytuację, że lekarz bez większych badań (oprócz d-dimerów, które wyszly w granicach normy) zalecił mi na start clexane i to w dawce 8000 j.m. plus luteinę.
Kiedy skonsultowałam to z innym ginekologiem, powiedział, że na ten moment nie widzi takiej potrzeby i żebym nie brała clexane.
Dodam, że to moja pierwsza ciąża i nic nie wiem o tym żebym miała problemy z krzepliwoscią.
Już sama nie wiem co robić.. czy lepiej posłuchać pierwszego czy drugiego lekarza.
 
Ja mogę polecić dwóch u których byłam tzn Maciej bodzek on przyjmuje w KRK i w Chrzanowie jest super i bardzo kompetentny oraz z clinicare sobiesław kaszowicz on już w 12 tyg zobaczył płeć.
Jakoś mało mnie ostatnio bo pomagam mężowi przy remoncie, który sami robimy. Spędza mi to sen z powiek. Mdłości nie odpuszczają i dołożyłam 1 tbl xonwea rano i jest lepiej.
O tak pan Sobiesław Kaszowicz podobno bardzo dobry. Robiłam u niego drożność i sprawia wrażenie naprawdę kompetentnego. Ale nie będę prowadzić u niego ciąży bo mam już moja gin prywatną. Szukam lekarza na NFZ i szczerze dalej nie mam pojęcia gdzie iść. Jakby ktoś miał kogoś do polecenia to bardzo proszę dać znać ☺️
 
reklama
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Ja właśnie mam taką sytuację, że lekarz bez większych badań (oprócz d-dimerów, które wyszly w granicach normy) zalecił mi na start clexane i to w dawce 8000 j.m. plus luteinę.
Kiedy skonsultowałam to z innym ginekologiem, powiedział, że na ten moment nie widzi takiej potrzeby i żebym nie brała clexane.
Dodam, że to moja pierwsza ciąża i nic nie wiem o tym żebym miała problemy z krzepliwoscią.
Już sama nie wiem co robić.. czy lepiej posłuchać pierwszego czy drugiego lekarza.
Clexane myślę że ci nie zaszkodzi . Ja straciłam ostatnia ciążę w 17 tyg i najprawdopodobnie toj była przyczyna nadkrzepliwosc. Gdyby wtedy lekarz mi zalecił zapobiegawczo clexane albo może acard to w sierpniu rodzilabym naszego synka 🥺 teraz mam nadzieję że wszytko potoczy się u mnie po naszej myśli i zostanę z wami tu do marca 😊
 
Do góry