reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

Na spacer też można wyjsc, co w ciąży jest wskazane.
Zgodnie z zaleceniami lekarskimi:) tak jak napisalam:) można nawet do Grecji lecieć jeśli poprze się to papierkiem od lekarza:)
No właśnie teoria swoje a praktyka swoje. U mnie od razu "delikatnie sugerują" L4, bo na co im pracownik który właściwie niewiele może zrobić 😉
Wiem:) jestem pielęgniarką i BHP wysyła listę co mogę, a co nie ale może ją sobie między pośladki włożyć bo jesteśmy 2 na dyżurze i jeśli ja nie pomogę koleżance to nie bardzo jest komu... A żebym mogła bez l4 siedzieć w domu z wypłatą to nie wiem co musiałoby się stać:)
 
reklama
Zgodnie z zaleceniami lekarskimi:) tak jak napisalam:) można nawet do Grecji lecieć jeśli poprze się to papierkiem od lekarza:)

Wiem:) jestem pielęgniarką i BHP wysyła listę co mogę, a co nie ale może ją sobie między pośladki włożyć bo jesteśmy 2 na dyżurze i jeśli ja nie pomogę koleżance to nie bardzo jest komu... A żebym mogła bez l4 siedzieć w domu z wypłatą to nie wiem co musiałoby się stać:)
Ja pracuję w drogerii, też jesteśmy 2 na zmianie więc na co komu pracownik który ani na kasie za długo nie posiedzi, ani na drabinę nie wejdzie, ani wózka z produktami nie popchnie? To co mam cały dzień robić, chodzić za klientem jak przydupas a reszta się zrobi sama? No bo drugą koleżanką nie jest w stanie wszystkiego ogarnąć 🙆‍♀️🙆‍♀️
 
Ja pracuję w drogerii, też jesteśmy 2 na zmianie więc na co komu pracownik który ani na kasie za długo nie posiedzi, ani na drabinę nie wejdzie, ani wózka z produktami nie popchnie? To co mam cały dzień robić, chodzić za klientem jak przydupas a reszta się zrobi sama? No bo drugą koleżanką nie jest w stanie wszystkiego ogarnąć 🙆‍♀️🙆‍♀️
A na trzecią nie ma co liczyć bo przecież obsada jest:)
 
O widzisz dobrze, że mi przypomniałaś....bo ja mam mgle mózgową, a powiedz mi to się bierze codziennie? Od razu pomaga?
tak bierzesz codziennie mi narazie wystarcza 2 pastylki na wieczór bo tak trzeba zaczac.
1 dzień dwie pastylki na wieczór
2 dzień dwie na wieczór i jeśli nadal są mocne mdłości odkładasz 1 rano
3 dzień dalej bierzesz 1 rano 2 wieczorem
4 dzień jeśli nadal czujesz mocne mdłości to dokladasz 1 tabletkę po południu i bierzesz 4 dziennie. Ja brałam maksymalna dawkę do 14 tyg ale normalnie funkcjonowałam dzięki tym tabletka
 
tak bierzesz codziennie mi narazie wystarcza 2 pastylki na wieczór bo tak trzeba zaczac.
1 dzień dwie pastylki na wieczór
2 dzień dwie na wieczór i jeśli nadal są mocne mdłości odkładasz 1 rano
3 dzień dalej bierzesz 1 rano 2 wieczorem
4 dzień jeśli nadal czujesz mocne mdłości to dokladasz 1 tabletkę po południu i bierzesz 4 dziennie. Ja brałam maksymalna dawkę do 14 tyg ale normalnie funkcjonowałam dzięki tym tabletka
O kuzwa czyli wypłata pójdzie na tabsy coś czuję 😐
 
reklama
dlaczego nie migesz wyjechać na urlop ? Ani tym bardziej wyjść na grilla ? Lekarz zaznacza, że możesz się poruszać i wychodzić z domu .
Można zapytać w ZUS bezpośrednio, ale osobiście znam interpretację, że skoro jest się niezdolnym do pracy, to tak samo jest się niezdolnym do urlopu czy wyjazdu do rodziny. Można zmienić miejsce pobytu na pobyt u rodziców, ale trzeba każdorazowo zmienić miejsce przebywania ze zwolnienia. Fakt, pracodawca powinien dostosować warunki pracy do ciężarnej.
Myślę, że generalnie jest kobieta nie chwali się na prawo i lewo w mediach społecznościowych, że opala się w Grecji, to nikt jej nie zgłosi (a zgłaszają pewnie ci "życzliwi" z pracy), ale prawo jest jakie jest.
Tu jest wytłumaczone:
Link do: "Jestem w ciąży i przebywam na L4, czy mogę wyjechać na wakacje?". Sprawa nie jest taka łatwa

Myślę, że jak lekarz w zaleceniach napisze wyjazd na urlop, to powinno być ok. Jak miałam kiedyś zwolnienie od psychiatry, to prawie zmusiłam go, aby napisał, że spacery są elementem terapii i je zaleca. 🙈
 
Do góry