reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

reklama
Mamuśki, a czym się kurujecie?
Rozłożyło mnie w piątek, kicham co parę minut. Katar leje się z nosa jak woda, głowa pęka... Co można wziąć by się trochę podkurowac?
Naczytałam się że nic nie można, ani gripexa, ani żadnego psikacza do nosa...
Tylko paracetamol, który nic mi nie pomaga.
 
Mamuśki, a czym się kurujecie?
Rozłożyło mnie w piątek, kicham co parę minut. Katar leje się z nosa jak woda, głowa pęka... Co można wziąć by się trochę podkurowac?
Naczytałam się że nic nie można, ani gripexa, ani żadnego psikacza do nosa...
Tylko paracetamol, który nic mi nie pomaga.
Możesz zrobić sobie syrop z cebuli, lub trochę czosnku, bo wiem, że to naturalny antybiotyk więc też może w dużych ilościach zaszkodzić, herbata z sokiem z cytryny i imbir na gardło, herbata z malin na gorączkę lub sok z malin
 
Hej dziewczyny.

Moi chłopcy poszły na dwór a ja zostałam sama bo tak mi się strasznie spać chciało. Wyspałam się i głód mnie woła hahah. Pogoda nadal męczy. Gorąco i parno

Witaj Chmurko :)

Co do diety. Ja diety nie mam bo zawsze jem w miarę ok. Teraz w ciąży mam napady głodu i jak potrzebuje to jem tyle ile mam ochotę. Z zachcianek miewam co chwila inna. Serio! I staram się ich słuchać. A to kanapka z mozzarellą, a to serek brie, owocowy dzień ( truskawki, borówki) czy pizza. Całe szczęście nikt mi do talerz nie zagląda i nie komentuje.

Karooolka świetne wieści z wizyty. Fotka łapki musi być cudna.

Kasiunia co do swędzenia. Zrób posiew ale ja bym postawiła na dobrą bieliznę z dobrego naturalnego materiału i nie uciskającą plus dużo wietrzenia. Wyrzucić wkładki, jakieś obsesyjne kucie się, idealnie jakbyś mylą się sama wodą. Jedz żurawinie. Odstawilabym słodycze. Można też jakieś nasiadowki robić.

Marcemma jak u Ciebie ?

Daanaa ja zawsze choruje w ciąży i stosuje naturalke. Do nosa woda morska, maść majerankowy lub srebro.
Na kaszel inhalacje, syrop z cebuli, buraka lub marchwi. Na noc gałganek Aliny. Smarowanie na noc aby się wypocić np smalcem gęsim. Wietrzenie pomieszczeń i pilnowanie odpowiedniego nawilżenia sypialni. Można na noc położyć mokry ręcznik koło łóżka lub garnek z korzeniem prawoślazu.
 
Mamuśki, a czym się kurujecie?
Rozłożyło mnie w piątek, kicham co parę minut. Katar leje się z nosa jak woda, głowa pęka... Co można wziąć by się trochę podkurowac?
Naczytałam się że nic nie można, ani gripexa, ani żadnego psikacza do nosa...
Tylko paracetamol, który nic mi nie pomaga.
Sok z malin i czarnej borówki do herbaty z cytryną, najlepiej robione albo kupne z dobrego źródła, wodzionka - zupa z czosnkiem z czerstwym chlebem i rosołkiem.
Do tego na zatkany nos ja stosuje irigasin albo można sól morską lub inhalacje żeby odetkać i mieć ulgę, dużo pić, spać No i paracetamol 😘
 
reklama
Do góry