reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2023

Dziękuję za odpowiedź 🤗🤗🤗, która mnie przede wszystkim uspokoiła, w ciąży człowiek przewrażliwiony jest i przede wszystkim nie chce zaszkodzić, a na necie takie głupoty czasem piszą, że to nie wiadomo czy się bać czy płakać i przez palce to wszystko brać. ❤️❤️❤️
Pierwsza ciąża to zawsze duży stres bo jesteśmy w nowej sytuacji. Najgorsze to czytanie internetu. Tez miałam podobnie a jeszcze gorzej było po porodzie, młody kichnął a ja już w internet. Prawie wpadłam w paranoje. Od tej pory jak mam jakieś wątpliwości to od razu pytam się pediatry, w internet nie wchodzę. Jak masz zaufanego ginekologa to warto tez jego pytać o jakieś wątpliwości. Ja takiej lekarki w 1 ciąży niestety nie miałam :)
 
reklama
Pierwsza ciąża to zawsze duży stres bo jesteśmy w nowej sytuacji. Najgorsze to czytanie internetu. Tez miałam podobnie a jeszcze gorzej było po porodzie, młody kichnął a ja już w internet. Prawie wpadłam w paranoje. Od tej pory jak mam jakieś wątpliwości to od razu pytam się pediatry, w internet nie wchodzę. Jak masz zaufanego ginekologa to warto tez jego pytać o jakieś wątpliwości. Ja takiej lekarki w 1 ciąży niestety nie miałam :)
Mój też podobno jeden z najlepszych specjalistów, ale taki introwertyk tak ciężko od niego coś wydusić, a to prawda w pierwszej ciąży, u mnie jeszcze dodatkowo w tak później, człowiek to się "szelestu liści boi" 😀
 
Badania, żeby zobaczyć czy są antyciała i czy można podać zastrzyk. Jeśli antyciała już są, co jest możliwe bo to druga ciąża, czasami trzeba dziecku przetaczać krew 😣
Wiele osób myśli, że konflikt zachodzi tylko w układzie RH, a to nie prawda. Jest wiele możliwości konfliktów. Dlatego robi się odczyn Coombsa (on jest zawarty już przy grupie krwi jak robi się w ciazy) :)
A u Was się konflikt w układzie RH akurat?
 
Szczerze to u mnie jest 12+5 TC i czasami wydaje mi się że czuje. Kiedyś czytałam że w 2 ciąży i kolejnych szybciej można odczuć ruchy.
Kurde o tak wczesnych to chyba jednak aż niemożliwe.

Ja jestem w 15 tyg i wszędzie czytam, że szczupłe kobiety w kolejnych ciążach moga już delikatne ruchy odczuwać, no ale ja szczupła nie jestem:p A jestem pewna, ze od piątku czuje. To nie jest łaskowatnie ani delikatne ruchy ale takie napięcie. Ale u mnie 3 ciąża więc może faktycznie coś tam się już udaje wyczuć.
 
Kurde o tak wczesnych to chyba jednak aż niemożliwe.

Ja jestem w 15 tyg i wszędzie czytam, że szczupłe kobiety w kolejnych ciążach moga już delikatne ruchy odczuwać, no ale ja szczupła nie jestem:p A jestem pewna, ze od piątku czuje. To nie jest łaskowatnie ani delikatne ruchy ale takie napięcie. Ale u mnie 3 ciąża więc może faktycznie coś tam się już udaje wyczuć.
Ja na brzuchu nie nie mam tkanki tłuszczowej - sama skóra 😂 dlatego wydaje mi się że coś czuję. Tzn to nie są jakieś ruchy mocne tylko tak jakby mnie coś połaskotało po brzuchu od wewnątrz.
 
reklama
Do góry