reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

reklama
Hej dziewczyny jutro mam prenatalne 😌 i pytanie jak myślicie kiedy zacząć powoli kompletować wyprawkę ? Jak to jest u was ? Wydatek to dość spory wiec lepiej powolutku kupować niż potem wszystko na raz.
 
Hej,

dziewczyny ja dziś czuję się fatalnie. Pochorowałam się, bolą mnie mięśnie + brzuch + zawalone gardło.
Ledwo żyje, w pracy się obijam jak mogę bo ciężko mi się skupić na robieniu czegoś sensownego.
Faktycznie pomyśl o zwolnieniu. Chociaż do momentu aż staniesz na nogi :)
Nie warto się męczyć bo bobas też to odczuje.

Hej dziewczyny jutro mam prenatalne 😌 i pytanie jak myślicie kiedy zacząć powoli kompletować wyprawkę ? Jak to jest u was ? Wydatek to dość spory wiec lepiej powolutku kupować niż potem wszystko na raz.
Ja się jeszcze wstrzymuję ;)
Jak będę na zwolnieniu i będę miała więcej wolnego czasu to zacznę o tym myśleć.
 
Hej dziewczyny jutro mam prenatalne 😌 i pytanie jak myślicie kiedy zacząć powoli kompletować wyprawkę ? Jak to jest u was ? Wydatek to dość spory wiec lepiej powolutku kupować niż potem wszystko na raz.
Ja sobie spisuje na razie wszystko co mi się wydaje ze będzie potrzebne wraz z konkretnymi linkami do stron i cenami żeby mniej więcej wiedzieć ile kasy będzie potrzeba. Oczywiście zakładam co najmniej +20% buforu. Zamierzam tę listę również udostępnić wszystkim dziadkom/ciociom i wujkom które chcą nam zrobić prezent żeby wybierali z tej listy. Kupować na razie nie kupuje (myśle ze gdzieś pod koniec 2 trymestru może się za to wezmę), ale środki już na ten cel odkładamy :) będzie mi ciężko żeby nie popłynąć (to nasza pierwsza dzidzia) ale z drugiej strony nie znoszę tez zbierać rzeczy które okazują się nie przydatne, tylko skąd wiedzieć co się przyda a co nie? :)
 
Ja sobie spisuje na razie wszystko co mi się wydaje ze będzie potrzebne wraz z konkretnymi linkami do stron i cenami żeby mniej więcej wiedzieć ile kasy będzie potrzeba. Oczywiście zakładam co najmniej +20% buforu. Zamierzam tę listę również udostępnić wszystkim dziadkom/ciociom i wujkom które chcą nam zrobić prezent żeby wybierali z tej listy. Kupować na razie nie kupuje (myśle ze gdzieś pod koniec 2 trymestru może się za to wezmę), ale środki już na ten cel odkładamy :) będzie mi ciężko żeby nie popłynąć (to nasza pierwsza dzidzia) ale z drugiej strony nie znoszę tez zbierać rzeczy które okazują się nie przydatne, tylko skąd wiedzieć co się przyda a co nie? :)
Przy 1 dziecku ciężko stwierdzić co będzie przydatne a co nie. Jedyne co pewne to wózek ,pampersy,ubranka, nosidełko do auta, jakieś artykuły higieniczne. Nawet łóżeczko to nie jest pewniak bo często dziecko śpi razem z mamą ale wiadomo, ze łóżeczko każdy kupuje przed :) Na szczęście żyjemy w takich czasach ze można coś zamówić przez internet i przyjdzie w ciągu kilku dni jeśli będziemy twierdzić ze coś takiego by się przydało ;). Kilka rzeczy które warto mieć wcześniej ale mogą się nie przydać to laktator, osłonki na brodawki, butelki w większej ilości chociaż polecam na początku kupić max dwie, smoczki, jakaś zabawka kołysanka,
 
A w którym jesteś tygodniu? Dlaczego nie jesteś na zwolnieniu?
12 tydzien i któryś tam dzień. Nie szłam na zwolnienie bo oprócz zwykłego zmęczenia do dziś czułam się względnie ok. A dziś rano się obudziłam i jest słabo. Teraz sobie zmierzyłam temperaturę-mam 38.
Jak nie poczuję sie lepiej to w pon mam wizytę u gina i wezmę zwolnienie chyba.
Hej dziewczyny jutro mam prenatalne 😌 i pytanie jak myślicie kiedy zacząć powoli kompletować wyprawkę ? Jak to jest u was ? Wydatek to dość spory wiec lepiej powolutku kupować niż potem wszystko na raz.
Ja generalnie jestm team zerowaste i nie kupuje nic jak nie musze. Tutaj podobnie, nie będę kupowała nic albo prawie nic. Część rzeczy już mam np wózek.
 
reklama
No właśnie tyle jest tego wszystkiego że trudno będzie czasem zadecydować. Też mam spisana listę najpotrzebniejszych rzeczy i już nie mogę doczekać się kompletowania nasza dzidzia jest wyczekana trzy lata ciężkich starań i mnóstwo łez wylanych i mamy ten cud a mój mąż to poprostu wariuje 🙈 już by chciał wszystko.
 
Do góry