reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

No właśnie tyle jest tego wszystkiego że trudno będzie czasem zadecydować. Też mam spisana listę najpotrzebniejszych rzeczy i już nie mogę doczekać się kompletowania nasza dzidzia jest wyczekana trzy lata ciężkich starań i mnóstwo łez wylanych i mamy ten cud a mój mąż to poprostu wariuje 🙈 już by chciał wszystko.
Hehe słodkie to 🥰 gratuluje Wam bardzo, wyobrażam sobie ze po tylu staraniach nie możecie się już doczekać Kruszynki, sama muszę sobie stopować emocje :)
 
reklama
Przy 1 dziecku ciężko stwierdzić co będzie przydatne a co nie. Jedyne co pewne to wózek ,pampersy,ubranka, nosidełko do auta, jakieś artykuły higieniczne. Nawet łóżeczko to nie jest pewniak bo często dziecko śpi razem z mamą ale wiadomo, ze łóżeczko każdy kupuje przed :) Na szczęście żyjemy w takich czasach ze można coś zamówić przez internet i przyjdzie w ciągu kilku dni jeśli będziemy twierdzić ze coś takiego by się przydało ;). Kilka rzeczy które warto mieć wcześniej ale mogą się nie przydać to laktator, osłonki na brodawki, butelki w większej ilości chociaż polecam na początku kupić max dwie, smoczki, jakaś zabawka kołysanka,
Dziękuje za wskazówki ❤️ Właśnie zastanawiam się nad tym laktatorem. Wydaje mi się na chwile obecna must have bo chciałabym gdzieś sobie wyjść od czasu do czasu, albo pospać trochę w nocy i żeby tata chociaż jedno karmienie z butli przejął, ale wiadomo, plany sobie a rzeczywistość sobie. Czy jest tu jakaś mama której się w ogóle laktator nie sprawdził i jeśli tak to dlaczego?
 
Dziękuje za wskazówki ❤️ Właśnie zastanawiam się nad tym laktatorem. Wydaje mi się na chwile obecna must have bo chciałabym gdzieś sobie wyjść od czasu do czasu, albo pospać trochę w nocy i żeby tata chociaż jedno karmienie z butli przejął, ale wiadomo, plany sobie a rzeczywistość sobie. Czy jest tu jakaś mama której się w ogóle laktator nie sprawdził i jeśli tak to dlaczego?
mi się nie sprawdził przy 1 dziecku bo zwyczajnie bardzo często jest tak, że laktator jednak nie daje rady wyciągnąć mleka. O ile masz naprawdę nawały mleka i leci Ci ciurkiem to nie powinno być problemu ale jeżeli produkcja ogranicza się do tego co potrzebuje dziecko to jednak laktator nie daje rady ba może powodować frustrację bo wtedy część mam zaczyna szukać powodów i obawia się, że ma za mało mleka.
 
Zresztą przy drugim też się nie sprawdzil. Miałam owszem ale dlatego żeby jednak pobudzać laktację i regularnie co 3 godizny się " doić" jak synek był w szpitalu i nie mógł jeść albo jak odmawiał jedzenia bo miał żółtaczkę. Wtedy też żeby piersi jednak ciągle produkowały pobudza się laktację laktatorem jednak samego mleka byłam w stanie ściągnąć tyle co nic. A na żywo normalnie dziecko było karmione do 7 MSC tylko piersią więc mleka miałam pod dostatkiem. Ba nadal go karmię.
 
Ja też już bym chciała coś kupować, ale za szybko chyba jeszcze😂 pomimo tego że mam córkę 12 lat to nie mam nawet zielonego pojęcia co kupić temu maleństwu😂
 
ja polecam ten ze zdjęcia :) nie jest drogi jak na elektryczny a naprawdę dawał radę. Ja przez pewien czas miałam problem z nadmiarem mleka i u mnie był niezbędny.
 

Załączniki

  • C2F3268D-082E-4CBC-BA70-D24050B1D749.png
    C2F3268D-082E-4CBC-BA70-D24050B1D749.png
    62,8 KB · Wyświetleń: 37
Kiedyś przewinęła mi się taka lista na insta z potrzebnymi rzeczami :) Może doświadczone mamy mogą ją skomentować :)
 

Załączniki

  • polozna_mamaga_wyprawka_szpitalna.pdf
    398,1 KB · Wyświetleń: 72
  • polozna_mamaga_apteczka_noworodka.pdf
    390,1 KB · Wyświetleń: 50
  • polozna_mamaga_wyprawka_mamy_i_noworodka.pdf
    322,4 KB · Wyświetleń: 49
reklama
Hej. Czy któraś z was ma/miała taki kłujący ból koło pępka po prawej stronie? Będę jutro dzwonić do swojego lekarza, ale i tak najwcześniej może mnie przyjąć 6stego :(
 
Do góry