reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

A jak wasza dieta? Powiem wam że ja jestem załamana. Cukier mam 92 na czczo(ostatni posiłek o 20) a jak zjem w nocy herbatnika bo czasami głód już mnie budzi ok.1-2 to cukier 87. Ciężko mi bardzo bo nie mam aptetu na to zdrowe jedzenie które najczęściej i tak oddaje🤮
Też się wybieram na krzywa cukrową i do diabetologa.
Nie spodziewałam się że będę miała kiedykolwiek podejrzenie cukrzycy.
ja jem mało i niewiele co, nie mam na nic ochoty, nawet na słodycze. Ciężko nazwać to zdrową dietą, jem tyle, żeby przeżyć dzień.
 
reklama
Ja na czczo z glukometru mam niskie cukry rano,80/83 . Ja też nie mam ochoty na to zdrowe ,ale jak mierze np po ziemniakach że smażonym filetem z kurczaka plus surówka to cukry mam idealne po 1h i po 2, tak samo zjadłam pomidorówke z jasnym makaronem i też git. Mam nadzieję ,że krzywa wyjdzie jednak ok ...ja najpierw krzywa ,jak wyjdzie źle wtedy doabetolog
Najlepsze u mnie jest też to, że w ciągu dnia również cukier mam okej. Tylko rano mi szaleje, a wystarczy że jedna wartość będzie za wysoka i już.
Mój lekarz jak zobaczył że mam 92 to od razu powiedział że krzywa cukrowa i diabetolog.
ja jem mało i niewiele co, nie mam na nic ochoty, nawet na słodycze. Ciężko nazwać to zdrową dietą, jem tyle, żeby przeżyć dzień.
To mamy podobnie. ❤️
 
Najlepsze u mnie jest też to, że w ciągu dnia również cukier mam okej. Tylko rano mi szaleje, a wystarczy że jedna wartość będzie za wysoka i już.
Mój lekarz jak zobaczył że mam 92 to od razu powiedział że krzywa cukrowa i diabetolog.

To mamy podobnie. ❤️
Bo właśnie w ciąży największy problem jest z cukrami na czczo. Ja całą poprzednią ciąże się z nimi męczyłam, gdzie po posiłkach zawsze idealnie.
 
Ja melduje się po wizycie. Wszystko w porządku, mój maluszek skakał jak szalony 🥰 machał rączkami i nóżkami, mam nawet takie zdjęcie gdzie widać dokładnie wszystkie paluszki, szok! Byłam też na pobraniu krwi na test Pappa, w środę usg. Termin porodu wg dzisiejszego usg wychodzi 10 marca, tak jak ostatnio:)
Cudowna wiadomość 🥰
 
Hej dziewczyny! Długo Mnie tu nie było, niestety nie czułam się najlepiej, codziennie wymioty i mdłości i te upały swoje zrobiły. :) Czy któraś z was ma problemy z cukrem i stosuje dietę?
U mnie cukier na czczo i przed ciążą i teraz jest w porządku (wyszedł mi ostatnio 86), ale przed ciążą pokusiłam się o krzywą glukozową oraz insulinową i tam miałam trochę nieprawidłowości, ale nie takie żeby brać leki i diabetolog zaleciła dietę z niskim IG, ale ja jej totalnie nie ogarniam. Wiem, że jak chce zjeść owoce, to najlepiej z jogurtem i orzechami. A druga kwestia jest taka, że nie mam w ogóle apetytu i na mało co mam ochotę więc ja tej diety nie mam. I też jem tyle żeby przeżyć 🤷‍♀️
 
Cześć dziewczyny ❤️ dużo dobrego dla każdej z was i trzymam dalej kciuki za maluchy 🥰
Ja choruje na cukrzycę od 7 lat i jest to niemiłosiernie trudne zadanie. Cukier na czczo zawsze jest najciężej utrzymać. Mimo iż jestem na insulinie to muszę co jakiś czas nocną dawkę zwiększać aby nie przekraczać rano 90.
Ja mam pytanie z innej beczki ale już się tym tematem martwiłam. W środę byłam na wizycie i pani doktor po zbadaniu mnie stwierdziła że nie mam żadnej infekcji intymnej i mocz też był ok. Od wczoraj znowu mam mocniejsze swędzenia i delikatne pieczenia łechtaczki, warg i wejścia do pochwy. Nie mam jakiś mocnych upławów ani nie boli jak siusiam. Stosuje maść clotrimazolum na noc, myje się Tantum Rosa od tygodnia i jeszcze od dwóch dni łykam lacibios femine z pałeczkami kwasu mlekowego. Ale stresuje mnie to bardzo. Czy mogę coś jeszcze zastosować? Czy dzwonić w poniedziałek do poradni ginekologicznej swojej czy może do rodzinnej? 😥😥 Tak się boje ze wda się jakaś poważna infekcja i tak jak w ostatniej ciąży odejdą mi wody przedwcześnie....
 
Co do glukozy na czczo to ja miałam wynik 91,45 to mam póki co się nie przejmować i poczekać na krzywa cukrowa. Pomimo że w poprzedniej ciąży miałam wyniki na granicy i byłam na diecie.
 
Cześć dziewczyny ❤️ dużo dobrego dla każdej z was i trzymam dalej kciuki za maluchy 🥰
Ja choruje na cukrzycę od 7 lat i jest to niemiłosiernie trudne zadanie. Cukier na czczo zawsze jest najciężej utrzymać. Mimo iż jestem na insulinie to muszę co jakiś czas nocną dawkę zwiększać aby nie przekraczać rano 90.
Ja mam pytanie z innej beczki ale już się tym tematem martwiłam. W środę byłam na wizycie i pani doktor po zbadaniu mnie stwierdziła że nie mam żadnej infekcji intymnej i mocz też był ok. Od wczoraj znowu mam mocniejsze swędzenia i delikatne pieczenia łechtaczki, warg i wejścia do pochwy. Nie mam jakiś mocnych upławów ani nie boli jak siusiam. Stosuje maść clotrimazolum na noc, myje się Tantum Rosa od tygodnia i jeszcze od dwóch dni łykam lacibios femine z pałeczkami kwasu mlekowego. Ale stresuje mnie to bardzo. Czy mogę coś jeszcze zastosować? Czy dzwonić w poniedziałek do poradni ginekologicznej swojej czy może do rodzinnej? 😥😥 Tak się boje ze wda się jakaś poważna infekcja i tak jak w ostatniej ciąży odejdą mi wody przedwcześnie....
Wydaje mi się że skoro czujesz że coś jest nie tak to trzeba to sprawdzić. Zrób posiew moczu. I do lekarza koniecznie z wynikiem, takie moje zdanie.
 
reklama
Wydaje mi się że skoro czujesz że coś jest nie tak to trzeba to sprawdzić. Zrób posiew moczu. I do lekarza koniecznie z wynikiem, takie moje zdanie.
Właśnie myślałam aby jutro z rana zrobić posiew i w poniedziałek skonsultować go z lekarką. Dziękuję bardzo za pomoc. Czasami człowiek coś wie, ale jak mu ktoś przytaknie to jest pewniejszy.
 
Do góry