reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Mam tez dylemat dziewczyny.. bo byłam na wizycie na NFZ bardziej tylko po to żeby dostać darmowe badania i mówiła mi, żebym zrobiła prenatalne z testem PAPPA. Dzwoniłam wczoraj do mojego lekarza do którego chodzę prywatnie to mi odradził, ponieważ mówił ze to są tylko dane statystyczne i jeżeli chce wiedzieć w 99% to albo NIFTY albo HARMONY. Czy ktoś już z was ma wyniki PAPPA?
 
reklama
Dwa pytanka ;)
Jak u Was z objawami? Mi nic nie dolega, oprócz śpiączki afrykańskiej i nabrzmiałych, bolesnych piersi. Zaczyna mnie to trochę martwić :(
Drugie pytanie to przechodziła któraś z Was kiedyś toksoplazmozę? Ja ponoć kiedyś miałam, i zastanawiam się czy może to mieć jakiś wpływ na dziecko. A kolejna wizyta dopiero 24, nie wytrzymam ;D
Hej. Ja również w ciąży obumarłej miałam objawy a dzieciątko już nie żyło od ponad tygodnia. Moja mama nie miała praktycznie żadnych objawów w 5 ciążach i każda skończyła się szczęśliwie także objawy to żaden wyznacznik. Pozostaje się cieszyć, ze można normalnie funkcjonować niż z wymiotami i Mdłościami 😘
 
Mam tez dylemat dziewczyny.. bo byłam na wizycie na NFZ bardziej tylko po to żeby dostać darmowe badania i mówiła mi, żebym zrobiła prenatalne z testem PAPPA. Dzwoniłam wczoraj do mojego lekarza do którego chodzę prywatnie to mi odradził, ponieważ mówił ze to są tylko dane statystyczne i jeżeli chce wiedzieć w 99% to albo NIFTY albo HARMONY. Czy ktoś już z was ma wyniki PAPPA?
ja mam takie podejście jak twój lekarz, ale tu nie ma jednoznacznej odp.
 
Mam tez dylemat dziewczyny.. bo byłam na wizycie na NFZ bardziej tylko po to żeby dostać darmowe badania i mówiła mi, żebym zrobiła prenatalne z testem PAPPA. Dzwoniłam wczoraj do mojego lekarza do którego chodzę prywatnie to mi odradził, ponieważ mówił ze to są tylko dane statystyczne i jeżeli chce wiedzieć w 99% to albo NIFTY albo HARMONY. Czy ktoś już z was ma wyniki PAPPA?
Kurcze nie wiem dlaczego Ci tak powiedział bo mi lekarz w klinice powiedział, że Pappa i nipt czyli badania wolnego płodowego dna (z krwi i tu masz różne rodzaje harmony sanco nifty itd) nie robi się ich zamiennie i powinno się zrobić oba żeby mieć jak największa pewność jeżeli komuś zależy na tym bo różne rodzice maja podejście ☺️
Natomiast Pappa oprócz tego o czym wiemy bada tez funkcje łożyska co jest bardzo ważne, mamaginekolog ma o tym nagrana wzmiankę na instagramie.
I zachęca do wykonania pappy, nie wiem czemu Twój ginekolog to odradził, ale ja robię oba tzn pappa i sanco (nipt) dzisiaj razem z usg prenatalnym :)
 
Kurcze nie wiem dlaczego Ci tak powiedział bo mi lekarz w klinice powiedział, że Pappa i nipt czyli badania wolnego płodowego dna (z krwi i tu masz różne rodzaje harmony sanco nifty itd) nie robi się ich zamiennie i powinno się zrobić oba żeby mieć jak największa pewność jeżeli komuś zależy na tym bo różne rodzice maja podejście ☺️
Natomiast Pappa oprócz tego o czym wiemy bada tez funkcje łożyska co jest bardzo ważne, mamaginekolog ma o tym nagrana wzmiankę na instagramie.
I zachęca do wykonania pappy, nie wiem czemu Twój ginekolog to odradził, ale ja robię oba tzn pappa i sanco (nipt) dzisiaj razem z usg prenatalnym :)
Mój lekarz ma niepełnosprawną córkę i bardzo ostrożnie podchodzi do tego wszystkiego 😔No właśnie ta Pani lekarz z NFZ tez mówiła o łożysku 🤔 U Ciebie tez test PAPPA kosztuje ok 400 zł?
 
reklama
Ja nie wiem o co chodzi z ta krzywa akcja bo mnie jeszcze nie było. Forum prywatne ma sens bo potem z doświadczenia wiem, ze dziewczyny wymieniają się swoimi prywatnymi problemami a na wątku prywatnym już osoba z zewnątrz, nie znajdzie nic nawet w wyszukiwarce i to jest ok.

Może i dobrze, ze nie trafiliśmy do tak „zamkniętego” grona, skoro dziewczyny ledwo nasikaly na test i już utworzyły swoje forum to zazwyczaj takie mamuśki są niezle zeschizowane i na sile wymyślają dolegliwości, napędzając strach tylko u innych. Taka atmosfera tez nie jest zdrowa.
Czy ty dziewczyno wiesz co piszesz? Może ty jesteś osobą która ma schizę, ale nie obrażaj innych.
 
Do góry