reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

hmm może ja coś źle przeczytałam, ale właśnie bylam zdziwiona ze nie można 🙃 to jeszcze poczytam- troche mnie zatem uspokoiłaś 😁
Ja żarłam jak dzika w pierwszej ciąży 😅 Z tego co pamiętam to w polskich sklepach wszystko musi być z mleka pasteryzowanego. Wiadomo, co innego jakieś wyroby regionalne, serki "od bacy" itp. tu już trzeba się wstrzymać.
 
reklama
Mi ciągle brakuje sekundy, żeby się wygadać. Dziś mówię do mamy „Ale mi się chce dziś spać przez…(tą ciążę) T., bo tak wcześnie wstał” Musiałam się w język ugryźć. To samo chwilę później „mam straszny apetyt przez…” i zamilkłam. Za 1,5 tyg. jedziemy z moimi rodzicami na wyjazd, nie wiem jak wytrzymam 😛
Hahaha No będzie ciężko 🙈 my tez jedziemy ze znajomymi na 4-5 dni na imprezy w tym na koncert i zaś będę kłamać… nie chcemy nikomu mówić narazie, poczekamy do 12 tygodnia i prenatalnych, chyba ze ktoś wprost zapyta to pewnie nie będę kłamać. Głupio mi strasznie ale jeśli by coś się stało to wole żebyśmy tylko we dwójkę wiedzieli, myśle ze każdy to zrozumie, wiedza ile mamy lat ile się staraliśmy ile chorób i wszystkiego po drodze wiec na pewno wybacza ;)
 
hmm może ja coś źle przeczytałam, ale właśnie bylam zdziwiona ze nie można 🙃 to jeszcze poczytam- troche mnie zatem uspokoiłaś 😁
Z serów to wiem ze nie można tego niebieskiego pleśniowego i ogólnie pleśniowych trzeba unikać ale pozostałe można, jeszcze poczytaj ale nigdzie nie widziałam mozarelli w zakazanych produktach dla ciężarnych 😘
 
Kurczaki najgorsze, że lekarka powiedziała że widzimy się za 2 tyg ale żeby w pon ,now powtórzyć betę i jej napisać wynik. I do tej pory jakoś na luzie do tego podchodziłam ale właśnie znow mnie stres złapał 🤦🏼‍♀️ Jejuś zawsze myslalam ze ciaza to taki super czas, a ja narazie chodzę jak na szpilkach i się wszystkim stresuje jak debil. A co jak to a co jak tamto? A to dopiero 4 tydzień mija 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Będzie dobrze ✔ Ja też jutro betę powtarzam ale wcześniej test walne bo mam jeszcze zapas 😆

U mnie mama ciąże to chyba z oczu wyczytuje wiec…. Juz wiedza wszyscy😞
Mój brat mnie dziś zapytał czy w ciąży jestem, powiedziałam że tak ale chyba nie uwierzył 🤣

No i zjadłam trochę mozzarelli z pomidorami 🤦🏼‍♀️ w połowie porcji się jorgnelam, że mozzarelli nie powinnam. No nic może nic się nie stanie 😜
Można mozzarelle. Jest z mleka pasteryzowanego. Ja to czasem i sushi jadłam z surową ryba z zaufanej restauracji. Żyje, dzieci zdrowe.
 
Będzie dobrze ✔ Ja też jutro betę powtarzam ale wcześniej test walne bo mam jeszcze zapas 😆


Mój brat mnie dziś zapytał czy w ciąży jestem, powiedziałam że tak ale chyba nie uwierzył 🤣


Można mozzarelle. Jest z mleka pasteryzowanego. Ja to czasem i sushi jadłam z surową ryba z zaufanej restauracji. Żyje, dzieci zdrowe.
no ja się musze jeszcze dokształcić co można co nie, narazie w pamięć zapadły mi te rzeczy które uwielbiam na codzien: kawusia, czarna herbata (w sensie ze trzeba uważać z iloscia), jajka sądzone (bo można jeść tylko jaja z w pełni ściętym zoltkiem) I ta mozzarella. Ale faktycznie jeszcze poczytam co i jak z tą ostatnią 😅
 
no ja się musze jeszcze dokształcić co można co nie, narazie w pamięć zapadły mi te rzeczy które uwielbiam na codzien: kawusia, czarna herbata (w sensie ze trzeba uważać z iloscia), jajka sądzone (bo można jeść tylko jaja z w pełni ściętym zoltkiem) I ta mozzarella. Ale faktycznie jeszcze poczytam co i jak z tą ostatnią 😅
a no i właśnie sushi 😜 a ja właśnie uwielbiam z surowa rybka 🙃
 
Yyy dobra- faktycznie wszędzie piszą że mozzarella ok 🙄 to nie wiem co ja wyczytałam, że i mozzarelle i fete można jeść tylko po obróbce terminczej.🤷🏼‍♀️
 
reklama
Yyy dobra- faktycznie wszędzie piszą że mozzarella ok 🙄 to nie wiem co ja wyczytałam, że i mozzarelle i fete można jeść tylko po obróbce terminczej.🤷🏼‍♀️
Mógł to być zagraniczny artykuł tłumaczony na j polski. Tam mają często sery z mleka niepasteryzowanego i temu nie można fety czy mozzarelli. U nas niby też mozbavtakie znaleźć temu warto czytać etykiety ale prawdę mówiąc ja nigdy na takie sery u nas nie trafiłam. Kawę sobie pije nawet dwie dziennie ale takie słabe pół na pół z mleczkiem :-) Herbaty staram się nie pić bo gorzkiej nie lubię a staram się unikać cukru i zauważyłam że najwięcej go dostarczalam z herbata właśnie bo potrafię cały zbanek sama wypić czyli 3 duże łyżki 😁
 
Do góry