reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Ale zdajesz sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach to mało kto rodzi przed 30? A Ty miałaś ile? 29? I za stara? To w jakim wieku twoje znajome rodzą?
Wszystkie moje koleżanki maja już dzieci w przedszkolu co najmniej. Wiem ze kobiety tez rodzą i po 30 ale jak się tak bardzo boje, ze będzie znowu chore :(
 
reklama
Mówią coś za coś. Ciąże miałam bez problemów. Dziecko chore. Oby teraz scenariusz się nie powtworzył. Mocno myśle nad prenatalnymi. ja nie chce, ale gdzieś tam jest ta myśl, ze można pomoc dziecku jeśli się wie o jego chorobie.
nie wiem nad jakimi prenatalnym się zastanawiasz. Jednak USG pierwszego trymestru, oraz połówkowe zdecydowanie bym Ci polecała. Tak jak mówisz, może ono uratować życie Twojego dziecka np., bo będziesz wiedziała jakiej referencyjności szpital położniczy wybrać.
 
Wszystkie moje koleżanki maja już dzieci w przedszkolu co najmniej. Wiem ze kobiety tez rodzą i po 30 ale jak się tak bardzo boje, ze będzie znowu chore :(
No to tym bardziej powinnaś zrobić prenatalne usg. NIPT to duży koszt, więc nie namawiam, ale usg powinnaś mieć refundowane skoro pierwsze dziecko było chore.
 
Ok, nie wiem, ja zawsze robiłam prywatnie. Tak czy siak, łapiesz się.
tak łapie się i to nie chodzi o łapanie bo ostatnio chciałam sama robić te badania i płaciłam za nie.
tylko teraz się okropnie boje. I nie chce ich przez ten strach, z jednej strony- niewiedza czasem lepsza chociaż wiem, ze to nieodpowiedzialne.
 
tak łapie się i to nie chodzi o łapanie bo ostatnio chciałam sama robić te badania i płaciłam za nie.
tylko teraz się okropnie boje. I nie chce ich przez ten strach, z jednej strony- niewiedza czasem lepsza chociaż wiem, ze to nieodpowiedzialne.
No to ja mam kompletnie inne zdanie na ten temat. Diagnostyka dla mnie jest bardzo ważna. Nie tylko ciążowa, ale każda inna też. Badam się regularnie. Wolę wiedzieć, by móc sobie pomóc. Żyjąc w niewiedzy bardziej bym się stresowała.
 
reklama
No to ja mam kompletnie inne zdanie na ten temat. Diagnostyka dla mnie jest bardzo ważna. Nie tylko ciążowa, ale każda inna też. Badam się regularnie. Wolę wiedzieć, by móc sobie pomóc. Żyjąc w niewiedzy bardziej bym się stresowała.
Rozumiem to. ale dla mnie te badania prenatalne to stres ogromny. I niepewność.
 
Do góry