reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Ja właśnie wyszlam od p. Doktor. Powiedziała, że faktycznie przyrosty bety u mnie nie powalają. W badaniu nie ma oznak plamienia ani krwawienia wiec to jedno na plus. Na usg oczywiście nic nie widać jeszcze bo to za wcześnie. Jedyne co to okazało się że to wcale nie wzdecia mnie tak męczą, a mega powiększone jajniki. Po świeżym stransferze (nie z mrożonych komórek) tak ponoć bywa bo jajniki najpierw są stymulowane do punkcji, a pozniej jeszcze dostaja kolejna dawkę stymulacji z hcg. I stąd taki powiększony brzuch i boleści. Dostałam rozpiskę co do diety (duuuzo białka + woda źródlana, nasycina) no i mam się obserwowac- co 2 dni przyrost masy ciała i obwód brzucha bo jest spore ryzyko hiperstymulacji, która będzie wymagała leków lub hospitalizacji 🤦🏼‍♀️ zakaz podskakiwania, biegania ale tez zeby nie lezec tylko starac sie spokojnie chodzic itd- duzo spacerow. No i Dostałam skierowanie na morfologię, bhcg i ogólne badanie moczu . Takze to tak. Mega stresa mam 🙈
Widzę, że nie tylko dla mnie jest mega stresujący czas, ale dla wszystkich przyszłych mam. Życzę nam żeby jej najszybciej zleciał czas do 2 trymestru i potem z górki :) ♥️
 
reklama
Dziś byłam u ginekologa w związku z plamienia mi i jestem załamana... Powiedziała że beta za niska na ten czas i dziś kazała mi powtórzyć betę i mówi że powinna być 209 jak nie to raczej czekać na okres. Jestem załamana :(
A jaka była i w jakim terminie? Ale przyrost zły czy pierwsza beta?
 
Jestem w 31 albo 32 DC. Nie dostałam progesteronu, bo ona twierdzi, że to nie jest konieczne w moim przypadku. Bałam się że mam jakąś infekcje, ale na to też nie kazała mi nic brać bo mówi że na tym etapie może zaszkodzić wszystko. Zrobiła mi też USG i kręciła nosem na moje endometrium ( 1,06 cm). Czekam na tą betę jak na szpilkach. Jestem już wykończona psychicznie...
Spokojnie, mam w rodzinie przypadek gdzie beta była niska na usg guzik było widać wszystko się późno zaczęło i lekarz powiedział żeby się nie nastawiać, ze raczej z tego nic nie będzie a córka mojej kuzynki ma 1,5 roku teraz wiec to nie jest tak zero jedynkowo.
Mnie lekarz wczoraj zapytał po co robiłam progesteron, ze nie ma norm dla ciąży, na podstawie tego wyniku może stwierdzić tylko tyle ze to nie jest ciąża pozamaciczna, ze niepotrzebnie robiłam.
Mam nie robić żadnych badan, brać tyko witaminy No i euthyrox.
Co do objawow nie zdążyłam zapytać bo sam mi powiedział ze każdy ból brzucha jest normalny, wszystko co mi się będzie działo jest normalne rożnego rodzaju bóle, jedyny objaw niepokoju to plamienie które zdarza się bardzo często i nie musi mieć związku z progesteronem, wtedy mam od razu dzwonic, reszta to objawy ciąży.
3mam kciuki i wierze ze będzie dobrze u Ciebie i u nas wszystkich ❤️ Trzeba się starać uspokoić wiem ze to trudne bo nawet te które maja dobre wyniki już pewnie myślą o kolejnych krokach- prenatalne itd. a jednak spokój nam jest teraz najbardziej potrzebny - mam nadzieje ze go wszystkie znajdziemy 😘
 
Pierwsza beta 27.06 7, druga beta 28.06 20 trzecia 01.07 102 - to moje bety, dziś kolejne zlecenie od lekarza, będzie wieczorem, ona mówi że powinno być ok 200 dziś. Na tym etapie powinna przyrastać szybciej. Jakoś tak mnie podłamała. Nie wiem czy to kwestia tego że nie chce mnie nakręcać, czy rzeczywiście coś na rzeczy. 27.06 to był mój od 9 do 11 dpo. Nie wiem kiedy ona dokładnie była bo w tym cyklu odpuscilam kontrolowanie.
 
Pierwsza beta 27.06 7, druga beta 28.06 20 trzecia 01.07 102 - to moje bety, dziś kolejne zlecenie od lekarza, będzie wieczorem, ona mówi że powinno być ok 200 dziś. Na tym etapie powinna przyrastać szybciej. Jakoś tak mnie podłamała. Nie wiem czy to kwestia tego że nie chce mnie nakręcać, czy rzeczywiście coś na rzeczy. 27.06 to był mój od 9 do 11 dpo. Nie wiem kiedy ona dokładnie była bo w tym cyklu odpuscilam kontrolowanie.
ojj no niestety stresu co nie miarą jest na tym początku 🙈 ja też będę czekać na wyniki z dusza na ramieniu 😞 mam nadzieję że te nasze kropki będą się dzielnie trzymać i walczyć. Bo ten czas, ta niepewność to naprawdę człowieka potrafi wykończyć 🙉
 
Pierwsza beta 27.06 7, druga beta 28.06 20 trzecia 01.07 102 - to moje bety, dziś kolejne zlecenie od lekarza, będzie wieczorem, ona mówi że powinno być ok 200 dziś. Na tym etapie powinna przyrastać szybciej. Jakoś tak mnie podłamała. Nie wiem czy to kwestia tego że nie chce mnie nakręcać, czy rzeczywiście coś na rzeczy. 27.06 to był mój od 9 do 11 dpo. Nie wiem kiedy ona dokładnie była bo w tym cyklu odpuscilam kontrolowanie.
A miesiączkę kiedy miałaś ostatnia? Kurcze No przyrasta Ci ta beta, jestem dobrej myśli ❤️
 
Hej. Ja się panicznie boję zrobić betę, a potem drugą 🥺 planowo okres powinnam dostać ok przyszłego wtorku. Kreski na teście z każdym dniem wyraźniejsze. Nie wiem też jak ja wytrzymam do wizyty u lekarza😔jestem mega panikarą, ale w żadnej ciąży u mnie nie było spokojnie🥺dodatkowo ciągle panikuje czy jakiekolwiek krwi, skrzepów czy barwionego śluzu nie zobaczę 😔
 
reklama
Hej. Ja się panicznie boję zrobić betę, a potem drugą 🥺 planowo okres powinnam dostać ok przyszłego wtorku. Kreski na teście z każdym dniem wyraźniejsze. Nie wiem też jak ja wytrzymam do wizyty u lekarza😔jestem mega panikarą, ale w żadnej ciąży u mnie nie było spokojnie🥺dodatkowo ciągle panikuje czy jakiekolwiek krwi, skrzepów czy barwionego śluzu nie zobaczę 😔
Jeśli się boisz, to nie rób bety, tylko czekaj na wizytę u lekarza. Kiedy idziesz?
Do toalety idę też z duszą na ramieniu, że coś zobaczę. Rozumiem. 😓
 
Do góry