reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

mam baaaaardzo sucho! Zawsze przed okresem miałam śluz a tu nic 😳 ale mam tez infekcje dlatego byłam leczona (nie wiedziałam, ze jestem w ciazy). Ginekolog nie chciała zrobić usg.. może już bym wtedy się dowiedziała.. zobaczyła „na oko” i powiedziała ze mam przez 3 dni sfałszować krem clotrimazolum..
Czuje lekki niepokój po tym.. ale czasu już nie cofnę 😔
spokojnie, wiele kobiet na początku ciąży nie wie ze w niej jest i robią wiele rzeczy zakazanych w ciąży I rodzą zdrowiutkie i sloczniutkie dzieci 🥰 moja znajoma na samym początku ciąży (jeszcze nic nie wiedziała, że coś się kroi) pojechała na babski weekend na którym ponoć porobiła się najbardziej od X lat, że ledwo przytomna była, po powrocie choroba + antybiotyk i myślała że przez chorobe wlasnie jej się okres przesuwa. No i jak za jakoś czas coś ja tknęło zeby test zrobić to z płaczem do lekarza jechała bo myślała że już pozamiatane i co? Teraz ma zdrowego, ślicznego chlopaka który właśnie kończy podstawówkę 😉😅 jak to jej lekarz powiedzial- naturą wie co robi i początek ciąży nie jest tak bardzo "wrazliwy" na "nieprawilne ciążowo zachowania" jakby się mogło zdawać. Owszem pierwszy trymestr jest istotny i wręcz kluczowy, ale samiutkie poczatki nie mogą takie być bo by rodzaj ludzki wyginał 😅🤣
 
reklama
To pierwsza ciąża? Dziwne to że masz sucho. Ja i większość dziewczyn mamy bardzo mokro wręcz non stop sprawdzamy czy to nie krew 🙃
ja przed terminem miesiączki i chwilę po będąc w ciąży też mam mega sucho. Zauważyłam to w tej i ostatniej ciąży. Normalnie aż mnie wszystko uwiera. Mokro robi mi się dopiero z tydzień później czyli Ok.5t.
 
@Bibi89 piszesz że nie odpowiedzialne jest branie progesteronu przed wizyta z USG. A co powiesz jak ginekolog zapisuje np duphaston już po owulacji i każe zrobić test po 10 dniach jak pozytywny to kontynuować, jak negatywny to przerwać ? 😄 Wogole to chciałam iść do gina na NFZ to termin na 9wrzesnia 😁
Tak jak napisałaś, to zalecenie lekarza, na jakiejś podstawie, np stwierdzona niedomoga luetalna albo protokół inseminacyjny czy invitro. Ja mówię o sytuacji gdzie wszystko jest ok ale "na wszelki wypadek sobie wezme duphaston" 🤷🏽‍♀️ niestety, może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Nie kwestionuje tutaj zaleceń lekarza.
 
spokojnie, wiele kobiet na początku ciąży nie wie ze w niej jest i robią wiele rzeczy zakazanych w ciąży I rodzą zdrowiutkie i sloczniutkie dzieci 🥰 moja znajoma na samym początku ciąży (jeszcze nic nie wiedziała, że coś się kroi) pojechała na babski weekend na którym ponoć porobiła się najbardziej od X lat, że ledwo przytomna była, po powrocie choroba + antybiotyk i myślała że przez chorobe wlasnie jej się okres przesuwa. No i jak za jakoś czas coś ja tknęło zeby test zrobić to z płaczem do lekarza jechała bo myślała że już pozamiatane i co? Teraz ma zdrowego, ślicznego chlopaka który właśnie kończy podstawówkę 😉😅 jak to jej lekarz powiedzial- naturą wie co robi i początek ciąży nie jest tak bardzo "wrazliwy" na "nieprawilne ciążowo zachowania" jakby się mogło zdawać. Owszem pierwszy trymestr jest istotny i wręcz kluczowy, ale samiutkie poczatki nie mogą takie być bo by rodzaj ludzki wyginał 😅🤣
Jak ja,która wzięła pół tabletki na ketoprofenie plus wypiła piwo nie jedno ciepłym wieczorkiem ,także no ...
 
To jest najlepszy test ciążowy na świecie. Przy poprzedniej ciąży pilnował mnie 9 miesięcy, teraz znowu zaczął. Najlepsza miejscówka to na mnie, a najlepiej na brzuchu.
 

Załączniki

  • IMG_4144.JPG
    IMG_4144.JPG
    73,6 KB · Wyświetleń: 39
reklama
Do góry