reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

A pytanko do mamusiek z bobolkami juz na pokładzie- macie jakieś sugestie co do tego od kiedy najlepiej zacząć smarować brzuch zeby zapobiec rozstępom? Czy są jakieś symptomy tego ze juzbsie powinno zacząć (np że skóra zaczyna swędzieć czy coś?). Ja wiem ze to jest mega wczesny etap jeszcze, ale mój brzuch jest trochę opuchnięty juz (zaczynam mieć problemy zeby sie dopiąć w spodniach) I nie chciałabym przegapić odpowiedniego momentu 😜 no i czym najlepiej wtedy smarować brzuszek? Bio Oil? Czy jakiś specjalny specyfik dla mam?
Ja zaczęłam smarować bardzo szybko. Jakoś po pierwszej wizycie u ginekologa. Polecana jest Mustela, ale tak naprawdę to nie ma większego znaczenia, byleby było bardzo nawilżające. Ja w pierwszej ciazy nie miałam rozstępow, ale pojawiły się za to po 🙈🙈🙈 na piersiach
 
reklama
mam nadzieję że coś zobaczę 😔 bo śniło mi się że się okazało że tam nic nie ma i że to jakaś taka ciąża sztuczna, której symptomy były wywołane przez leki. Pozniej miałam jakiś sen znowu, że niby bylam w ciąży I urodziłam dziecko,ale okazało się że to dziecko jednak nie było moje i że to lekarz mnie w błąd wprowadzil🤦🏼‍♀️ wiem ze to tylko sny i to w dodatku głupie, ale jakieś takie hyky realistyczne że od rana w stresie jestem 😔🤦🏼‍♀️
to są objawy ciąży, bogate i żywe sny :) nie nakręcaj się nimi za bardzo, to po prostu nasze przeżycia o przemyślenia z dnia. Mi już 2 razy też się okres czy poronienie śniło.
 
A pytanko do mamusiek z bobolkami juz na pokładzie- macie jakieś sugestie co do tego od kiedy najlepiej zacząć smarować brzuch zeby zapobiec rozstępom? Czy są jakieś symptomy tego ze juzbsie powinno zacząć (np że skóra zaczyna swędzieć czy coś?). Ja wiem ze to jest mega wczesny etap jeszcze, ale mój brzuch jest trochę opuchnięty juz (zaczynam mieć problemy zeby sie dopiąć w spodniach) I nie chciałabym przegapić odpowiedniego momentu 😜 no i czym najlepiej wtedy smarować brzuszek? Bio Oil? Czy jakiś specjalny specyfik dla mam?
Ja się smarowałam mniej więcej od początku, rozstępy miałam tylko na piersiach, ale wydaje mi się, że to jest loteria i zależy od skłonności. Bo ja akurat rzadko mam rozstępy mimo dodatkowych kg.
 
Dziewczyny czy według was to ciąża czy moje urojenie? Każdy mi wmawia, że to nie ciąża 😂😂😂 Trzy testy robiłam i trzy takie same. Czy jak pójdę w czwartek na USG (4+4) to bedzie coś widać?
Pozytyw :) Wszystko zależy od tego jak dawno była owulacja. Ja jestem 4+3 i pierwszy pozytywny test miałam ponad tydzień temu :p A inna babka 4+3 dopiero będzie miała bladą kreskę. Zrób betę to zobaczysz jak daleko jest od tego 1000 kiedy to podobno ma się uwidocznić zarodek.
 
🫣 tez mam takie myśli 😳 w piątek powiedziałam sobie ze sprawdziłam przyrost i jest okey wiec więcej nie sprawdzam a w niedziele już zastanawiałam się czy dzisiaj nie zbadać po 72h 😅 nie poszłam, ale już sobie pomyślałam ze pójdę przed wizyta u lekarza… mam nadzieje ze się powstrzymam…
Ja mam podobne rozkminy 🤣

Przyznam Wam się szczerze, że nie wytrzymałam 😑 miałam mieć wizytę 19go dopiero (7+1) ale dziś w nocy miałam takie straszne sny, że się zaczęłam stresować że może tam się nic nie rozwija albo że nie różnej się dobrze, że umówiłam się na wizytę na jutro (6+1) 🙈 mam nadzieję że coś już będzie widać, cokolwiek.... Bo jak bylam 4+5 na wizycie to nic nie było widać 😔 mega mam stresa że może tylko organizm na leki reaguje a nie na ciaze? I piersi to mam od duphastonu i luteiny powiekszone, a nie dlatego że Kropek sobie rośnie 🙈 do wczoraj byłam cierpliwa a ta dzisiejsza noc i te sny rozłożyły mnie na łopatki 😔😢
Ja miałam iść za tydzień ale nie wytrzymam tyle i już w środę ide 😁 Jutro też chyba krew zbadam żeby wiedzieć na czym stoję 😆

Po wizycie :) wg usg 6t3d a wg om 6t1d ale to by się w owu pokrywało w sensie kiedy czułam ;)
Wszystko dobrze, mogę wszystko jesc kawę jedna słaba wiec wole w ogóle, henny nie robić tu tak średnio :/ serduszko było widać ale tak lekko nie wiem czy pęcherzyk ma 6mm czy dziecko bo już oczywiście zapomniałam z tego wszystkiego 🙈 generalnie wszystko dobrze tylko kicham :( wiec chyba wodzionka wjedzie dzisiaj żeby mnie nie rozłożyło 😞
Gratulacje! Ponoć jak widać serduszko to już duże szanse że będzie dobrze! Kuruj się, może syrop z cebuli?

woow! Pięknie 😍 ja nie badałam już dawno i jakoś się biję strasznie że tam nic się nie rozwija 🙈 Bosz to szaleństwo jakieś co to się w mojej głowie dzieje.

A pytanko do mamusiek z bobolkami juz na pokładzie- macie jakieś sugestie co do tego od kiedy najlepiej zacząć smarować brzuch zeby zapobiec rozstępom? Czy są jakieś symptomy tego ze juzbsie powinno zacząć (np że skóra zaczyna swędzieć czy coś?). Ja wiem ze to jest mega wczesny etap jeszcze, ale mój brzuch jest trochę opuchnięty juz (zaczynam mieć problemy zeby sie dopiąć w spodniach) I nie chciałabym przegapić odpowiedniego momentu 😜 no i czym najlepiej wtedy smarować brzuszek? Bio Oil? Czy jakiś specjalny specyfik dla mam?
Ja smaruje bio oilchoc trochę drogi. Fajny też jest olejek dla kobiet w ciąży Pallmers . Rozstępy miałam przed ciąża na ramionach, udach i piersiach a podczas ciąż mi się pojawiły jeszcze na brzuchu mimo smarowania. Nie przejmuje się tym zbytnio.

oj ja często czuje się taka jakby pijaniutka 😅 to nie są jakieś mega zawroty głowy, ale takie jakby otępienie i odurzenie 🙃 no i raz aż mi się gwiazdy przed oczami pokazały jak szybko wstałam 😉 ale to tylko raz. Zazwyczaj to taka właśnie jestem "zalrecona" 😅
Ja też się czuję jak pijana 🤣

Dziewczyny czy według was to ciąża czy moje urojenie? Każdy mi wmawia, że to nie ciąża 😂😂😂 Trzy testy robiłam i trzy takie same. Czy jak pójdę w czwartek na USG (4+4) to bedzie coś widać?
Ciąża! Ja bym poczekała tydzień z wizytą :-) Może jeszcze nic nie być widać.

Ja mam wizytę w środę, beta robiona w piątek 3000, 22 dpt czyli jest szansa że coś zobaczę?
Będzie widać 😃 w środę może już być ok 15tys
 
Ja zaczęłam smarować bardzo szybko. Jakoś po pierwszej wizycie u ginekologa. Polecana jest Mustela, ale tak naprawdę to nie ma większego znaczenia, byleby było bardzo nawilżające. Ja w pierwszej ciazy nie miałam rozstępow, ale pojawiły się za to po 🙈🙈🙈 na piersiach
Mi również dopiero po ciąży 🙈 Na piersiach i pośladkach 😅

Dzięki i mam nadzieję, że faktycznie pozytyw bo przez chwilę zaczęłam wątpić przez ten atak na Mnie ze strony mamy i teściowej, że uroilam sobie kreskę, bo jak ciąża to tylko jak jest bardzo widoczna 😅
 
Dziewczyny! To chyba będę tez ja! 🙏🏼🥹
30 min temu test pozytywny! 🥹
 

Załączniki

  • IMG_3012.jpg
    IMG_3012.jpg
    279,4 KB · Wyświetleń: 57
Gratulacje! Idziesz na badanie krwi? Mocne te kreski 😍
jutro najpierw zrobie drugi test 🥹 spóźnia mi się okres 2 dni, mam bardzo sucha pochwę - jak nigdy! Bol piersi taki jak zawsze (mam mastodynie) wiec w ogóle się nie zorientowałam ale dzisiaj mnie tknęło to ze ja nigdy przed okresem nie miałam aż tak sucho! 🥹
Totalny szok! Bardzo się nie staraliśmy od stycznia - tylko jak wyjdzie to wyjdzie 🥹
Mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze!
I dopowiem jeszcze ze kreski wyszły po namoczeniu w moczu od razu! Bez czekania! 😳
 
reklama
@Bibi89 piszesz że nie odpowiedzialne jest branie progesteronu przed wizyta z USG. A co powiesz jak ginekolog zapisuje np duphaston już po owulacji i każe zrobić test po 10 dniach jak pozytywny to kontynuować, jak negatywny to przerwać ? 😄 Wogole to chciałam iść do gina na NFZ to termin na 9wrzesnia 😁
 
Do góry