reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

U mnie całą ciążę z córką niczym nie smarowalam. Rozstępy się pojawiły ale tylko trzy😅 w ostatnim tyg, a reszta niestety podczas fazy parcia na porodówce 🤦🤦🤦 z synem szybko smarowalam a mój brzuch był ogromny i mam rozstępy nawet na górki łonowym. Według mnie te smarowidła nie działają 🤷
aha dzięki, może to po prostu fizjologia i jednemu tak czy inaczej się nie zrobią a innemu będą się robić od każdego dodatkowego kilograma 🤷🏼‍♀️ ja mam rozstępy na pośladkach i miednicy tak w sumie od niczego wiec u mnie chyba natura nie będzie zbyt łaskawa 😜
 
reklama
Dziewczyny czy według was to ciąża czy moje urojenie? Każdy mi wmawia, że to nie ciąża 😂😂😂 Trzy testy robiłam i trzy takie same. Czy jak pójdę w czwartek na USG (4+4) to bedzie coś widać?
 

Załączniki

  • IMG_20220711_161751.jpg
    IMG_20220711_161751.jpg
    670,8 KB · Wyświetleń: 85
Dziewczyny czy według was to ciąża czy moje urojenie? Każdy mi wmawia, że to nie ciąża 😂😂😂 Trzy testy robiłam i trzy takie same. Czy jak pójdę w czwartek na USG (4+4) to bedzie coś widać?
no wygląda jak pozytywny. 🤩 wiesz co, 4+4 moze byc zbyt wcześnie- wszystko zależy do B-HCG, zrób lepiej najpierw test z krwi. Podobno można coś dojrzeć dopiero jak beta przekroczy 1000 (wg innych lekarzy 1500). Takze bardziej bym się tyn kierowała 😉 ja przy becie mniej niż 1000 nic nie widziałam ,poza grubością endometrium i jajnikami 😜
 
no wygląda jak pozytywny. 🤩 wiesz co, 4+4 moze byc zbyt wcześnie- wszystko zależy do B-HCG, zrób lepiej najpierw test z krwi. Podobno można coś dojrzeć dopiero jak beta przekroczy 1000 (wg innych lekarzy 1500). Takze bardziej bym się tyn kierowała 😉 ja przy becie mniej niż 1000 nic nie widziałam ,poza grubością endometrium i jajnikami 😜
Ja mam wizytę w środę, beta robiona w piątek 3000, 22 dpt czyli jest szansa że coś zobaczę?
 
no wygląda jak pozytywny. 🤩 wiesz co, 4+4 moze byc zbyt wcześnie- wszystko zależy do B-HCG, zrób lepiej najpierw test z krwi. Podobno można coś dojrzeć dopiero jak beta przekroczy 1000 (wg innych lekarzy 1500). Takze bardziej bym się tyn kierowała 😉 ja przy becie mniej niż 1000 nic nie widziałam ,poza grubością endometrium i jajnikami 😜

O krwi to wiem, ale trudno, będą musieli zaczekać z potwierdzeniem trochę bo na krew się nie wybiorę 😅 W poprzedniej ciąży pobieranie krwi to była moja zmora, dla mnie jest to gorsze od porodu 😂 Na porodówce się ze Mnie śmiali bo wenflonu nie byli mi wstanie założyć tak mnie bolało a rodziłam do ostatniej chwili bez znieczulenia bo gościu nie miał czasu przyjść do mnie 😬 Nie wiem jak to działa bo mam wysoki próg bólu ale wenflon i pobieranie krwi mnie miażdży. Raz w szpitalu chcieli mi założyć przed znieczuleniem ogólnym i ostatecznie się poddali i najpierw znieczulili a potem wenflon założyli 😂
 
A pytanko do mamusiek z bobolkami juz na pokładzie- macie jakieś sugestie co do tego od kiedy najlepiej zacząć smarować brzuch zeby zapobiec rozstępom? Czy są jakieś symptomy tego ze juzbsie powinno zacząć (np że skóra zaczyna swędzieć czy coś?). Ja wiem ze to jest mega wczesny etap jeszcze, ale mój brzuch jest trochę opuchnięty juz (zaczynam mieć problemy zeby sie dopiąć w spodniach) I nie chciałabym przegapić odpowiedniego momentu 😜 no i czym najlepiej wtedy smarować brzuszek? Bio Oil? Czy jakiś specjalny specyfik dla mam?
Najlepiej jak najszybciej 😉 ogólnie wszystko zależy od genetyki a nie od tego czym będziemy się smarować. Ja smaruje się naturalnym olejkiem migdałowym z rossmanna ☺️ Tylko ja i tak jestem już „tygrysica” 😅 moja pierworodna na sam koniec była bardzo bardzo bardzo aktywna ☺️ Zatrzymali mnie w szpitalu tydzień po terminie bo brzuszek miałam mały, dziecko jak na pierwsze duże bo 3800g i do tego mala miała jeszcze miejsce żeby raz być z prawej raz z lewej strony. Tak się kręciła ze nawet ktg nie mogli zrobić, także mam pamiątkę 😜 ale się już pogodziłam, wole być „tygrysica” i mieć moje skarby niż być piękna bez dzieci ❤️
 
O krwi to wiem, ale trudno, będą musieli zaczekać z potwierdzeniem trochę bo na krew się nie wybiorę 😅 W poprzedniej ciąży pobieranie krwi to była moja zmora, dla mnie jest to gorsze od porodu 😂 Na porodówce się ze Mnie śmiali bo wenflonu nie byli mi wstanie założyć tak mnie bolało a rodziłam do ostatniej chwili bez znieczulenia bo gościu nie miał czasu przyjść do mnie 😬 Nie wiem jak to działa bo mam wysoki próg bólu ale wenflon i pobieranie krwi mnie miażdży. Raz w szpitalu chcieli mi założyć przed znieczuleniem ogólnym i ostatecznie się poddali i najpierw znieczulili a potem wenflon założyli 😂
o matulu to faktycznie! 😲 no nic to pozostaje się uzbroić w cierpliwość. Najlepiej iść na wizytę w 6tygodniu wtedy już na 90% coś lekarz powinien być w stanie zobaczyć- u jednych mniej u innych więcej, to zauważyłam bardzo indywidualne ☺️
 
reklama
A pytanko do mamusiek z bobolkami juz na pokładzie- macie jakieś sugestie co do tego od kiedy najlepiej zacząć smarować brzuch zeby zapobiec rozstępom? Czy są jakieś symptomy tego ze juzbsie powinno zacząć (np że skóra zaczyna swędzieć czy coś?). Ja wiem ze to jest mega wczesny etap jeszcze, ale mój brzuch jest trochę opuchnięty juz (zaczynam mieć problemy zeby sie dopiąć w spodniach) I nie chciałabym przegapić odpowiedniego momentu 😜 no i czym najlepiej wtedy smarować brzuszek? Bio Oil? Czy jakiś specjalny specyfik dla mam?
generalnie to i tak podobno genetyka i smarowanie niewiele pomaga, ale ja się mimo to smarowałam. Jak już brzuch robił się spory, wcześniej nie. Ja coś chyba od dr Eris używałam, nie pamietam.
 
Do góry