reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

doskonale Cię rozumiem. Tydzień temu byłam na parapetówie. Nogi mnie bolały i kręgosłup od stania, non stop powstrzymywałam się od ziewania i tylko marzyłam o kanapie, lub łóżku. Potem m. napisał do mnie, że nie może uśpić T. Więc wyszłam 21:40 obiecując wszystkim, że wrócę, ale jak już się z młodym położyłam, to nie dałam rady. Zostałam w domu i nawet nic, nikomu nie napisałam. Tak mi było wtedy dobrze… 😂😂😂
No ja zakończyłam imprezę o 21 z przytupem. Przypomnilo mi się, że ostatnio nie obrałam młodej marchewki tylko ja umyłam i dostałam spazmów, że będę miała toksoplazmoze. W 0,1 sekundy przeszłam od normalnosci w dziki płacz, cały mój stolik mnie pocieszał, oczywiście wszyscy juz wiedzą, że jestem w ciąży 👍👍
 
reklama
Moj gin bierze 150zl za wizytę ciazowa a ostatnio za betę i proga 100zl zapłaciłam więc chcąc zrobić przyrost to bym 200zaplacila 😁 U mnie też na początku w straconych ciazach wszystko było ok, przyrosty ponad 200% , ostatnia to do 13 tyg była prawidłowa i wtedy niestety serduszko przestało bić.
Kurde gdzie wy tych lekarzy znajdujecie, ja 3 lata temu 300 a czasem nawet 350 płaciłam ze łzami w oczach :/
 
Cześć dziewczyny ;)
Wybaczcie, że nie przeczytam całego wątku ale zajęło by mi to dwa dni :p
Nieoficjalnie sie witam, bo podejrzewam, że jestem w ciąży ( 3 test pozytywne )
Oczywiście odrazu umówiłam się na wizytę NFZ do ginekologa zapisały mnie w tygodniu 9+4. Pomimo moich sprzeciwów że to za późno, twierdzą, że to nie jest późno, do 10 tyg maja czas na potwierdzenie.
Zapisałam się też prywatnie w tygodniu 7+2 bo nie wytrzymam tak długo.
A do sedna wykonałam badania krwi Morfologie: wynik podwyższone:
MCV wyszlo 98 ( norma 95 )
MCH 33 ( norma 32 )
Na internecie piszą że oznacza to niedobór witaminy b12, folianu, bądź żelaza.
Dodam ze o dziecko staramy się 1.5 roku od tego czasu stosuje Prenatal Uno. Dziwi mnie brak witamin. . Powinnam się martwić tymi wynikami ?
Podpowiecie coś :)
 
Cześć dziewczyny ;)
Wybaczcie, że nie przeczytam całego wątku ale zajęło by mi to dwa dni :p
Nieoficjalnie sie witam, bo podejrzewam, że jestem w ciąży ( 3 test pozytywne )
Oczywiście odrazu umówiłam się na wizytę NFZ do ginekologa zapisały mnie w tygodniu 9+4. Pomimo moich sprzeciwów że to za późno, twierdzą, że to nie jest późno, do 10 tyg maja czas na potwierdzenie.
Zapisałam się też prywatnie w tygodniu 7+2 bo nie wytrzymam tak długo.
A do sedna wykonałam badania krwi Morfologie: wynik podwyższone:
MCV wyszlo 98 ( norma 95 )
MCH 33 ( norma 32 )
Na internecie piszą że oznacza to niedobór witaminy b12, folianu, bądź żelaza.
Dodam ze o dziecko staramy się 1.5 roku od tego czasu stosuje Prenatal Uno. Dziwi mnie brak witamin. . Powinnam się martwić tymi wynikami ?
Podpowiecie coś :)
Gratuluję :) Z tym MCV nie pomogę, bo ja mam w normie mimo bardzo niskiej ferrytyny. Ale generalnie żelazo się mega trudno suplementuje. Ja regularnie brałam witaminy, poszłam jeszcze przed ciążą i okazało się, że mam prawie puściutko w ferrytynie. Niektóre osoby tak mają, moja koleżanka idzie nawet na jakieś zastrzyki w związku z tym. Więc jak najbardziej można mieć niedobor mimo witamin. Ale też niektóre normy morfologi wyglądają inaczej dla kobiet w ciąży. Ja w pierwszej ciąży też miałam coś podwyższone ale wszędzie w necie pisali, że w ciazy moze tak być. I lekarz też mi mówił, że jest ok. Wydaje mi się, że takie małe różnice nie są istotne.
 
No ja zakończyłam imprezę o 21 z przytupem. Przypomnilo mi się, że ostatnio nie obrałam młodej marchewki tylko ja umyłam i dostałam spazmów, że będę miała toksoplazmoze. W 0,1 sekundy przeszłam od normalnosci w dziki płacz, cały mój stolik mnie pocieszał, oczywiście wszyscy juz wiedzą, że jestem w ciąży 👍👍
ech, nastroje ciążowe. Będzie dobrze 😘 nie nakręcaj się.
 
A mi się dzisiaj śniły głupoty jakieś 🤦‍♀️No jakiś ciążach ale chorych u moich koleżanek, jakieś poronienia 🤦‍♀️
Chyba za dużo się martwimy tym w dzień, że potem takie durnoty się śnią 🙈
 
reklama
Gratuluję :) Z tym MCV nie pomogę, bo ja mam w normie mimo bardzo niskiej ferrytyny. Ale generalnie żelazo się mega trudno suplementuje. Ja regularnie brałam witaminy, poszłam jeszcze przed ciążą i okazało się, że mam prawie puściutko w ferrytynie. Niektóre osoby tak mają, moja koleżanka idzie nawet na jakieś zastrzyki w związku z tym. Więc jak najbardziej można mieć niedobor mimo witamin. Ale też niektóre normy morfologi wyglądają inaczej dla kobiet w ciąży. Ja w pierwszej ciąży też miałam coś podwyższone ale wszędzie w necie pisali, że w ciazy moze tak być. I lekarz też mi mówił, że jest ok. Wydaje mi się, że takie małe różnice nie są istotne.
Dziękuję za odpowiedź :)
 
Do góry