reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Nigdy nie byłam na NFZ u gina 🙈 jakoś wydaje mi się to traumatyczne bardzo hahaha...ale też słyszałam, że warto dla części badań. Ja mam opiekę w Medicover i pewnie część pójdzie z pakietu ale na pewno i tak będą coś kasować...😔
A ja mam bardzo fajną panią ginekolog właśnie na NFZ i zamierzam prowadzić u niej ciążę 🙂 Jedynym minusem jest to, że aparat do USG jest na innym piętrze i trzeba czekać na nie po wizycie zamiast w trakcie mieć.
 
Dziewczyny, a w sumie mam pytanie. Z racji tego, że jestem chuderlakiem to chciałabym zacząć się czymś już smarować co by za wczasu jakos wyglądać. Wiem, że w dużej mierze to genetyka ale co polecacie na rozstępy?
 
Domyślam się, że mało nie jest. Natomiast i tak głównym ginekologiem będzie prywatny. Ma dobry sprzęt i sporo specjalizacji poronionych więc na pewno będzie odpowiadał na wszystkie moje pytania. Pomógł mi przy torbieli na jajniku więc wolę zaufać jemu przy prowadzeniu ciąży. Na NFZ chce po prostu same skierowania - zwłaszcza, że u nas większość lekarzy w przychodni to kobiety, a ja jakoś do nich nie mam zaufania. Wolę facetów 😂
Moim prowadzącym też będzie prywatny. I tez facet 😄 I tez ufam tylko jemu 😊
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja też poszłabym później, ale mam już od miesiąca ten termin zarezerwowany, więc już pójdę [emoji14]

Ja miałam iść z nadżerką za tydzień a pójdę za 2 z ciąża [emoji1787]

Trzymam kciuki! U mnie przy 4+4 jak wiesz był juz pęcherzyk widoczny, więc jak Twój ginekolog ma dobry sprzęt to jest duża szansa, że 5+0 zobaczysz[emoji4] Daj znać!

Si dokładnie, bo wszystko zależy od tego gdzie będzie dzidziuś umiejscowiony i czy przez powłoki brzuszne coś będzie widać. Najczęściej u Pań przy kości dłużej się wykonuje usg dopochwowe.

Nie zawsze, ale jak też kobieta jest przy kości to robią dopochwowo. Ja w poprzedniej ciąży miałam 12+1 prenatalne i już mi przez brzuch robił USG.

Cześć dziewczyny [emoji2772] Umówiłam wizytę na 15 lipca, już się nie mogę doczekać [emoji846] Wtedy będzie 6+5. Objawów nie mam nadal żadnych oprócz mega bolących i napompowanych piersi. A jak u Was z objawami?

Też mam wizytę 15 lipca, ale u mnie będzie 7+5.

Woow, serio? [emoji2962] Kurde, a ja właśnie idę jutro na NFZ [emoji28] Zobaczymy, jak to będzie

Ja wcześniej chodziłam na NFZ do faceta to facet porażka. Kilka wizyt chodziłam prywatnie do mojej pani ginekolog potem położna mnie przepisała na NFZ i bez różnicy wizyty zawsze pani doktor jest miła.

Dziewczyny, a w sumie mam pytanie. Z racji tego, że jestem chuderlakiem to chciałabym zacząć się czymś już smarować co by za wczasu jakos wyglądać. Wiem, że w dużej mierze to genetyka ale co polecacie na rozstępy?

Nie zawsze musisz mieć spory brzuch, ja w poprzedniej ciąży 10kg do przodu a brzuch dosłownie malutki i nic nie mam. Trochę smarowałam z rossmana balsamem jakimś cj jak się zarejesterujesz oliwka z tego jest za grosz chyba firma babydream czy jakoś tak.
 
Ostatnia edycja:
A ja mam bardzo fajną panią ginekolog właśnie na NFZ i zamierzam prowadzić u niej ciążę 🙂 Jedynym minusem jest to, że aparat do USG jest na innym piętrze i trzeba czekać na nie po wizycie zamiast w trakcie mieć.
Jak masz swoją zaufaną to pewnie! Ja nie mam jednego gina. Do tej pory nie miałam problemów i na wizyty kontrolne szłam jak mi termin pasował 😆 czasem trafiłam do tego samego... wiadomo...ale to był czysty przypadek ;) teraz trzeba kogoś wybrać...i jak widzę te odległe terminy i godziny to aż się boje 🙄 bez kitu trzeba brać L4 albo chyba urlop na wizytę 🙈
 
Jak masz swoją zaufaną to pewnie! Ja nie mam jednego gina. Do tej pory nie miałam problemów i na wizyty kontrolne szłam jak mi termin pasował 😆 czasem trafiłam do tego samego... wiadomo...ale to był czysty przypadek ;) teraz trzeba kogoś wybrać...i jak widzę te odległe terminy i godziny to aż się boje 🙄 bez kitu trzeba brać L4 albo chyba urlop na wizytę 🙈
No ja właśnie już na lipiec się nie dostanę do tej mojej dlatego prywatnie pójdę wcześniej do innej. Godziny w środku dnia i muszę kombinować, żeby koleżanka mnie zastąpiła w pracy na kilka godzin 🙄
 
Dziewczyny, a w sumie mam pytanie. Z racji tego, że jestem chuderlakiem to chciałabym zacząć się czymś już smarować co by za wczasu jakos wyglądać. Wiem, że w dużej mierze to genetyka ale co polecacie na rozstępy?
Ja kupiłam sobie Tołpy zestaw na start (W sumie to mam go od stycznia kiedy się nie przydał) A jak mi potwierdza ciążę...w sensie, że serduszko itp. to zacznę szaleć w tym temacie.
Grunt to chyba natłuszczać skórę...
 
Dziewczyny, a w sumie mam pytanie. Z racji tego, że jestem chuderlakiem to chciałabym zacząć się czymś już smarować co by za wczasu jakos wyglądać. Wiem, że w dużej mierze to genetyka ale co polecacie na rozstępy?
Olejki, jakieś kremy/balsamy z masłem shea.
Bardzo dobre na rozstępy są peelingi i masaż:)
 
reklama
Do góry