reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2020

reklama
Ja codziennie pod prysznicem na ledzwia leje gorąco wodę 🙈😂 bo uwielbiam, bo mnie to relaksuje, bo dzięki temu podgrzewam nerki (wg medycyny chińskiej są źródłem energii dla całego naszego organizmu i kluczowe w ogóle do zajścia w ciążę)
A stresujesz się może czymś teraz?
W wieku 19 lat miałam operację kręgosłupa... Ból kręgosłupa towarzyszył mi od zawsze. Odkąd zauważyłam jak ważna jest odpowiednia higiena ( ta głowy również!) kręgosłup boli mnie bardzo rzadko. Kiedyś niemal codziennie i niemal codziennie że środkami przeciwbolowymi. Teraz, szczerze nie wiem kiedy wzięłam coś przeciwbólowe.
Bóle w odcinku ledzwiowym bardzo często pojawiają się na skutek bólu z brzucha ( skurcze macicy, problemy trawienne ale i stres który wiele ludzi kumuluje właśnie w brzuchu). Pomysł o tym... Może od tej strony najpierw musisz rozluźnić
Polecam masaż lomi-lomi. Jest jak najbardziej dla kobiet w ciąży (wykonają ci go po prostu na boku).... Jest mega rozluzniajacy dla ciała i ducha
Jeżeli twoja ciąża przebiega super prawidłowo a ciepło rozluźnia twoje ciało.... Ja bym robiła ciepłe okłady. Moja metoda na bóle kręgosłupa to właśnie ciepły prysznic z planem wody na ledzwia, potem nawet jeszcze można jakiś olej rozgrzewający, szlafrok i do ciepłego łóżka.... I relaks jakiś można do tego jeszcze yt sobie puścić. Czasem nawet dodatkowo kocem albo chusta owijam ledzwia.
Mnie póki co.... Tfu tfu.... Tylko raz kręgosłup bolał w ciąży

A może nospa by pomogła?
 
Ostatnia edycja:
Ja codziennie pod prysznicem na ledzwia leje gorąco wodę 🙈😂 bo uwielbiam, bo mnie to relaksuje, bo dzięki temu podgrzewam nerki (wg medycyny chińskiej są źródłem energii dla całego naszego organizmu i kluczowe w ogóle do zajścia w ciążę)
A stresujesz się może czymś teraz?
W wieku 19 lat miałam operację kręgosłupa... Ból kręgosłupa towarzyszył mi od zawsze. Odkąd zauważyłam jak ważna jest odpowiednia higiena ( ta głowy również!) kręgosłup boli mnie bardzo rzadko. Kiedyś niemal codziennie i niemal codziennie że środkami przeciwbolowymi. Teraz, szczerze nie wiem kiedy wzięłam coś przeciwbólowe.
Bóle w odcinku ledzwiowym bardzo często pojawiają się na skutek bólu z brzucha ( skurcze macicy, problemy trawienne ale i stres który wiele ludzi kumuluje właśnie w brzuchu). Pomysł o tym... Może od tej strony najpierw musisz rozluźnić
Polecam masaż lomi-lomi. Jest jak najbardziej dla kobiet w ciąży (wykonają ci go po prostu na boku).... Jest mega rozluzniajacy dla ciała i ducha
Jeżeli twoja ciąża przebiega super prawidłowo a ciepło rozluźnia twoje ciało.... Ja bym robiła ciepłe okłady. Moja metoda na bóle kręgosłupa to właśnie ciepły prysznic z planem wody na ledzwia, potem nawet jeszcze można jakiś olej rozgrzewający, szlafrok i do ciepłego łóżka.... I relaks jakiś można do tego jeszcze yt sobie puścić. Czasem nawet dodatkowo kocem albo chusta owijam ledzwia.
Mnie póki co.... Tfu tfu.... Tylko raz kręgosłup bolał w ciąży

A może nospa by pomogła?
 
Potwierdzam:) rytuał polewania ciepła woda pod prysznicem stosuje, mimo że mam problem z szyjka, ale leje na plecy, nie na brzuch, i 15 minut nie godzinę, to mój największy relaks… świadomie go sobie nie odmawiam, w pełni potwierdzam tez, ze często stres lokuje się w lędźwiach, czasem po cięższym dniu w pracy albo jakiejś ciężkiej sytuacji plecy bolały mnie kilka dni, ale tez niestety Dzidzia może uciskać w tak wysokiej ciąży, może jakieś lekkie ćwiczenia stabilizujące na macie?
 
Zksiazki rodzic można latwiej
 

Załączniki

  • IMG_20200123_1404349.jpg
    IMG_20200123_1404349.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 33
Zksiazki rodzic można latwiej
Eh, tylko jedno zdjęcie weszło? Nie przechodzi też w większej ilości w prywatnych wiadomościach... Nie pamiętam jak się to robiło 🤔
Weź z jogi:
koci grzbiet
leżenie na plecach stopy złączone razem kolana na boki
Leżysz na plecach, zgiete kolana unosisz trochę nogi do góry i kolana najpierw na prawo (tak poleżeć) a potem na lewo położyć polozyc


Właśnie mi koleżanka przesłała
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry