reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Madzia a ile bierzesz magnezu ? Przeczytałam ze kobieta w ciąży powinna mieć dawkę około 400- 450 . Mój ginekolog mi to potwierdził .
Pytam z ciekawości bo tez biorę magneb6 i on ma w jednej tabletce 48. Oczywiście zdaje sobie sprawę ze magnez przyswajamy tez z pożywienia i dodatkowo występuje on w tabletkach dla kobiet w ciąży . Po moim obliczeniu powinnam brać 4 magnezy plus 2 tabletki symvital mama żeby dawka była właśnie w normie .
Mi tez badali krzepliwość jak leżałam z krwotokami w szpitalu i okazało się ze jest w porządku .
Dodatkowo tydzień temu robiłam morfologię i mocz i ginekolog stwierdził ze jest książkowo.
Teraz czekam na 19 listopada na połówkowe.
Mam nadzieje ze wszytko będzie ok .
Powiedz mi ile trwało badanie ?
Aaaaa i JeszcE jedno pytanko - czujecie już ruchy dzidziusia ?
Ja jutro zaczynam 19 tydzień i póki co nic .
Mimo ze dzieciątko jest bardzo ruchliwe - każde badanie to szał :) nogi , ręce , prawo , lewo .
Wydawało mi się , ze skoro dzidziuś tak skacze to poczuje go szybciej a tu nic z tego :/
Może ja nie umiem tego odczuć , nie wiem .
Ja zaczęłam czuć ruchy w 19 tyg ale jak pisałam gdzieś wcześniej już ich nie czuję za bardzo i nie wiem dlaczego ;/ a kończę 21 tc
 
reklama
Ja biorę 4 tabletki, niektóre dziewczyny 6 i chyba zacznę zwiększać niedługo. Bo brzuch chyba zaczyna twarsniec :( ruchy dokładnie zaczęłam czuć w 18 i 1. Na początku nie nastawialam sie, że to jest to coś po prawej stronie od pępka mnie stuknelo z 2 razy. Można powiedzieć że trochę jak jelita ale teraz jelita są zupełnie indziej zepchniete. Na drugi dzień to samo po prawej stronie na dole. Potem jeden dzień kopala, drugi nie. Zależy jak się ułoży. Teraz już więcej i częściej mąż też od paru dni czuje :) a gdzie masz zlokalizowane łożysko?

Czekam na ten moment . Ja mam jakieś stuknięcia , ale nie wiem czy to dziecko czy jelita . Nie umiem tego ocenić . Łożysko prawidłowo na tylnej ścianie . Póki co , chociaż nie wcale mnie nie zdziwi jak się to zmieni :) ahhaahhahawhah
 
Hejka, ja zamiast się cieszyć ciążą to się martwię i stresuje. Nie czuję dzidziusia za bardzo i teraz tym się strasznie martwię, a kończę 21 tydzień. Wiem, że mała ma hipotrofie ale kilka dni temu czulam wyraźnie jak się wierci. Jak stracę ją to chyba zrobię sobie krzywdę ;/ Kiedyś leczylam się psychiatrycznie, strasznie przeżywałam brak ciąży, niestety teraz nie jest lepiej z moją psychiką. Nie pomaga mi też fakt, że niedawno ileś dziewczyn w moim otoczeniu urodziło zdrowe dzieci i one nie miały żadnych złych wiadomości w ciąży. Te które są teraz, mają również dobre wyniki. Moja mała ma jeszcze delikatnie puls przyspieszony i niedomykalność zastawki :/ i jak tu się nie martwić

Nie możesz tak myśleć !!!! Ja wiem ze się tak mówi i jest ciężko , ale nie możemy takich myśli do siebie dopuszczać . Tez to znam - kilka dziewczyn w moim otoczeniu jest w ciąży , w tym moja szwagierka i tez jest wszystko ok. Czuja się super a jedyne co biorą to witaminy . Nie to co ja - co wizyta to jakiś suprise. Nie jest łatwo , ale jakoś musimy to przetrwać .
 
U mnie również kolejny trymestr nie pozwala w pełni cieszyć się ciąża....
We wrześniu przyplatalo się choróbsko łącznie z zapaleniem zatok, ciągnęło się trzy tyg, dwa tygodnie w miarę i kolejne mega przeziębienie... Naturalne metody przedłużający okres trwania choroby, jestem wykończona kaszle, nie spałam po nocach a lekarze rozkładają rece:cytrynka, cebula, czosnek, miód, imbir i inhalacje z soli....
Na szczęście już przechodzi, mały dobrze się rozwija po usg polowkowym a przede mną sporo do ogarnięcia, bo jeszcze ślub mi się szykuje w grudniu
 
U mnie również kolejny trymestr nie pozwala w pełni cieszyć się ciąża....
We wrześniu przyplatalo się choróbsko łącznie z zapaleniem zatok, ciągnęło się trzy tyg, dwa tygodnie w miarę i kolejne mega przeziębienie... Naturalne metody przedłużający okres trwania choroby, jestem wykończona kaszle, nie spałam po nocach a lekarze rozkładają rece:cytrynka, cebula, czosnek, miód, imbir i inhalacje z soli....
Na szczęście już przechodzi, mały dobrze się rozwija po usg polowkowym a przede mną sporo do ogarnięcia, bo jeszcze ślub mi się szykuje w grudniu

Biedna - tez była przeziębiona coś w sierpniu i trzy dni wyjęte z życiorysu . Herbata , syrop z cebuli i inhalacje z wody i kilka kropli amolu . Ale dobrz wiemy jak wygląda takie leczenie :/
 
Mam dzisiaj wizytę na 17. I coraz bardziej się stresuję, zaczęłam obserwować ten mój brzuch i on jest prawie cały czas twardy albo np po jednej stronie albo na dole, myślę że to dziecko się ułożyło tak. Tak czy siak stresuje się. Mam milin pytam, spisała na kartę, obym niczego nie zapomniała. Ostatnio wizytę miałam miesiąc temu a tyle się wydarzyło że hoho. Zresztą ja nie przepadam za moim lekarzem, jest strasznie rozstrzepany, mówi jedno za chwilę drugie, nigdy nic nie pamięta, może dzisiaj mi chociaż usg szyjki zrobi bo jak jestem po polowkowych to się nie garnie do badania w ogóle a 200 zł bierze, gdyby nie fakt że nie chce mieć zwolnienia od kolejnego lekarza(1 miałam u takiego gościa, że od razu uciekalam gdzie pieprz rośnie :D) to pewnie bym zmieniła... Zobaczymy jak dzisiaj, nastawiona jestem butnie... Aa i jeszcze muszę iść odebrać przed wizytą mocZ(ciekawe czy dalej są bakterie i krew aż boję się zobaczyć jak te moje płytki krwi). Zawsze na wizyty chodzi ze mną mąż, a dzisiaj w pracy :( zawsze jakoś odwazniejsza jestem przy nim :)
 
Dziewczyny, czy szyjka macicy 34mm w 22 tygodniu to wielki dramat? Lekarz kazał mi się oszczędzać, mniej biegać, ale jestem lekko przerażona ale jeszcze miesiąc temu było 40mm...
 
reklama
Do góry