reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

ostatnio były krótsze o 2 tyg, teraz o 6 ;/ czasem o 3-4 tyg. Ogólnie mała rośnie w swoim tempie😄
Nie stresuj się na zapas, może rzeczywiście tak jak dziewczyny pisały lekarz niedokładnie oznaczył długość. U mnie na usg według wyliczeń jednego razu waga szacowana małego była 1800g a dwa tygodnie później 1700g więc najprawdopodobniej źle oznaczyła któryś wymiar czy to główki, brzuszka czy kości udowej, obstawiam ostatnie bo była krótsza o prawie 3tyg. Sprzęt do usg też swoje robi...
Gdzieś na opisie usg prenatalnego była jakaś adnotacja, że dokladnosc wymiarow jest uzależniona od przewodności fal
 
reklama
Hej dziewczyny :)

A orientujecie sie jaka dlugosc nozek ma srednio noworodek ? Mam zmierzona tyllo dlugosc dzidzi od glowy do pupy i zastanawiam sie jaka vedzie duza jak sie urodzi 🥰
 
@Martynka90 nie stresuj się normalny rzetelny lekarz podaje wymiary i centyle a nie tygodnie, ja np w zeszły wtorek 38+4 Marcelina miała 3700g główka 40+6 brzuszek 37+1 a nóżki 39+6, a w ce tyłach wygląda na to że jest w 95cebtyku uśrednione. Dzieci mają już wymiary indywidualne. Jeżeli dobrze pamiętam jesteście niscy z mężem. Ja np z mężem ja mam 174 a mąż 188, jestem najniższa w domu rodzinnym. Z naszej 3 ja byłam najlżejsza ale najdłuższa z tym że urodziłam się 2 tyg przed terminem a moi bracia w i mieli ponad 4kg... A ja 3900... Genetyka też swoje robi, każdy się rodzi inny ;)
 
Dziewczyny jak tam dziś u Was? Ja od rana mam ochotę komuś przywalic 😁 ewentualnie się rozplakac i oczywiście dziś mi się przypomina co kto mi kiedyś powiedział i jak tak można i sama się nakrecam negatywnie.

@Werka0913 A jak u Ciebie po porodzie? Jak się czujesz?
 
@Martynka90 nie stresuj się normalny rzetelny lekarz podaje wymiary i centyle a nie tygodnie, ja np w zeszły wtorek 38+4 Marcelina miała 3700g główka 40+6 brzuszek 37+1 a nóżki 39+6, a w ce tyłach wygląda na to że jest w 95cebtyku uśrednione. Dzieci mają już wymiary indywidualne. Jeżeli dobrze pamiętam jesteście niscy z mężem. Ja np z mężem ja mam 174 a mąż 188, jestem najniższa w domu rodzinnym. Z naszej 3 ja byłam najlżejsza ale najdłuższa z tym że urodziłam się 2 tyg przed terminem a moi bracia w i mieli ponad 4kg... A ja 3900... Genetyka też swoje robi, każdy się rodzi inny ;)
No ja wiem, wiem. Jestem niestety poniżej 1 percentyla :/ mnie tylko zastanawia dlaczego nawet jak zmierzył 62 mm ponad miesiąc temu to po miesiącu wyszło 60mm. :/ i że aż tak się pomylił. No nic już nir marudzę, ale wolalabym żeby moja była w 95 percentylu ;)
 
Dziewczyny jak tam dziś u Was? Ja od rana mam ochotę komuś przywalic 😁 ewentualnie się rozplakac i oczywiście dziś mi się przypomina co kto mi kiedyś powiedział i jak tak można i sama się nakrecam negatywnie.

@Werka0913 A jak u Ciebie po porodzie? Jak się czujesz?
Ja mam ochotę z okna wyskoczyć. Tak samo mnie wszystko drażni i mam ochotę tupac ze złości, może to przyspieszy poród haha.
 
Dziewczyny jak tam dziś u Was? Ja od rana mam ochotę komuś przywalic 😁 ewentualnie się rozplakac i oczywiście dziś mi się przypomina co kto mi kiedyś powiedział i jak tak można i sama się nakrecam negatywnie.

@Werka0913 A jak u Ciebie po porodzie? Jak się czujesz?
Jest super pomimo ze boli szycie i wyszly mi hemoroidy :p jestesmy jeszcze w szpitalu ponkewaz mala ma zoltaczke . Ja osobiście czuje sie dobrze, czuje jak.opadaja hormony bo juz plakalam 2 razy ze chce juz do domu itd. Ale bardzo sie ciesze ze juz jestem po i mam przytulaka przy sobie
 
Jest super pomimo ze boli szycie i wyszly mi hemoroidy [emoji14] jestesmy jeszcze w szpitalu ponkewaz mala ma zoltaczke . Ja osobiście czuje sie dobrze, czuje jak.opadaja hormony bo juz plakalam 2 razy ze chce juz do domu itd. Ale bardzo sie ciesze ze juz jestem po i mam przytulaka przy sobie
Jak to dobrze słyszeć takie pozytywne wrazenia kilka dni po porodzie, bo dużo osób jednak straszy że jest masakra:) ja wczoraj odebrałam łóżeczko i wózek i już widzę tam małego jak sobie spi [emoji3][emoji3] jeszcze tylko troszkę.
Dziewczyny jest 1 marca, za miesiąc o tej porze już chyba każda z Nas będzie trzymać swojego przytulaczka.
 
Jak to dobrze słyszeć takie pozytywne wrazenia kilka dni po porodzie, bo dużo osób jednak straszy że jest masakra:) ja wczoraj odebrałam łóżeczko i wózek i już widzę tam małego jak sobie spi [emoji3][emoji3] jeszcze tylko troszkę.
Dziewczyny jest 1 marca, za miesiąc o tej porze już chyba każda z Nas będzie trzymać swojego przytulaczka.
Powiem tak, moj poród nie byl latwy, najgorsze sa skurcze ale jak juz sie prze to.nic nie czuc serio nic a pozniej to.juz tylko radosc :) i naprawde nie ma czego.sie brać. Mi bardzo pomogla pilka i jak byl skurcz to skakalam na niej a jak nie bylo skirczu to robilam krazenie bioder :) caly porod cos robilam dopiero sie położyłam na parcie. Boli ale szybko sie zapomina:) dla takich małych cudów napawde warto ;)
 
reklama
@Werka0913 A miałaś znieczulenie? Ja to się obawiam rodzenia m.in dlatego że mam drobna budowe, nawet nadgarstki mam drobne i zastanawiam się czy wogole mam co liczyć na jako tako łatwy poród. Mam nadzieję że mój malutki nie będzie duży :)
 
Do góry