reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie gotują - przepisy

Sałatka jest przede wszystkim prosta i szybka (bo ja tam talentem kulinarnym się nie popisuję :-D ) Smakowała nawet przeciwnikom połączeń mięsko-ananas :-)
 
reklama
To ja podaje przepis na bardzo prosta i szybka sałatkę

makaron ryżowy (makaron w kształcie ryżu) - można kupić na dziale z makaronami, podobno sa też w torebkach (jak ryż) - łatwiej się gotuje

ogórek zielony starty na tarce o grubych oczkach

szynka pokrojona w paseczki

majonez z odrobiną jogurtu natoralnego
 
Nie macie czasem wrazenia ze wszystkie salatki sa takie same i ze "to juz bylo"?
Te wszystkie greckie,z kurczakiem,warzywne,sledziowe,z tunczykiem itp-wszystkie w vinegrette albo w majonezie-nuda...

U znajomych ostatnio jedlismy swietna salatke,ktora powtorzylam wczoraj bo akurat dzis odwiedzila mnie kumpela-naprawde pyszna i prosciutka.Proste skladniki i malo pracochlonna.

kiwi w kostke
cebula w kostke lub piorka
tunczyk w kawalkach w zalewie
ugotowany ziemniak w kostke
czerwona fasola konserwowa
feta salatkowa (nie za slona!)

wszystko polac po wierzchu smietana + musztarda,na wierzchu oregano lub bazylia.Zalaczam fotke.Kumpela zachwycona i wziela przepis.Z razowym pieczywem git,roboty 15 min.

I polecam ksiazke "salatki-przepisy czytelnikow"-bardzo fajne przepisy,niesztampowe polaczenia skladnikow,fajne sosy.Przepisy od prostych skladnikow po te bardzie wyszukane.W necie jest duzo stron ale mnie sie nie chce szukac a i lubie miec cos pod reka a nie specjalnie odpalac kompa w poszukiwaniu przepisu:tak:
 
Saro rzeczywiście inna ta sałatka,

ja ostatnio przeglądałam, przepisy jakie tu umieszczałyście, i w piątek robię na obiad zupę toskańską wg przepisu Ivaz :tak::tak::tak: mam nadzieję, że mi wyjdzie i że szanownemu smakoszowi małżonkowi będzie smakowała - :tak:;-)
 
Ostatnia edycja:
dobry przepis na grilla - ja robiłam dzisiaj w pikarniku:-D

ananasa kroimy i wkładamy na grilla (lub piekarnika pod ruszt/górne grzanie). kiedy troszkę zmiękną (2-3 minuty) przekładamy na drugą stronę, posypujemy brązowym cukrem i świeżą miętą lub papryczką chilli i pod ruszt aż cukier się lekko skarmelizuje (ok 2 minuty). palce lizać:-p
 
a to moje dzisiejsze ciacho
kruche ciasto, wisnie z puszki tj wisnie w żelu takie jak do gofrów, beza a na wierzch kruszonka i niebo w gębie
 
reklama
Do góry