reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamusie 2017

Mnie na początku bardzo ciągnął brzuch, także brałam nospe. Teraz ciągnie mnie czasami lewa pachwina, ale nie jest to juz takie silne żeby tabletkę brać ;-)
 
reklama
Witam!!
Jestem nowa na forum. Jestem w pierwszej ciąży w 13 tygodniu ale termin mam ok 30 marca ciężko u mnie wyliczyć bo miesiączki były nieregularne i w ogóle trochę problemy były z zajściem. Na prenatalnych tydzień temu lekarz mówi że widzi chłopca i zawsze chcieliśmy chociaż jeszcze się nie nastawiamy bo wiadomo wcześnie to jest. Za dwa tygodnie ide do gin to może potwierdzi jeszcze raz Chłopca zobaczymy..
Też czasem mam uczucie ciągnięcia w dole, na wadze póki co nie przytyłam ale brzuch od razu się lekko odznaczal i teraz tylko rośnie :) :)
 
A, Misia, ja nie widzę suwaczków z telefonu, więc założyłam, że mówimy o genetycznym :) Swoją drogą 17 tc to jeszcze marzec? Chyba się gubię w datach, koleżanka ma początek 18 tc teraz i termin na 18 lutego :eek: dlatego mi nawet przez myśl nie przeszło, że mówimy o takim stanie zaawansowania :)
 
Paulyna - nie musisz byc duza mamusia :) moja kolezanka byla duzą mamusia ale to dlatego ze w ciąży objadala sie słodkim. Mnie bardziej ciągnie do kwaśnego np wczoraj o 24h jadlam koreczki śledziowe :D Słodkie owszem ale to np 2 cukierki ptasiego mleczka i mam dosyć.
Dzoaśka - macica mnie tez bolała czesciej do ok 12tc teraz mniej.. czasem cos zakuło a ogolnie to to rozciąganie sie macicy porównalabym do bóli macicy/brzucha przed lub w pierwszych dniach okresu. Piersi tez juz mnie nie bolą moze przestaly rosnąć :) moglyby takie zostac.. poprostu są pełniejsze a w staniki stare sie mieszcze :)
W ogole ciesze sie że ominęły mnie te straszne wymioty i wstret do zapachów. Mialam i mam tylko mdłości i wtedy musze szybko cos zjesc! :)
Czytalam ze w ciąży pojawiaja sie skurcze miesni - polecam sok z pomidorów :)
 
Ja mam termin na 27.03 [emoji16] chciałabym dziewczynkę, mój facet chłopca. Ale jeśli mały człowiek będzie chłopcem też będzie super [emoji6] Moja pierwsza ciąża i jestem pełna obaw, ale jeszcze pół roku i się wykluje [emoji12] kabaczek

Napisane na Lenovo A5500-H w aplikacji Forum BabyBoom
 
Paulyna - nie musisz byc duza mamusia :) moja kolezanka byla duzą mamusia ale to dlatego ze w ciąży objadala sie słodkim. Mnie bardziej ciągnie do kwaśnego np wczoraj o 24h jadlam koreczki śledziowe :D Słodkie owszem ale to np 2 cukierki ptasiego mleczka i mam dosyć.
Będę robić wszystko żeby nią nie być :-) Mi smakuje wszystko, nie mam ciągot, ale staram się mieć umiar, bo wiadomo...

Ja się martwię tylko,bo mam przepuklinę kresy białej(gdzieś od 10 lat), konsultowana przed ciążą z ginekologiem i chirurgiem, także przeciwwskazań do ciąży nie było. Nawet sugerowali, że operacja lepiej po ciąży/ciążach. Z tyłu głowy mi siedzi jednak myśl, jak ze wzrostem brzucha, zachowa się ta przepuklina, czy będzie rosnąć, czy rozstęp mięśni się zejdzie po ciąży... Może wszystko mnie ominie i będzie dobrze, no ale to się przekonam w trakcie... narazie staram się się nie martwić na zapas, ale czasami się jednak nie da...
 
Paulyna - jesli konsultowalas to nawet z 2 lekarzami i to różnych dziedzin to moim zdaniem mozesz byc spokojna :) Nie jestes pierwszą osobą w ich karierze medycznej z takim schorzeniem. Inaczej jakbys byla pierwszym ale widocznie to sie zdarza :) Tez by mi to siedzialo w glowie ale pozytywnym efektem byloby to że jeszcze bardziej pilnowalabym żeby sie oszczedzac by organizm byl obciazony tylko ciąża :)
 
Paulyna - jesli konsultowalas to nawet z 2 lekarzami i to różnych dziedzin to moim zdaniem mozesz byc spokojna :) Nie jestes pierwszą osobą w ich karierze medycznej z takim schorzeniem. Inaczej jakbys byla pierwszym ale widocznie to sie zdarza :) Tez by mi to siedzialo w glowie ale pozytywnym efektem byloby to że jeszcze bardziej pilnowalabym żeby sie oszczedzac by organizm byl obciazony tylko ciąża :)
Tak to się zdarza i często właśnie zdarza się w trakcie ciąży (przpeuklina kresy białej czy przepuklina pępkowa) u mnie ta różnica, że już to miałam przed ciążą :-) Pozostaje mi dbać o siebie i nie zadręczać się czarnymi scenariuszami. A najgorsze co może być to czytać wujka google :p
 
reklama
Do góry