reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Dzieki dziewczyny. Wlasnie ciekawe czy sie mała zaraziła czy nie. Podjęliśmy z mężem decyzje ze do porodu nie bedzie chodziła do pekola i po porodzie tez nie przez jakis czas moze 3-4 tyg zobaczymy. Bedzie juz wiosna wczesne lato moze nie bedzie tyle zarazków krążyć i nie bedzie przynosiła do domu. Dzis jade powiadomić przedszkole
 
reklama
Ja coś czuje, ze jak Was weźmie to pójdzie szybko i sprawnie:) i liczę na jakieś pozytywy z tych porodowek bo z tego co piszą dziewczyny to wesoło nie jest :/
 
Dzień dobry ![emoji8]

Nie no Kleinekatia napisała łatwo nie było ale dała radę. Jak dla mnie to całkiem pozytywny komentarz [emoji1][emoji108]

Justyna jak tam mały? Jak pokarm ruszyło coś? [emoji4]

Dziewczyny a tak ogólnie o co chodzi z tą zoltaczka u noworodków. To jest powód to zmartwienia czy raczej każde ma i nie ma co dramatyzowac? [emoji4]

Ja już wczoraj takie miałam ciśnienie na dolne partie że czułam że jak się przejdę albo seks to chyba urodze. Wiec się położyłam z myślą a już do marca poczekam [emoji13] dzisiaj muszę iść na zakupy i później spacerek jakiś i niech ruszy [emoji108][emoji111] porownywalam zdjęcie niedawno zrobione i to które mam w profilowym. I brzuch jest obniżony.. wiec mam nadzieje ze nie przenoszę [emoji120][emoji120][emoji120]

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzisiejsza noc była ciężka, nie umie znaleźć sobie miejsca.. Córka ma katar i marudziła pół nocy..a ja miałam problem ze skulaniem się z łóżka..czuję się jak waleń :(
Natomiast od rana mam nadmiar energii.. Wszystko bym przestawiała, szorowała.. Wybiorę się dzisiaj na długi spacer a wieczorem poprzytulam się z mężem:pTrzeba stosować się do metody 3S:D
 
Ja czekam na bardziej obszerna relacje z porodu Kleinekatia :)

Co do żółtaczki to po porodzie większość dzieci ja przechodzi wiec nie ma sie co martwić. Miałam to na SR- temat stany przejściowe noworodka. Poczytaj w necie żeby sie uspokoić.
 
reklama
Tak, większość dzieci ma zoltaczke fizjologiczna. Problem pojawia się gdy pojawia się ona za wcześnie (w pierwszej dobie) lub jest bardzo nasilona. Wtedy może świadczyć jakiś zaburzeniach, konflikcie serologicznym, infekcji. Wtedy konieczne jest wykluczenie przyczyny, naświetlanie oraz częste karmienie bo bilirubina wydala się przez przewód pokarmowy. Jest też coś takiego jak zoltaczka dzieci karmionych piersią. Pojawia się ona późno i nie jest bardzo nasilona. Jest spowodowana pokarmem i niedojrzaloscia przewodu pokarmowego, nie jest niebezpieczna.
 
Do góry