reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Śpicie na prawym boku? Ja cały czas...myślicie, że to zaszkodzi maleństwu?

Nie zaszkodzi. Ten mit o spaniu tylko na lewym boku został już dawno obalony. Jak Ci wygodnie to możesz na prawym i na plecach i nawet na brzuchu o ile to jeszcze możliwe bez kołyski :p Dziecko da Ci znać i wymusi zmianę pozycji jeśli poczuje dyskomfort.
 
reklama
Dokładnie. Mnie nawet na ktg położono na prawym boku. W poprzedniej ciąży nie mogłam spać na plecach bo mi duszno było. Teraz nie ma problemu.
 
Nie zaszkodzi. Ten mit o spaniu tylko na lewym boku został już dawno obalony. Jak Ci wygodnie to możesz na prawym i na plecach i nawet na brzuchu o ile to jeszcze możliwe bez kołyski :p Dziecko da Ci znać i wymusi zmianę pozycji jeśli poczuje dyskomfort.

To spoko :) Na plecach to się duszę ...jednak ucisk jest odczuwalny. Nie no bo tak realnie to spać tylko na lewym boku chyba się nie da :/ niepotrzebnie nas stresują takimi zaleceniami :p
 
Ja częściej na lewym leżę, a pózniej w nocy i tak sie przekrecam na prawy i nic póki co sie nie stało. Na plecach mi zle, a na brzuchu to chyba z dziura w materacu;) a i tak nie lubię.
 
Ja niby słucham i staram się spać na tym lewym. Bo nie wydaje mi się żeby to taki mit był.. ale najważniejsze to żeby było wygodnie.

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom

Mit, mit ;) nie ma żadnych podstaw naukowych do tego. Niektóre dzieci nie lubią jak mama na żadnym boku leży, tylko na wznak. To też zależy na której ścianie masz łożysko itp. Na pewno nie uciśniesz żadnej żyły tak żeby dziecku odciąć dopływ krwi do łożyska ;) Matka natura nas mądrze skonstruuowala. Najważniejsze żeby się wysypiać.
 
Mit, mit ;) nie ma żadnych podstaw naukowych do tego. Niektóre dzieci nie lubią jak mama na żadnym boku leży, tylko na wznak. To też zależy na której ścianie masz łożysko itp. Na pewno nie uciśniesz żadnej żyły tak żeby dziecku odciąć dopływ krwi do łożyska ;) Matka natura nas mądrze skonstruuowala. Najważniejsze żeby się wysypiać.
Ja to rozumiem tak i szczerze to i tak każdy robi jak mu się podoba [emoji13] ale :
Wlasnie podstawy naukowe sa.. Bo ta żyła u każdego człowieka leży po prawej stronie. Tylko nie każdy jest "wrażliwy" na jej ucisk.
Jak ktoś nie jest jak np ja.. Mi tam ryba czy prawy czy lewy bok i to dziecko mi dyktuje warunki bo jak mu źle na lewym to mnie uciska no i co.. muszę się przetransportować na prawy [emoji23] .
Ale niektórzy co są "wrażliwi" to podobno u nich problemy są i dlatego ten lewy bok jest ZALECANY.

Nie czytałam nigdy jakiejś naukowej opowiastki o tym ze to mit. A ta wersja nawet przemawia do mnie.
 
Ja na lewym boku nie zasnę, tak samo na prawym bo mały kopie...zasypiam na wznak oczywiście z zgiętymi nogami w kolanie,jak mały juz sie ułoży to wtedy nogi prostuje i trochę sie wiercę. Ja sie pytałam mamy o tym leżeniu na lewym czy to prawda ze tylko na lewym trzeba itp a ona powiedziała ze nie, to jest zależne w której pozycji mały pozwoli ci leżeć,bo nie każda co jest wygodna i komfortowa dla ciebie będzie i da małego, nawet położna to samo potwierdziła, ze nie ma
Zaleceń na którym boku spać itp. Trzeba wybrac na którym wygodnie. Mnie dziś tak krzyż nad ranem bolał ze szok nawet wstać nie umiałam z łóżka, musiałam z 10 min posiedzieć i wtedy mogłam zawlec sie do łazienki, ale coś ciężko mi sie dziś chodziło przez ten krzyż...
 
reklama
Do góry