reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamusie 2017

Ja wczoraj na SR byłam. Mieliśmy o stanach przejściowych noworodka czyli żółtaczka, trądzik itp. I badania przesiewowe. Wykład jak zwykle fajny i rzeczowy:)
 
reklama
Witam się w ten słoneczny piątek.
Mi się włączył syndrom sprzątania. Od 3 dni sprzątam, piorę i segreguje i robię listę rzeczy do kupienia dla Małej i starszakow. M fajne pojemniki do przechowywania kupił w biedronce to może w przyszłym tyg popiore Małej ubranka i rzeczy i poskładam do tych pudel żeby się nie kurzylo. Niby w szafie byłyby i tak ale im wtedy mniej tym lepiej.
Ja będę mieć cc więc 3 doby mnie czekają no chyba, że zoltaczką to dłużej. U mnie w szpitalu sale 2 osobowe lub 4.
Justyna ja zapowiedziała, że w szpitalu tylko mąź no chyba że będę dłużej to wtedy rodzice. Później to niech odwiedzają, ale bez złotych rad. Teściowa pewnie będzie często przychodzić bo ma blisko poza tym pewnie będzie ogarniała wozenie dzieci do placówek. Moja mama też pewnie będzie chciała przyjechać na dłużej bo ma 320 km do NAS ale postaram się jej to wybić z głowy. Niech przyjadą na święta.
Kama mnie też od paru dni męczy zgaga.
 
My mieszkamy w bliźniaku teściowa za ściana ale jakos szczególnie często nie przychodziła na początku troche ale tez sie z małej cieszyła wiec nie chciałam jej ograniczać a czesto mi mała nosiła jak kołki miała wiec chwała jej za to ;) teraz pewnie bedzie podobnie bo to bedzie pierwszy ich wnuk ! Ale w czynnościach pielęgnacyjnych nam nie pomagała. Maz jak nas ze szpitala odebrał to na drugi dzien musiał isc do pracy i dałyśmy sobie rade potem juz miał wolne ale cos mu tam wtedy wyskoczyło.
Teraz będę miała 3-letniego pomocnika w domu ;)
Ja juz ciuszki pierwszej konieczności mam wyprane i wyprasowane ;) tj body śpiochy pajace zostały mi jeszcze jakies tam cieplejsze sweterki spodnie takie juz ba wyjście ale to nie na pierwsze chwile :) zamówiłam przewijak taki miękki bo mamy duży biały po córeczce tylko musze kupic takie wiklinowe koszyki na kosmetyki.
Razem z przewijakiem zamówiłam tez kaczkę pieluch małych i smoczki :) w pon pewnie dojdzie :)

Miłego dnia dziewczyny ! W wlkp chłodno ale słonecznie :)
 
Wypłaty na koncie, to są i zakupy :)
Zamówiłam w końcu wanienkę ze stelażem, przewijak, pokrowiec na przewijak, jaki chciałam :) i półkę domek + literki :) Teraz będziemy oczekiwać na przyszły tydzień :D

A jutro zajmiemy się wieszaniem półek i reszty dekoracji :)
 
No swieta odrazu...bd wymagane pewnie zeby jechac do rodziny no bo wszysc chcą poznac bobo i w ogole jak to w swieta nie.bd gadane ale zobaczyny jak zamopoczucie...

Ania to lądem moga jeszcze.

Aco do odwiedzin to fizjoterapeutka na SR mowila ze po porodzie naturalnym najlepiej przez 2tyg najmniej siedziec wiec dlugo odwiedziny rowniez niewskazane sa bo ktos chce kawki i siedziec i gadac niepowinni sie.

U mnie sale 2osobowe z lazienka tv i wszystkim.dziecie mozna oddac i moga przychodzic na kazde karmienie z nin jak cos.moi ze czesto ostatnia noc przed wyjsciem mamusie oddają zeby sie jako tako jeszcze wyspac[emoji23]

U nas sie na szczescie oddalilismy id tesciow to mam nadzieje ze nie bd czesto ona u mnie.bo jak sama.siedzi jak tesciu jedzie na wyklady a jezdzi czesto to moze sie jej nudzic.na szczescie prawka nie ma a autobusem nie wiem czy bd sie jej chcialo podjechac i dojść [emoji12]tesciu dzisiaj sie zabral za prowadzenie wozka hehe.musial poćwiczyć [emoji23]




f2w3d5qppdk8cfc5.png
 
Dziś w szkole rodzenia zwiedzaliśmy porodówkę na Polnej (Poznań) :) położna pokazała nam maleństwo które urodziło się wczoraj o 8:00 :) ale kruszynka! :) a jakie malusie łapki! :) :) :) bardzo ciepło tam było ale rodzi sie w samych piżamkach to pewnie gorąco nam wtedy nie będzie...
 
u mnie mozna wyjsc ze szpitala po 6 godzinach i tego tez sie boje... :p chetnie zostane w szpitalu chociaz dwa dni, bo jak wroce to wszystko bedzie na mojej glowie. Dla mnie to bedzie mega odpoczynek :)
 
No tam jest cieplo!ja jak na porodowa sale wlazlam i to cieplo+lozko zobaczylam to prawie tam padlam[emoji3] no ale jak dzieciaki wychodza z takiego ciepla to musi tak byc

f2w3d5qppdk8cfc5.png
 
reklama
Bo w takim cieple to nic innego tylko paść;) nam położna mówiła ze najlepsza temperatura w domu to 20, 21 stopni. Lepiej malucha cieplej ubrać niż żeby w ukropie leżał bo różne zmiany skórne mogą wyjść. I sie dowiedziałam bo wychłodzenie malucha to moja zmora;)
 
Do góry