reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

reklama
Ja dzwoniłam i mówiłam jaki śluz czy krew ma kolor jak pytał ale mmsy?
Pierwsze wymioty za mną, drugi wieczór czuję się jak z krzyża zdjęta :(

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
No ja t

No ja tez nie chcialam czekac do 11 sierpnia a miala tego 14 lipca akurat wolny termin i bylam swiadoma ze to bedzie wczesnie ale chcialam byc spokojna ze bedzie wszystlo okej:)
To tak jak ja [emoji5] lepiej częściej niż o jeden raz za mało :[emoji4] to moja pierwsza ciąża wiec wszystko nowe i przerażające jak na początek :)) a jak się czujesz? Mnie bolą piersi i cały czas bym mogła spać i od czasu do czasu pobolewa mnie brzuch jak na miesiaczke.

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam Was :)
mogę zapytać co okreslacie IP?
Ja dziś jestem po pierwszej wizycie i usg (lekarz smsem odpowiedział bym przyszła w ok 7 tygodnia pierwszy raz to będzie wtedy słychać serduszko). Dzidzius ma 1 cm :) Zastanawiam się czy mdłości nie mam i miec nie będę czy to dopiero przede mną? ;)
A wracając do wizyty u mojego ulubionego lekarza (przy poważniejszych dolegliwościach okazał się duzym zrozumieniem i szybko zabrał mnie do szpitala) dziś trochę się zawiodłam. Był miły ale zwrócił mi uwagę bym nie wysyłała mu mms bo to obrzydliwe ( w 5 tc plamiłam, wystraszyłam się a chciałam by dr zobaczył kolor) - przeprosiłam ale wydaje mi się że kogo jak kogo ale dla ginekologa śluz szyjkowy nie może byc obrzydliwy, codziennie go przeciez pobiera do badań?! Tym zdaniem skreślił moje podejście do niego... Będę do niego chodzić bo polecila mi go znajoma, zna mnie juz kilka lat i pracuje w szpitalu gdzie pewnie będe rodzić... ale... Uważacie że przesadziłam tym mms? To moja pierwsza ciąża staraliśmy sie o nia rok... I trochę zdziwiłam się że jak tylko powiedziałam "ciąża" to badał wszystko pod kątem ciąży... a zawsze badał mi piersi i przyglądał się macicy... tak zawsze wyglądają wizyty w ciąży? Teraz ide za 4 tyg to się upomnę o badanie piersi - chyba że piersi w ciązy się nie bada usg?

To ,że jesteś w ciąży nie oznacza,że gin. ma się zajmować "tylko macicą" , powiedz mu,że chcesz mieć zbadane piersi. Nie widzę powodów dla których miałby odmówić, w końcu to ty jesteś pacjentką i płacisz, bez względu czy prywatnie czy na NFZ. Ja np nie mam obrzmiałych piersi i idzie wszystko ładnie wyczuć.
Co do mms to jestem w stanie cię zrozumieć, choc mi się nie zdarzyło , a on dziwnie się zachował jak na kogoś kto się w tym babra codziennie.

Ja ogólnie nie jestem pyskata, ale potrafię walczyć o swoje. Nie pozwolę aby ktoś robił ze mnie kogoś kim nie jestem tylko dlatego,że mu się swoich obowiązków nie chce wykonywać.
 
To tak jak ja [emoji5] lepiej częściej niż o jeden raz za mało :[emoji4] to moja pierwsza ciąża wiec wszystko nowe i przerażające jak na początek :)) a jak się czujesz? Mnie bolą piersi i cały czas bym mogła spać i od czasu do czasu pobolewa mnie brzuch jak na miesiaczke.

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
Moja tez pierwsza ciaza wiec tez jestem na wszystko wrazliwa:D piersi bola mnie jak dotykam i tez jestem senna i czasem spie ;) no i podbrzusze tez co jakis czas czuje :)
 
Jak dla mnie sms/mms jest wygodniejszy bo dr odpisuje jak ma czas, a wydaje mi się że jeśli ktoś jest lekarzem od "tych" spraw to nie powinien tak zareagować bo można by wtedy przyjąć że pani z laboratorium ma absolutne prawo zareagowac tak na próbkę kału przyniesioną do badania. Nikt ich nie zmuszał do wyboru zawodu. Jedna z Was napisała że "nie odważyła by się" - nigdy nie tytuowałam ani doktorom ani dyrektorom - mówię "pan" bo dla mnie to PAN i nikt więcej. Płacę za prywatne wizyty, nie wysłałam mms'a bo się nudziłam tylko byłam wystraszona... tak samo dentyście wysłałabym zdjęcie zęba a dermatologowi zdjęcie skóry...
A czy u Waszych ginekologów wizyty ciążowe są też droższe od tych zwykłych nieciążowych?
 
Mnie w pierwszej ciąży nic nie bolało. Gdyby nie brak miesiączki bym się nie zorientowala że jestem w ciąży. Tym razem jest inaczej. Na początku trochę bolało jak na okres i piersi mocniej teraz bolą. I w tej ciąży dowiedziałam się co to są mdłości.
 
reklama
Do góry